Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары №1
Пән: технология Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Иық бұйымдарын жобалау Күні: 15.11.2018 Сынып: 7 | Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Асхар Рысгул Қатысқандар саны:10 Қатыспағандар саны: 0 | |||||
Сабақ тақырыбы | Бұйымға ұлттық оюларды қолдану | |||||
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Топтық жұмыстың технология сабағындағы тйімділігі | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: - тақырыптың маңыздылығымен танысады - оюөрнектерді топтастыра біледі - ұлттық оюлардың қолдану орынын ажырата біледі Көптеген оқушылар: - оюөрнекті қолдана біледі - оюлардың түрлерімен ттанысады Кейбір оқушылар:
-өз ой өрісін білдіріп,ұлттық элементтер жайлы мағұлмат жинайды. | |||||
Жетістік критерийлері | Жалпы ою-өрнектің 4 тобы бар: геометриялық(төрт бұрыш, үш бұрыш,ромб, т.б.), космогениялық (дөңгелек, төрт құлақ, шимай, шұғыла, бетпес, шет,т.б.) өсімдік тектес(жапырақ, шиыршық гүл, ағаш, т.б.) зооморфтық (жан-жануарлардың табиғи және фантастикалық бейнелері, қошқар мүйіз және оның түрлерінің нұсқалары). | |||||
Тілдік мақсаттар | -ою (элементтер) | |||||
Құндылықтарды дарыту | -ұйымшыл -шебер -суретші | |||||
Пәнаралық байланыстар | Тарих,сызу,математика,биология | |||||
АКТ қолдану дағдылары | Видио ролик, слайд | |||||
Бастапқы білім | Жемістер түрлеріне байланысты жаттығулар орындалды. | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
| Ресурстар | ||||
Сабақтың басы | 1. Ұйымдастыру: Оқушылардың сабаққа даярлығын, қатысуын шолып өту,құралдарын тексеру.(2мин) 2.Психологиялық ахуал: шеңберге тұрып тілек айту.1мин 3. Үй тапсырмасын тексеру: Сұрақ –жауап, сөз жұмбақтар (5мин) 4. Жаңа тақырыпты ашу: (2мин) 5. Топқа бөлу ою аттары арқылы («Қазтабан», «Қошқармүйіз») | Оюлар жинағы, ине, қайшы, оймақ, сантиметрлік таспа, сән мүсін, түйрегіш, кескіш.
| ||||
Сабақтың ортасы | 1.Жаңа тақырыптың алынғанын тексеру (4мин) -видио ролик пен қысқаша үзінді 2. Мәтіннің мазмұнымен танысып тізбектейді (6мин) -топтағы оқушылар бір – біріне түсіндіреді – ой сергіту (пазл оюларды құрастыру) (5мин) екі топтағы оқушылар ерлер мен әйелднрдің камзолдарының суретін салып ою өрнектермен безендіріп әшекейлейді (10 мин) | Сандық фотоаппараттар
Компьютер, проектор, тақта | ||||
Сабақтың соңы | 1.Жаңа тақырыпты бекіту (3мин) -слайд,оюлар неге ұқсайды?(2мин) 2. Кері байланыс Б.Б.Б (2мин) 3.Бағалау парақшасы (1мин) 4.Үйге тапсырма (1мин)
| Слайд,бағалау парағы, үлестірме қағаздар. | ||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Жұмыс барысындағы қауіпсіздіе ережесімен танысу | ||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||||||
1.Оқушылар оюлар түрлерімен, Ұлтық оюлар туралы мәлімет алды. .2.Көңіл-күйлері жақсы болды 3МАН бойынша диалгогтік оқу мен сын тұрғысынан ойлау. 4.Венн диаграмма әдісін қолдануда сөйлеуде уақыт тиімсіз. 5.Тапсырмалар көп болды. Жұптық жасау мүмкіндік болмады. | ||||||
Қорытынды баға Қандай екі нәрсе табысты болды? ( оқытуды да оқуды да ескеріңіз) 1:Диалогтық оқу 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? ( оқытуды да оқуды да ескеріңіз) 1:Венн диаграмма 2:Сабақта АКТ қолдану Сабақ барысында келесі сабағыңызды жетілдіру үшін сыныптан немесе жекелеген оқушылардан не білдіңіз? 1:Өз ойларын еркін айтуға айту 2: Нақтылық пен жылдамдық | ||||||