kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ақсақ киік

Нажмите, чтобы узнать подробности

Ақсақ киік тақырыбында ашық сабақ жоспары жоспарланды 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ақсақ киік»


Қасымбекова Айгүл

ОҚО, Түркістан қаласы, «Ататүрік атындағы №17 мектеп-гимназия» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бастауыш сынып мұғалімі


Сабақтың тақырыбы: «Ақсақ киік» С.Сейфуллин

Сабақтың мақсаты:

Білімділік:Ақын шығармашылығымен таныстыра отырып, өлеңнің мазмұнын, эстетикалық және экологиялық мәнін меңгерту.

Дамытушылық:Киік туралы білімдерін ортаға сала отырып білімдерін, тілін

дамыту,қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік: Қызыл кітапқа енген жануарларды қорғауға үйрету. Адамгершілікке

тәрбиелеу.

Сабақтың түрі:аралас сабақ.

Сабақтың көрнекілігі:Қызыл кітапқа енген жануарлар суреті, С.Сейфуллиннің суреті білемін, білгім келеді, үйрендім жазылған плакаттар.

Қолданылатын технология: Сын тұрғысынан ойлау мен жазу.

Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі

Ой ашар (Амандасу , оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру, сабақтың мақсатын айту.)

Үй тапсырмасын тексеру.

0. Сәбит Мұқанов Көкшенің көрінісі.

1. С. Мұқанов кім?(аса көрнекті жазушы)

2. Ол кісі қай жылы дүниеге келген? (1900жылы дүниеге келген)

3. Қандай еңбектерін білеміз?(Ботагөз, Адасқандар, Сұлушаш атты еңбектері бар)

4. Жазушы Көкшенің көркін қалай суреттеген?(1, 2, 3)

5. Көкшені неліктен гауһар тастан жасалған күмбезге теңейді?

6. Осы мәтінде қандай сөздер саған ерекше әсер берді?

7. Сен өз туған жеріңді қалай суреттер едің?

8. Мәтін несімен ұнады?

9. «Көкшенің» деген азат жолдан бастап кім жатқа айтып береді?



Жаңа сабақ - Балалар, экранға қараңдаршы, мына жазылған сұрақтардың жауабын дұрыс тапсаңдар бүгінгі өтетін тақырыбымызбен таныс боласыңдар.

1. Ұлы ақын /Абай/

2. «Адамдық борышың» өлеңінің авторының тегі. /Құдайбердіұлы/

3. «Нағыз адам» әңгімесінің авторы. /Сухомлинский/

4. Байтұрсынның баласы. /Ахмет/

5. «Көктем» өлеңінің авторы. /Қасым Аманжолов/

6. С. Торайғыровтың әңгімесінің тақырыбы. /Кедей/

7. Ш. Мұртазаның әңгімесінің тақырыбы./Интернат қоймасы/

8. Ертегі сөзінің соңғы әрпі. /і/

9. Қабыкен Мұқышевтің өлеңі /Көктем/

- Біз бүгін осы киік жануары туралы С. Сейфуллиннің «Ақсақ киік»атты өлеңімен танысып, оқимыз. Сәкен Сейфуллин туралы не білеміз?

Олай болса,балалар біз сендермен бұрында С.Сейфуллиннің шығармалары мен

таныс болғанбыз.Ол кісі туралы не білесіңдер?

С.Сейфуллиннің суретін ілу.Оқушылардың ойын тыңдау.Өлеңдерін сұрау.

Мағынаны танибілу: Бұрынғы білімдерін жаңа біліммен ұштастыру.

Оқушыларға С.Сейфуллин туралы қосымша мағлұмат беру.С.Сейфуллин туралы

не білесіңдер?

Сендерге жаңалық, ақын жазушы С.Сейфуллин жерлесіміздің атымен 1934 ж.

Жарық кенті С.Сейфуллин атындағы станция болған.Ол кісіні халық жауы деген

жалған жала жабылғаннан кейін ол атты «Жарық» станциясынан алып

тастады.Бірақ қазіргі уақытта қайрадан «Жарық» станциясына осы кісінің есімін

қайра беруді ойластырып жатыр. С.Сейфуллин Нілдіде туып өскендіктен Нілді заводында жұмыс істеген.

Міне балалар біз бүгін осы С.Сейфуллин жерлесіміздің «Ақсақ киік » өлеңімен таныс боламыз.


Киік туралы не білеміз?

(ойларын тыңдау)

1.Өлеңді мәнерлеп оқу

2.Өлең туралы оқушылардың ойларын ортаға салу

3.Сөздік жұмыс

4.Ой толғаныс I ,II, III топқа

Тізбектеп өлеңді оқу (тапсырма бойынша)

«Киік»туралы әңгіме құрату (шығармашылыұ жұмыс)

Сұраққа жауап беру арқылы өлең мазмұнын айту


Шығармашылық жұмыстар.

Шығармашылық жұмыстарды деңгейлік тапсырма түрінде беремін.

«Аңшы» тақырыбына эссе жазу. /І топ/

«Киік» тақырыбына сипаттау мәтінін құрастыру, суретін салу./ІІ топ/

Киікті атқан адамға деген көз қарасыңды білдіру, мергеннің суретін салу./ІІІ топ/




Ү. Бекіту. «Бәйге» ойыны.

10 20 30 40 50 60

10. Бетпақ даланы неге шөл деп атайды?

20. Киік қандай жерді мекендейді?

30. Киікті басқаша қалай атайды?

40. Киік мүйізінен не жасалады?

50. Өлең сендерге несімен әсерлі болды?


Қорытынды:

Қиықтап кесілген суреттерді 3 топқа тарату. Суреттің артындағы сұрақтарға

оқушылардың жауабын тыңдау.

Дұрыс жауаптың суретін тақтаға іліп отыру.Ең соңында

қорытындылай отырып Киіктің бейнесін шығару


Білемін Білмеймін Білгім келеді

С.Сейфуллин Жарық станциясының С.Сейфуллиннің

ақын, жазушы бұрынғы С.Сейфуллиннің отбасы,ұрпақтары

атымен аталғаны туралы білгім келеді.


Үйге: Өлеңді мәнерлеп оқу,ұнаған шумақты жаттау. Қосымша ақынның отбасы,

ұрпақтары туралы мағлұмат жинақтау.


Бағалау





Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Внеурочная работа

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс

Скачать
Ақсақ киік

Автор: Қасымбаева Айгүл

Дата: 15.09.2017

Номер свидетельства: 428240
