kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ағаштар неге ашуланды?

Нажмите, чтобы узнать подробности

5.2.5.1 – мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру (О)
5.3.6.1 – мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау
1.    Мәтіндегі нақты ақпараттарды анықтайды, сұрақтар дайындайды.
2.    Сұрақтарға нақты, толық жауап береді.
3.    Сөздердің дұрыс жазылуын сөздіктерге сүйене отырып біледі.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ағаштар неге ашуланды?»

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Қиял әлемі. Зат есім

Мектеп: Федоровка қазақ ЖОББМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Шукирбаева О.А.


Сынып:5


Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Ағаштар неге ашуланды?

Осы сабақ арқылы

жүзеге асатын оқу

мақсаттары

5.2.5.1 – мәтін мазмұнын түсінуге, нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру (О)

5.3.6.1 – мәтіндегі орфографиялық қателерді сөздіктерге сүйене отырып, түзету және редакциялау

Сабақтың мақсаттары

  1. Мәтіндегі нақты ақпараттарды анықтайды, сұрақтар дайындайды.

  2. Сұрақтарға нақты, толық жауап береді.

  3. Сөздердің дұрыс жазылуын сөздіктерге сүйене отырып біледі.

Бағалау критерийлері

  • Мәтіндегі орфографиялық нормаға сай жазылмаған сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды;

  • Анықталған қателерді сөздіктерге сүйеніп түзетеді;

  • Мәтіндегі нақты ақпараттарды анықтайды;

  • Анықталған ақпараттарға қатысты сұрақтар құрастырады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: оқушылар сұрақ құрастырады, қателіктерді түзетеді.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:

Сая, қопсыту, шөгу т.б.

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Ағаштар неге ашуланды?

- Алмабекке қандай қолдау көрсетер едің?

Құндылықтарға баулу

Қазақстандық патриотизм немесе азаматтық жауапкершілік,

еңбек және шығармашылық, ашықтық, зайырлы қоғам және руханият, жалпыға бірдей еңбек қоғамы

Пəнаралық байланыс

Әдебиет

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Сұрақтар құрастыра алады, қателерді түзете біледі.



Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин.

Ширату. «Стикер» әдісі

Көлеңке, үстел, көйлек, көңіл, бақыт, қуаныш, Әсет, дәріхана, аспаз, бала, Әуезов, мақсат, өмір, журнал, кітап


Фигуралар арқылы 3 топқа бөлінеді.

Оқу мақсаты және бағалау критерийлері хабарланады.


Түрлі-түсті стикерлер

Сабақтың ортасы

28 мин.









1-тапсырма Ж

Карточкадағы мәтіннен орфографиялық нормаға сай жазылмаған сөздер мен сөз тіркестерін анықтаңыз. Қателерді сөздіктерге сүйеніп, нормаға сай түзетіңіз.

Дескриптор

  • мәтіннен орфографиялық нормаға сай жазылмаған сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды;

  • қате жазылғандарды сөздіктерге сүйеніп түзетеді.

ҚБ «Мөр басу»

2-тапсырма. Терминологиялық сөздік. ЖЖ

Сөздердің дұрыс жазылуы қаншалықты есінде сақталғаны тексеріледі.

ҚБ «Мөр басу»

3-тапсырма

Оқылым алдындағы тапсырма

Сұрақтар қойылады:

  1. Ағаштар ашулана ма?

  2. Неге ашулануы мүмкін?

  3. Ағаштардың адам өмірі үшін пайдасы қандай?

Оқушылар оқулықтағы мәтінді оқи отырып, таныс емес сөздердің астын сызады.

Кейін топтық талқылауға салып жаңа сөздердің мағынасын түсінеді.

4-тапсырма ТЖ «Сұхбат» әдісі

Мәтіндегі негізгі ақпараттарды анықтап, 3 сұрақ дайындаңыз. Басқа топтан сұхбат алу үшін сұрақтарыңызды қойыңыз.

Дескриптор:

  • Мәтіндегі ақпараттарды анықтайды.

  • Соның негізінде сұрақ дайындайды.

ҚБ мұғалімнің ауызша бағалауы

5-тапсырма Ж

Мәтіннен 3 жалпы және 3 жалқы есімдерді, 1 деректі, 1 дерексіз зат есімдерді теріп жазады.

  • ҚБ «Бас бармақ» әдісі


Үлестірмелі карточкалар


































Микрофон

Сабақтың соңы

7 мин.

Оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне кері ораламын.

  • Бүгінгі сабақта өзіңіздің қай әрекетіңізді құнды деп есептейсіз? Неліктен?

  • Өзін-өзі бағалау. «Ғажайып ағашқа» стикерді жапсырады.

Ағаштың суреті


Ғарышқа билет






Тапсырма. Мәтіннен орфографиялық нормаға сай жазылмаған сөздер мен тіркестердің астын сызыңыз. Қателерді сөздіктерге сүйеніп, нормаға сай түзетіңіз.



Жаз шықты. Көктемде отырғызған ағаштардың жапрақтары желкілдеп, бойлап өсе бастады. Солардың арасында Алмабек отырғызған ағаштар еш бір күтүм көрмеген соң, тамырланып кете алмай, шөгіп, шала жансар жұтап тұрды. Бұл қайғылы хәлді самал жел өзен бойындағы орманға жеткізді.

Бір күні Алмабек жолдастарымен бірге өзенге шомылуға барады. Олар шешініп те үлгермеп еді. Ауа райы күрт бұзылып, аспанды сірескен қара бұлт басып кетеді. Азынап жел тұрды. Балалар сасқалақтап үйлеріне ғарай жүгіре жөнеліседі.

Дәл осы уақытта адам айтса наңғысыз ғажап оқиға болды. Орман іші азаң-қазаң жаңғырып кетті.


Дескриптор

  • мәтіннен орфографиялық нормаға сай жазылмаған сөздер мен сөз тіркестерін анықтайды;

  • қате жазылғандарды сөздіктерге сүйеніп түзетеді.








Федоровка қазақ жалпы орта білім беретін мектебі















Ашық сабақ тақырыбы:

«Қиял әлемі. Зат есім.»

(қазақ тілі сабағы)





Қазақ тілі мен әдебиеті пәні

мұғалімі: Шукирбаева О. А.

5а-сыныбы











2019 – 2020 оқу жылы

Теректі ауданы

»


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Всем учителям

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Ағаштар неге ашуланды?

Автор: Шукирбаева Орынша Аскаровна

Дата: 28.01.2020

Номер свидетельства: 537706
