Күні: 08.02.2021ж. Сынып: 4 А | Мұғалімнің аты-жөні: Каденова Г.А. | |
Күні: 07.02.2020ж. Сынып: 4 А,В,Г,Е,Ж | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы | Жасанды мұхит 81/17 | |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 4.5.1.1 мұғалімнің қолдауымен шылауларды, көмекші сөздерді ажырату, ауызша/жазбаша тілде қолдану 4.5.1.5сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай және құрмалас сөйлем құрастыру | |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсінеді Көпшілігі: бейтаныс сөздер мен сөз тіркестері бар мәтіннің мағынасын мәнмәтінге қатысты анықтап түсінеді Кейбірі: оқыған мәтіннің мазмұнын айта алады. | |
Бағалау критерийлері | 1.Таңдаған сюжетті сурет пен тірек сөздер негізінде тұтас мәтін жазады. 2.Сөйлемдегі сөздерді коллиграфиалық норманы сақтап жазады. | |
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа байланысты сөздер мен терминдер: тұз, су перісі, балдыр, мұхит, жасанды, қоңыр | |
Құндылықтардыдарыту |
| |
Пәнаралықбайланыс | Дүниетану | |
АКТ қолдану дағдылары | Ғаламтор ресурстарын пайдалану https://www.youtube.com/watch?v=QktSQPYuzU8 | |
Осыған дейін меңгерілген білім | Әңгіме құрау | |
Жоспар | ||
Жоспарланатын уақыт | Сабақта жоспарланғанәрекеттер | Дереккөздер |
Сабақтың басы 3 минут | (МК)Сұрақ-жауап әдісі арқылы оқушылармен пікір алмасу(сөйлесу). Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу,оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру, олардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау: берілген тапсырманы сұрау, пысықтау. Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру кезеңі. Ережелерді еске түсіру. Балалар, қандай күндерді білеміз - сөздерді тексеру; Сабақтың тақырыбы: «Жасанды мұхит»
| |
Сабақтың ортасы 5 минут 20 минут
Сергіту сәті 7 минут
| Сөздікпен жұмыс
Тұз – соль Су перісі – русалка Балдыр – водоросли Мұхит – океан Жасанды - искусственный Қоңыр - коричневый Дамыту жолдары: 1. Жаңа сөздердің мағыналарын мысал келтіріп түсіндіреді. 2. Қолдану ерекшеліктерін көрсетеді. 3. Бірнеше рет қайталайды. 4. Сабақ барысында түрлі жағдаяттарда қолданады. 5. Өткен сабақтарда меңгерген ақпаратты сабақта қайталайды. 1-тапсырма сөйлемдерді оқы. Сұрақтарға жауап бер
Есте сақтайық! Сан есім ережесін түсіндіру. Сан есім жіктелуін беру. Қанша? Неше? Мысалы: бір, екі, алты жеті, он он бір т.б. НЕШЕУ? Біреу, екеу, үшеу, төртеу, бесеу, алтау, жетеу 2-тапсырма. Асты сызылған сөзге сұрақ қой Мұхиттан салмағы алпыс килограмм акуланы ұстады. Осы аймақта тоқсан екі кит тіршілік етеді. Менде акуланың суреті – біреу. Су перісінің қолы екеу болады емес пе? Ойнайық.3-тапсырма. Кестедегі суреттерді жинақтық сан есімдер арқылы атау. Үлгі: Менің бірінші суретімде акула – екеу. Сенің бірінші суретіңде не бар? Сергіту сәтін жасау Оқиық.4-тапсырма. Сұрақтарды оқы. Жауабын мәтіннен тап. 1.Океанариум дегеніміз не? 2.Қазақстанда океанариум қашан және қай қалада ашылды? 3.Бұл океанариум не себепті рекордтар кітабына жазылды?т.б. Ойын ойнау 6-тапсырма. Көршіңнің арқасына саусақпен сан жаз, ол тауып сол санмен сөйлем құрасын. Бағалау *Парақшамен бір-біріне көрсетіп тексеру. *Қателерін бірлесіп түзейді. *Өзгелердің жазылымын бағалайды. |
|
Сабақтың соңы 5 минут | Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем» Ме бүгін. білдім. Маған бүгін... Бағалау Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын бағалау критерийлер бойынша бағалай алады. Үйге тапсырма 102 бет, 5-тапсырма мазмұндау | |
Қосымша ақпарат | ||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? | Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? | Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
Грамматикалық ережелерді бекіту, үндестік заңын дұрыс сақтауды қадағалау | Бағалау парағы, дискриптор арқылы | |
Жалпы бағаСәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: |