Тақырыбы: Мектепте оқыту үшін бағалау арқылы оқушылардың оқуға деген ынтасын арттыру.
Мектептің даму жоспарының басымдықтары | Күтілетін нәтиже |
Мұғалімдер әр сабаққа табыс критерийлерін ескере отырып, оқыту үшін бағалауды ендіруге талпыныс жасау; Оқушылар өз оқуында туындайтын мәселелерді анықтауды үйрену Оқыту үшін бағалау жүзеге асыру. Оқыту үшін бағалауда диалогтық оқытуды пайдалана отырып, оқушы ынтасын арттыру Оқушылар топпен жұмыс істеудеге дағдылану. | Оқушылардың оқуға деген ынтасы артады Білім сапасы жақсарады Топтағы әр оқушы белсенді қатысады Оқушы өз мүмкіндіктерін бағалай алады. Оқушылар өзін-өзі реттеуді үйренеді Оқушы өзінің оқудың қандай сатыда тұрғанын, қажетті деңгейге қалай жету керек екендігін анықтай алады. Оқушылар оқу үдерісінің мықты және әлсіз жақтарын сипаттап, себебін анықтай алады. |
қ/с | Орындалатын жұмыстар | мақсаты | Қалай іске асырамыз? | Күтілетін нәтиже | жауаптылар | мерзімі |
1 | Мектептің сұраныстарымен қажеттіліктерін анықтау | Мектептің оқу үдерісіндегі басымдықтарды анықтау | Сауалнама алу | Мектептің мықты және әлсіз жақтарын анықталады | 1-деңгей ұстаздары | 1-апта |
2 | Мектеп әкімшілігімен кездесу | Мектепішілік желілік қауымдастық құрамын анықтау және бекіту | Пікір алмасу, бұйрық шығару | Тәлім алушы анықталады | Мектеп әкімшілігі | 2-апта |
3 | Мектепішілік кәсіби қоғамдастықты ұйымдастыру | Мектепішілік желілік қоғамдастықтың мақсат міндеттерімен бөлісу | Дөңгелек үстел | Мектепішілік қоғамдастықтың мақсаттары мен міндеттерімен танысады | Тәлімгер, тәлім алушылар | 3-апта |
4 | №1 коучинг сессиясын жоспарлау | Апталық коучинг сессиясының тақырыбын анықтау | Пікірлесу | №1 коучинг сессиясы жоспары жасалады | 1-денгей ұстазымен тәлім алушы | 4-апта |
3 | 1 және 2 топ коучерлерімен «Оқыту үшін бағалау арқылы топтық жұмысты жандандыру» тақырыбына №1 коучинг сессиясын өткізу | Коучерлер оқыту үшін бағалауды сабақта ұтымды пайдалануды ұйымдастыруды орындау. | №1 коучинг сессиясы | Осы элементтерді үйренеді | Тәлім алушылар | 5-апта |
4 | Мектепішілік кәсіби қоғамдастықты ұйымдастыру | Мектепішілік желілік қоғамдастықтың мақсат міндеттерімен бөлісу | Дөңгелек үстел | Мектепішілік қоғамдастықтың мақсаттары мен міндеттерімен танысады | Тәлімгер, тәлім алушылар | 6-апта |
5 | Т1, Т2 сабақтарына ену | Сабақта оқыту үшін бағалау әдісінің өтілу деңгейін анықтау | Сабақ №1 | Оқыту үшін бағалау әдісін сабақта тиімді қолдана алады | Т1, Т2 | 7-апта |
6 | Апта қорытындысы | Кәсіби қоғамдастықтың апта бойына істеген жұмыстарын қорытындылау. Кездескен қиындықтармен проблемалар туралы пікір алысу. Келесі коучингтің тақырыбын анықтау және жоспарлау | Пікірлесу | Жетістіктер мен кемшіліктер сараланады. Келесі коучингтің тақырыбы анықталады. | 1-деңгей курсынан өткен мұғалім, Тәлім алушылар | 8-апта |
7 | 1 және 2 топ коучерлерімен «Оқыту үшін бағалауда диалогтык оқытуды іске асыру» тақырыбында №2 коучинг сессиясын өткізу | Коучерлер «Оқыту үшін бағалауда диалогтык оқытуды сабақтарда тиімді пайдалану» тақырыбы бойынша жұмысты дұрыс ұйымдастыру | №2 коучинг сессиясы | Коучерлер үйренген әдіс-тәсілдерін сабақта ұтымды пайдалана алады, оқыту үшін бағалауда диалогтык оқытуды сабақтарда тиімді пайдалана біледі | Тәлім алушылар | 9-апта |
8 | «Оқуты үшін бағалауда диалогтык оқытуды іске асыру» тақырыбы бойынша сабақтарға ену | Сабақта «оқыту үшін бағалауда диалогтык оқытуды іске асыру» әрекетін жандандыру | Сабақ №2 | Оқыту үшін бағалауда диалогтык оқытуды іске асыру әрекетін сабақта тиімді қолдана алады | Т1, Т2 | 10-апта |
9 | Тәлімгермен коуч мұғалімдермен сабақ барысын талдау | Сабақта оқыту үшін бағалауда диалогтык оқыту әдісі қалай іске асқандығын анықтау | Пікірлесу | Нәтижесі анықталады | Тәлімгер, коуч мұғалімдер | 11-апта |
10 | Апталық қорытынды | Кәсіби қоғамдастықтың апта бойына істеген жұмыстарын қорытындылау. Кездескен қиындықтармен проблемалар туралы пікір алысу. Келесі коучингтің тақырыбын анықтау және жоспарлау | Пікірлесу | Жетістіктер мен кемшіліктер сараланады. Келесі коучингтің тақырыбы анықталады. | 1-деңгей курсынан өткен мұғалім, Тәлім алушылар | 12-апта |
11 | 1 және 2 топ коучерлерімен «Оқыту үшін бағалау арқылы АКТ-ны тиімділігін арттыру» тақырыбында №3 коучинг сессиясын өткізу | АКТ-ны сабаққа тиімді ықпалдастыра алу дағдыларын қалыптастыру | №3 коучинг сессиясы | АКТ-ны сабақта тиімді ықпалдастыра алады | 1-деңгей курстан өткен мұғалім, тәлім алушылар | 13-апта 1,2-күн |
12 | «Оқыту үшін бағалау арқылы АКТ-ны тиімді пайдалану» әдістерін пайдаланып өтетін сабақтарға ену | Сабақта «оқыту үшін бағалауда АКТ-ны іске асыру» әрекетін жандандыру | Сабақ №3 | Оқыту үшін бағалауда АКТ-ны іске асыру әрекетін сабақта тиімді қолдана алады | Т1, Т2 | 14-апта |
13 | Мектепішілік желілік қоғамдастық | Мектеп мұғалімдеріне орта мерзімді жоспар құруды үйрету | Дөңгелек үстел | Мұғалімдер орта мерзімді жоспар құруды үйренеді | Тәлім алушылар | 15-апта 5-күн |
14 | Апталық қорытынды | Кәсіби қоғамдастықтың апта бойына істеген жұмыстарын қорытындылау. Кездескен қиындықтармен проблемалар туралы пікір алысу. Келесі коучингтің тақырыбын анықтау және жоспарлау | Пікірлесу | Жетістіктер мен кемшіліктер сараланады. Келесі коучингтің тақырыбы анықталады. | 1-деңгей курсынан өткен мұғалім, Тәлім алушылар | 16-апта |
15 | 1 және 2 топ коучерлерімен «Оқыту үшін бағалау арқылы сын тұрғысынан ойлауды іске асыру» тақырыбында №4 коучинг сессиясын өткізу | СТО-ны сабаққа тиімді ықпалдастыра алу дағдыларын қалыптастыру | №4 коучинг сессиясы | СТО-ны сабақта тиімді ықпалдастыра алады | 1-деңгей курстан өткен мұғалім, тәлім алушылар | 17-апта |
16 | «Оқыту үшін бағалау арқылы СТО-ны тиімді пайдалану» әдістерін пайдаланып өтетін сабақтарға ену | Сабақта «оқыту үшін бағалауда СТО-ны іске асыру» әрекетін жандандыру | Сабақ №4 | Оқыту үшін бағалауда СТО-ны іске асыру әрекетін сабақта тиімді қолдана алады | Т1, Т2 | 18-апта |
17 | Сабақ өтілген сынып оқушыларынан Оқыту үшін бағалауға арналған сауалнама алу | оқушылардың оқыту үшін бағалауға көзқарастарын сараптау | Сауалнама алу | өз көзқарастарын сауалнама арқылы жеткізе алады | Оқушылар | 19-апта |
18 | Апталық қорытынды | Кәсіби қоғамдастықтың апта бойына істеген жұмыстарын қорытындылау. Кездескен қиындықтармен проблемалар туралы пікір алысу. Келесі коучингтің тақырыбын анықтау және жоспарлау | Пікірлесу | Жетістіктер мен кемшіліктер сараланады. Келесі коучингтің тақырыбы анықталады. | 1-деңгей курсынан өткен мұғалім, Тәлім алушылар | 20-апта 6-күн |
19 | Мектепішілік желілік қоғамдастық | 4 апталық сабақтарда қарастырылған әдістердің тиімділігі мен нәтижесі туралы қорытынды жасау. Тәлім алушылардан кері байланыс алу | №5 коучинг сессиясы | 4 апталық сабақтарда қарастырылған әдістердің тиімділігі мен нәтижесі туралы қорытынды жасалады. Тәлім алушылардан кері байланыс алынады | 1-деңгей курсынан өткен мұғалім, Тәлім алушылар | 21-апта |