Күні: 12.04. 2022 |
Сабақтың тақырыбы : Адамзаттың бәрін сүй, бауырым деп |
Бөлімнің аты: Қазақстандағы ұлттар достастығы. М.Мағауин. «Бір атаның балалары» |
Мұғалімнің аты-жөні: Садықова Ә.С. |
Сынып: 5Б | Қатысқандар | Қатыспағандар: |
Сабақтың мақсаты: 5.1.6.1 -тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру. 5.2.4.1-шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндау. * Есте сақтау қабілетін дамыту. |
Барлығы: тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді. Көбісі: шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндайды. Кейбіреуі: тақырып бойынша меңгерген жаңа сөздерді олардың синонимдерімен, антоним, омонимдерімен қатар қолдану, ойын жеткізе біледі. |
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті (тапсырмалар) | Критерийлер | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Психология лық ахуал (2 мин) | Ыңтымақ түбі-игілік | Мақал-мәтелдің мағынасын ашу. | Мұғалімнің көмегімен айтылған ойдың мағынасын ашып, өз пікірлерін айтады. | Қолпаштау | |
Қайталау (8 мин) | 1. «Бір атаның балалары» повесі авторы кім? А) Мұхтар Мағауин Ә) Мұхтар Әуезов 2. «Бір атаның балалары» повесінде қай кез бейнеленген? А) бейбітшілік Ә) соғыс 3. Неміс баласының аты кім? А) Зигфрид Ә) Рашид 4.Зигфридті кім асырап алды А Ахмет) Ә) Тоқажан 5. Ертай және Нартай бір-біріне кім болады? А) дос Ә) ағайын 2.Ахмет сөзін септеу | Берілген ақпаратты дұрыс пен бұрысына анықтау. | Оқушы-оқушы Өзара жұмыс | Қолпаштау | |
Тұжырымдау (2-3 мин) | Адамзаттың бәрін сүй, бауырым деп | Мағынасын ашу. | Белсенді қатысады | Қолпаштау | |
Жаңа тақырыпты меңгеру (22-23 мин) | Сабақтың мақсатын айтады Менің жетістігім Айтылым 1-тапсырма 97бет Жазылым: 2-тапсырма 97 бет Қазақстан халықтар достығына арналған жаңа фильмдер: «Жерұйық» , «Құрақ көрпе», «Сталинге сыйлық», «Біз Жетісуданбыз» Оқылым 3-тапсырма 98 бет 4-тапсырма 98 бет | Критерияларды шығару. 1-тапсырма Сұрақтарға жауап беру. 1.Мәтінді тыңдау. 2.Түсініп оқу. 3.Тақырып қою. 4.Мазмұнын баяндау. 4-тапсырма 1.Қажетті ақпаратты табу. 2.Семантикалық картаны толтыру. | Оқушылар мұғаліммен бірге критерияларды шығарады Топтық жұмыс Жұптық жұмыс Жеке жұмыс | Қолпаштау | Слайд 1 Слайд 2 Оқулық Дәптер Кәртішке жұмысы |
Білімдерін жеке тексеру мин) | 1-тапсырма: Диалогті толықтырады. 6б 2-тапсырма: Өзіңнің сыныбында қандай ұлт өкілдері бар және қарым-қатынас жасалынады? 4б. | Тапсырмаларды орындайды. 10балл. | Өз бетімен жұмыс | | |
Рефлексия (2 мин) | Мұғалім сұрақ қояды: Нені білдің? Не түсіндің? Нені қолдандың? | Сұрақтарға жауап беру. | Сұрақтарға жауап береді. Нені білдім? Не түсіндім? Нені қолдандым? | | |
Үй жұмысы (1 минут) | Үй жұмысын түсіндіреді. | Жаңа сөздерді жаттау. 99бет-5тап-сұрақтарға жауап беру. | Мұқият тыңдайды, күнделікке жазады. | | Күнделік |
*Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый | *Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый |
*Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый | *Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый |
*Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый | *Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый |
*Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый | *Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый |
*Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый | *Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый |
*Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый | *Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый |
*Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый | *Ұлтаралық келісім- международное соглашение Мәдени орталық-қультурный центр Жер аудару- изгнание Ынтымақ- солидарность, в согласии Жарлық-Указ Құрылды-сформирован Жексенбілік мектеп-воскресная школа Бауырмал-добрый, отзывчивый |