kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Разработка интегрированного занятия

Нажмите, чтобы узнать подробности

План заняття:

Організаційний момент. Оголошення теми заняття.

 Повторення техніка безпеки на робочому місці.

Оголошення пізнавальної інформації.

Практична частина.

Фізична хвилина

Підсумок 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Разработка интегрированного занятия »

ЦЕНТР ДИТИЧОЇ ТВОРЧОСТІ «НАДІЯ»





РОЗРОБКА ІНТЕГРОВАНОГО ЗАНЯТТЯ

тЕМА: «Вишивання шовковими стрічками»


Гурток «Студія дизайну»

Кер. Зирянова Н.Г.



м. Першотравенськ

Заняття. «Вишивання шовковими стрічками».

Форма проведення: Інтегроване заняття.

Мета: 1.Навчити дітей вишивати стрічками картину.

2. Закріпити техніку безпеки при роботі з швейними інструментами та пристроями.

3. Сприяти вихованню точності охайності, вибагливості в роботі.

Наочність: схеми, наочність, книги.

Обладнання.

Голки. Вушко голки має відповідати ширині стрічки (основна вимога до голки), яка вільно проходитиме через отвір, що утворюється голкою в тканині. Голки «синель» мають велике вушко, товстий стержень, гострий кінчик та розміри 13—24.

Гобеленові голки — це голки з довгим широким вушком, тупим кінчиком, який не розриває нитки тканини та стрічки.

Звичайні швацькі голки для шиття нитками.

Ножиці маленькі (манікюрні).

П'яльця. Під час вишивання стрічками тканина має бути добре натягнута, це гарантує рівномірність сгібків. Натягнути тканину можна за допомогою п'ялець. Вони можуть бути дерев'яні, металеві, пластмасові. Кільця п'ялець можуть бути суцільними або тамбурними, в яких одне кільце затягується боковим ГВИНТОМ.

Матеріали:

Стрічки можуть бути шовкові, синтетичні, бавовняні, атласні. Найпопулярніші — шовкові стрічки, які дають можливість виконати дуже витончену роботу. Атласні стрічки мають яскраво виражену лицьову та виворітну сторони, які дещо відрізняються за кольором, що надає вишивці різнобарв'я відтінків.

За шириною стрічки бувають 2,4,7,10ПЗмм.

Слід пам'ятати, що вироби, оздоблені вишивкою стрічками, перуться, тому стрічки мають бути міцного фарбування.

Тканина* Для основи, при вишиванні стрічками, можна використовувати найрізноманітніші види тканин. Основні вимоги: тканина має бути настільки міцною, щоб на ній утримувались стібки, але щоб крізь неї легко проходила стрічка з голкою; тканина не повинна тягнутися; тканина не повинна линяти.

Нитки для шиття. Для закріплення стрічки або окремих елементів, виготовлених із стрічки, використовуються швейні нитки шовкові або бавовняні відповідного кольору № 40—60.



План заняття:

  1. Організаційний момент. Оголошення теми заняття.

  2. Повторення техніка безпеки на робочому місці.

  3. Оголошення пізнавальної інформації.

  4. Практична частина.

  5. Фізична хвилина.

  6. Підсумок.



Хід заняття:

З історії

Із давніх-давен вузькі смужки тканини використовувалися в повсякденному житті й господарській діяльності. У давнину жінки Греції вплітали в волосся смужки тканини, щоб «оживити» свій образ. Крім того, кольоровими стрічками прикрашали одяг, але при цьому кожному соціальному класу відповідав свій колір і матеріал. У Середні віки в Італії стрічками прикрашали спинки стільців і балдахіни, а також підв'язували важкі штори. І тільки у XIV ст. почалось побутове використання стрічок.

Традиції ткацтва в Ліоні сприятливі кліматичні умови півдня Європи сприяли швидкому розвитку виробництва шовкової стрічки. У 1446 р. король Людовик XI запросив італійських майстрів, щоб вони навчили мистецтву ткацтва стрічок мешканців Ліону. У місто було завезено найрізноманітніших верстатів для виготовлення стрічок. У 1560 р. в Ліоні було вже 50 000 ткачів, які виготовляли різні види стрічок.

На початку XVIII ст. попит на стрічку зріс і розпочався період швидкого поширення розкішних І красивих стрічок. Король Людо; вик XIV прикрашав розшитими дорогоцінним камінням стрічками навіть своє взуття. Прийшла епоха рококо. Сукні стали об'ємними і просторими, прикрашеними стрічками.

Із Франції цей вид вишивки поширився на острови, в Англію, в Америку і швидко набув популярності. Розквіт цього мистецтва припадає на 70 роки XIX ст.

Після Другої Світової війни інтерес до всіх видів рукоділля зменшився, але в останні два десятиліття XX ст. почалося відродження техніки вишивання стрічками.

Вишивання шовковою стрічкою надзвичайно захоплююча робота, яка не потребує складних пристроїв і значних матеріальних затрат. Крім того, в цій техніці використовуються прості й добре відомі прийоми вишивання нитками.


Поради

  • Перед початком вишивання перевірити тканину та стрічки на линючість. Для роботи використовувати стрічку завдовжки не більше 30—40 см, щоб вона не обсипа­лася. Якщо


стрічка закінчилася, її можна доточити.

  • Якщо є значна перерва у процесі виконання роботи, тканину необхідно звільнити з
    п'ялець, щоб вона не деформува­лася.

  • Після закінчення вишивання стрічкою певного кольору її спо­чатку треба закріпити нитками
    для шиття, а потім відрізати зали­шок стрічки.

  • Після завершення роботи, за необхідності, вишивку слід про­прасувати з виворітного боку, крім місць, заповнених стріч­кою.

  • Якщо вишиті вироби потре­бують прання, їх треба прати вручну з пральним засобом (краще рідким милом) у прохолодній воді й прасувати зі зворотного боку.

  • Щоб не утворювалися заломина таких тканинах, як шовк, органза, оксамит, велюр, п'яльця необхідно обмотати м'якою тасьмою або вузьким бинтом.

  • Для оздоблення вишивкою стрічками білизни, яка переться в пральних машинах, щоб шви не деформувалися, не втрачали своєї якості, довжина стібків має бути невеликою.

• Стрічку зручно зберігати намотаною на картонну основу. З обох боків основи зробити надрізи для закріплення кінців стрічки. Зберігати в темному місці.







Кросворд

1-7. Швы в вышивке:

8-14. Что не обходимо для вышивки:








1

 

 

 

В

 

 




2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ы

 















3

Ш

 

 










4

 

 

 

 

И

 

 

 





5

 

 

 

 

 

 

 

 

В

 

 

 

 

 



6

 

 

 

 

 

 

 

 

К

 

 













7

 

А

 

 





























8

 

 

Л

 

 

 












9

 

Е

 

 

 










10

 

 

 

Н

 

 

 











11

 

 

Т

 

 












12

 

 

А

 

 











13

 

 

 

М

 















14

И

 

 

 




Ответы: Захват, Колониальный, Шов, Паутинка, Плиссированная, Французский, Бант;

Пяльцы, Ленты, Ножницы, Нитки, Ткань, Схема, Иглы




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Технология (девочки)

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Разработка интегрированного занятия

Автор: Зырянова Наталья Григорьевна

Дата: 13.03.2015

Номер свидетельства: 186048
