Сабақтың мақсаты | Сыныптастарымен сұхбаттасу арқылы мәлімет жинап, спорт, спорт жұлдыздары туралы әңгімелеуге машықтандыру. Лексикалық тақырып бойынша, сұраққа дұрыс жауап беруге сөздік қор жинап, тілдесім әрекетіне жетелеу. |
Күтілетін нәтиже | Тақырып бойынша топта талқылап бірлесе жұмыс жасайды. Тақырыпты өмірмен байланыстыра алады. Салалас құрмалас сөйлемдерінің жасалу жолын біледі.Сыни ойлауға үйренеді. |
Сабақтың түрі: | Аралас сабақ |
Сабақтың әдістері: | Топтастыру,ой қозғау, түртіп алу әдісі, ойланайық,орындайық, «Синквейн», сұрақ-жауап, оқылым, сөйлесім. |
Көрнекіліктер: | Кеспелер, кесте, оқулық, А3 парғы,маркер,бағалау парағы. |
Пәнаралық байланыс: | Технология сабағы |
КЕЗЕҢДЕРІ | МҰҒАЛІМ ӘРЕКЕТІ | ОҚУШЫ ӘРЕКЕТІ | БАҒАЛАУ | РЕСУРСТАР |
Қызығушылықты ояту | 1.Оқушыларды түгендеп,назарын сабаққа аудару. 2.Психологиялық тренинг «Менің көңіл-күйім» жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Алдарыңдағы смайликтерді көтеріп, өз көңіл-күйлеріңді көрсетіңдер . 3. Математикалық фигуралар арқылы 4 топқа бөлу. 4. Өткенге шолу жасалады. Грамматика бойынша сұрақ-жауап өткізіледі.. | Оқушылар психологиялық тренингке қатысады. Математикалық фигуралар арқылы 4 топқа бөлінеді. | Өзара бағалау | Смайликтер Кеспелер Кестелер |
Сабақтың тақырыбы туралы оқушы пікірін білу. Топтастыру әдісі. Спорт жұлдыздары **Ой қозғау! Бейнесюжет көрсету. Бейнесюжет арқылы ой бөліседі. | Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға ұмтылады. Сызбаны толықтырып,қорғайды. Ой бөліседі. | Формативті Бағалау Формативті бағалау |
А3 парағы, Маркер бейнесюжет |
Мағынаны тану | **Топтық жұмыс. Мәтінмен жұмыс. Мәлімет бойынша постер құрастыру. Түртіп алып оқу. «V» - білемін «+» мен үшін жаңа «-» басқаша ойлаймын «?» - түсінбедім, тереңірек білгім келеді Әр топ өз бетінше мәтінді оқып, негізгі ойды табады. Мәтінді аудару. Мәтінге сұрақтар құрастырады. Мәтін бойынша тапсырманы орындайды. Мұғалім жұптасып, топтасып талқылауға бағыт – бағдар береді. Ойланайық, орындайық! Әр топ мәтіннен салалас құрмалас сөйлемдерді тауып жазып, түрін ажыратады. |
Тақырыпты өз бетінше оқып, жұптасып, топтасып талқылайды.
Мәтін бойынша тапсырмаларды орындайды. Оқиды,өзара топта ауызша аударады. Мәтін бойынша тапсырмаларды орындайды. Оқиды,өзара топта ауызша аударады. | Критерий арқылы бағалау Өзара бағалау.
Бақылау Формативті бағалау
Бақылау Өзара бағалау Формативті бағалау | А3 парағы, маркер, мәтін Бағалау парағы
Үлестірмелі парақшалар.
Кесте үлестірмелі парақшалар |
Ой толғаныс. | Тестпен жұмыс. Кері байланыс Сұрақ-жауап. 1.Бүгінгі сабақтан қандай мағлұмат алдыңдар? 2. Бұл сабақтың сендерге пайдасы болды ма? 3. Сабақ несімен құнды? 4. Не алдыңдар, не түсіндіңдер? | Тест шешеді.
Өз ойлары мен сезімдерін ортаға салады. Сұрақтарға жауап береді. | Бақылау, өзді-өзі бағалау Үш шапалақ | Тест стикер |
Үйге тапсырма: | Эссе «Спорт-денсаулық кепілі». Ережелерді қайталау. | Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады. |