?аза? еліні? ежелгі салт – санасы, ?дет - ??рып, т?рмыс - тіршілігімен ты?ыз байланыста ту?анды?ын, ?нерді? ?мірдегі орнын таныта отырып ойын ж?йелі, ?з беттерінше айта білуге ?йрету, ой таласын ту?ызу.
Т?рбиелік: Бойында рухани байлы? пен моральды? тазалы?ты ?штастыр?ан, жан - жа?ты жарасымды дамы?ан, еркін пікірлі адам т?рбиелеу. ?аза? хал?ыны? е? ??нды, м?дени м?раларын о?ушы бойына сі?іре отырып ата - бабаларымызды? жо?ары ??рыпты ?ана емес, сонымен бірге эстетикалы? т?р?ыдан да жете дамы?ан халы? екендігін а??арту. К?ркемдік білім беру мен эстетикалы? т?рбиені жа?сарту.
Просмотр содержимого документа
«Оюлар саба? жоспары»
Пән: Қазақ әдебиеті
Сынып: 5 А
Тақырыбы: Фариза Оңғарсынова «Оюлар»
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Ақын өмірінен кең түрде мәлімет беру.«Оюлар» өлеңі арқылы халқымыздың ғасырлар бойы жинақталған асыл мұраларын үлгі - өнеге ете отырып оқушылардың санасына ұлттық - құндылықтарға құрмет рухын сіңдіру. Ой - өрісін кеңейту, тіл байлығын, сөздік қорын молайту.
Дамытушылық: Өнерге деген құштарлығын арттырып, әсемдік сезімін дамыту. Кінәратсыз көркемдік талғамын, өнер шығармаларын, туған табиғаттың сұлулығын, байлығын дұрыс түсініп бағалай білуге үйрету.
Қазақ елінің ежелгі салт – санасы, әдет - ғұрып, тұрмыс - тіршілігімен тығыз байланыста туғандығын, өнердің өмірдегі орнын таныта отырып ойын жүйелі, өз беттерінше айта білуге үйрету, ой таласын туғызу.
Тәрбиелік: Бойында рухани байлық пен моральдық тазалықты ұштастырған, жан - жақты жарасымды дамыған, еркін пікірлі адам тәрбиелеу. Қазақ халқының ең құнды, мәдени мұраларын оқушы бойына сіңіре отырып ата - бабаларымыздың жоғары ғұрыпты ғана емес, сонымен бірге эстетикалық тұрғыдан да жете дамыған халық екендігін аңғарту. Көркемдік білім беру мен эстетикалық тәрбиені жақсарту.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың жабдықталуы: ноутбук,жұмыс парағы, бағалау парағы.
Сабақ әдіс- тәсілдері: АКТ, СТО, Жас ерекшелігіне байланысты оқыту, дарынды балалармен жұмыс, диологтік оқыту, көшбасшылық, бағалау.
Жұмыстың формасы: жеке,жұппен, топпен.
Сабақтың барысы
Тапсырмалар
Уақыты
Әдіс-тәсіл
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс- әрекеті
1. Өткен сабақты «Кубизим» ойыны арқылы тексеремін.
4 м
СТО ЖИГСО, бағалау
Бағыт –бағдар беру
Формативті бағалау
Оқушы кубикті айналдырып тастайды (кубиктің жан жағына сандар жазылған) қай сан түссе, сол санды карточканы алып сұраққа жауап береді.
2. «Кім шебер?» ойыны.
6 м
ЖИГСО, ДО, ЖЕ,ДОЖ
Бағыт –бағдар беру Уәж беру Формативті бағалау
Шарты: оқушыларға түрлі- түсті қағаз таратылады. Оқушылар өздерінің білетін оюларын ойып, қағаз бетіне желімдейді. ( Үнтаспадан «Көңіл-күй» әуені ойнап тұрады)
3. Ақынның өмірі мен шығармашылығын танып білу
Өмірі Қызметі
Шығармашылығы
10 м
Түсіну
ЖИГСО, ДО, ЖЕ
көшбасшылық
Бағыт –бағдар беру
Топ ішінде тақырыпты меңгереді, топта талдайды.Көшбасшы әр топта өз ойын дәлелдейді
2.Өлеңді мәнерлеп оқу Сөздікпен жұмыс. Өлеңді құрылысына қарай талдау