Сабақтың тақырыбы: | Сабақ үдерісінде Оқу мен оқытудағы жаңа әдіс тәсілдерді пайдалана отырып, жеке тұлғаны қалыптастыру |
Өткізілген уақыты: | 24.09.2016ж. 90 минут |
Сабақтың мақсаты: | Оқу мен оқытудағы жаңа әдіс тәсілдерді пайдалана отырып, жеке тұлғаны қалыптастырудағы маңызы, оның түрлерін, мақсатын бағалау. |
Мұғалімдердің коучинг барысындағы мүмкіндіктері: | Оқу мен оқытудағы жаңа әдіс тәсілдерді пайдалана отырып, жеке тұлғаны қалыптастырудағы маңызы мен маңыздылығын ұғыну; Оқу мен оқытудағы жаңа әдіс тәсілдердің маңызын, түрлерін, айырмашылығын өз тәжірибесінде қолдануға дағдылану; |
Сабақтың нәтижесі: | Оқу мен оқытудағы жаңа әдіс тәсілдердің маңызын, түрлерін, айырмашылығын өз тәжірибесінде қолдануға дағдыланады |
Коучингті өткізу әдістері: | Ойсергек Миға шабуыл» әдісі Топтық жұмыс әдісі |
Ұсынылған ресурстар | |
Сабақ барысы: |
Уақыты | Коучердің іс – әрекеті | Мұғалімнің (тыңдаушының) іс – әрекеті | Қолданылған құралдар |
5 минут | Сәлемдесу. - Қайырлы күн, құрметті әріптестер! Көңіл-күйлеріңіз қандай? Cабақты бастамас бұрын алдымен шеңбер құрып, өзімізді реттеп бір-бірімізге жақсы тілектер айтайық. Топтастыру Нұсқау: « Қағаз бетіндегі саяхат» жаттығуы Тиімділігі: ынтымақтастық атмосферасын, жылдамдықты, жүйелілікті, сыныптағы жағымды ахуалды қалыптастырады. Бұл жаттығуды әсіресе «Сыныптағы психологиялық ахуал, Оқушыларды ынталандыру, «Ынтымақтастық атмосферасын орнату» тақырыптарын өткенде қолдану тиімді. Сипаттама: тыңдаушылардың әрқайсысы постерге ортақ сурет салуға өз үлесін қосады. Әр қатысушы кезек-кезекпен бір сызықшадан (фигура, кескін) қаламның ұшын қағаздан алмай жалғастырып кету керек. Әр адамға 10 секунд уақыт беріледі. Басты шарт қаламды қағаздан үзбей сурет салу. Сызықтар бір бірімен қиылысуы мүмкін. Әр түсті маркер қолдануға да болады. Бұл жаттығуды топ болып орындаса да болады. Мен бұл жаттығуды өз тобымдағы мұғалімдермен орындау Қашықтықтан басқару Шарты: Топ мүшелері кезекпен адам бейнесін көз жұмып отырып салады (Сөйлем жазуға да болады, т.б.) Бұл ойын оқушыны тапсырманы мұқият тыңдауға дағдыландырады. Топқа бөлу. Күзгі бақ. Жеміс жидектер:алма,алмұрт,қара өрік, жүзім, алша,қызынақ; Асқабақ, қауын, дарбыз, | Қалам ұшын көтермей саяхат жасау. | Жіп, қорап, түрлі тастар |
10 минут | Миға шабуыл Нұсқау: «Қазақтың ұлы тұлғалары» бейнежазбаны көріп, өз пікірлеріңізді тұжырымдап айтып өтсеңіздер. Сұрақ: |
Бейнежазбаны мұқият көреді, ойланады және өз ойларын, пікірлерін айтады. | Интерактивті тақта, бейнежазба |
Негізгі бөлім | Сабақ үдерісінде Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс тәсілдерді пайдалана отырып, жеке тұлғаны қалыптастыру СТО Топтарға ресурстарды тарату 1. Cын тұрғысынан ойлау. 2. Дарынды және талантты балаларды оқыту. 3. Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу. 4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. 5. Диалогтік оқыту. Баға. 6. Оқыту мен оқуда АКТ пайдалану. 7. Қалай оқу керектігін үйрету Әріптестер өздеріне берілген әдіс тәсілдердің мазмұнымен таныса отырып, олардың жеке тұлғаны дайындаудағы рөлін анықтап, постер жасап қорғайды | Жас ер. Қалайй АКТ Диал.ог Дарынды..,т Сурет | |
| Нұсқау: Мәнмәтінмен танысқан соң, флипчардқа постер жасап, оны жарнамалау. | Мәнмәтінмен танысқан соң, флипчардқа постер жасап, оны жарнамалайды. | |
| Мектеп бітірушілерден жеке тұлғаға айналған бітірушілері | | |
| Рефлексия | | |
Уақыты | Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс әрекеті |
10 минут | - Сәламатсыздар ма,құрметті әріптестер! Психологиялық жағымды ахуал туғызу Ойын: «Лабиринт» Шарты: | Ойнайды,ойланады,қорытады,ойларын ортаға салады |
10 минут | Миға шабуыл «Көбелектің сабағы» бойынша жұмыс. | Сыни ойын ортаға салады |
10минут 10минут | 3.СТО.Үлкен қағаз парағын екіге бөліңіз: 4.Суретпен жұмыс. А)Ұжымдастың көзқарасы Б)Бір әулеттің қарашаңырақтағы келіні В)Бір әулеттің қарқаралы, үміт күткен жалғыз қызы Г)Бүлдіршін екі қыздың сүйікті анасы | Топ мүшелері мәтін мазмұнымен танысады, өзара талқылайды, Жарнама әдісімен қорғайды. Талқылайды, қорғайды |
5 минут | Қорытындылау Рефлексия жаздыру Екі жұлдыз бір тілек | Рефлексия жазады |