Модуль /пән атауы | «Кәсіптік қазақ тілі» |
Сабақтың тақырыбы | Сөйлемнің тұрлаулы мүшелері. Бастауыш. Геодезия. |
Дайындаған педагог | Умирзаков Ардак Куанышович |
Күні: | |
1. Жалпы мәліметтер |
Курс, оқу жылы, топ | 1 курс |
Сабақ типі | Жаңа білімді меңгерту сабағы Оқу дағдыларын қалыптастыру сабағы |
2. Мақсаты мен міндеттері |
2.1. Оқу сабақтары барысында білім алушылар игеретін кәсіби біліктердің тізбесі | Сөйлемнің тұрлаулы мүшелері оның ішінде бастауыш ұғымы туралы түсініктерін қалыптастыру. Сөйлем мүшелерінің түрлері мен тәсілдерін ажырата білуге, оларды сөйлем ішінде айтылу мақсатына қарай тыныс белгілерін дұрыс қолдануға дағдыландыру. Мамандық таңдаудағы дұрыс жол, мамандық тарихын болашағын зерделеуге зерттеуге қызығушылығын ояту; |
Білім алушылардың өз бетінше және топпен білім алу дағдысын қалыптастыру; шығармашылық тапсырмалар орындату арқылы сыни тұрғыда ойлауын дамыту; сөздік қорын молайту, Көркем сөйлеу дағдысын дамыту. еркін сауатты жазуға үйрету |
Тәрбиелік мақсат қалыптастыру , Қазақ тілінің мәртебесін көтеру, тілді құрметтеу, қазақ тілде сөйлеу, патриоттық сенімдерін арттыру мақсатында білім білік, |
3. Сабақты жабдықтау |
3.1 Оқу – әдістемелік құрал – жабдықтар, анықтамалық әдебиеттер: | Б.С. Мырзаханова «Қазақ тілі» Татьяна Валяева «Грамматика казахского языка» А.Бектурова, Ш.Бектуров «Қазақ тілі» Интернет сайттар материалдары |
| Түсіндірмелі – көрнекілік әдісі, топтық, жазбаша және ауызша сұрақ-жауап, шығармашылық ізденіс. |
| Ақпараттық – коммуникативтік технология элементтері |
3.2 Техникалық құралдар, материалдар | ақпараттық техникалық құралдар, оқулық, тест жұмысына арналған парақ , призентация, видеоматериалдар |
4. Сабақтың барысы |
1.Ұйымдастыру кезеңі | Амандасу. Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Студенттердің сабаққа қатысуын тексеру. Сабақтың мақсат, міндетімен таныстыру ; Үй тапсырмасын сұрау; Өткен тақырыпқа шолу жасау Сөйлемнің интанация, айтылу мақсатына қарай бөлінуі Оның түрлері, сөйлемдегі орны. |
2. Сабаққа кіріспе. | Жаңа сабаққа кіріспе. Жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында қарапайым сұрақтар қою. 1 тақырып: Сөйлемнің тұрлаулы мүшелері. Бастауыш. 2 тақырып: Геодезия. |
3. Жаңа сабақпен таныстыру | Сөйлемнің тұрлаулы мүшелері. Бастауыш. (Слайд арқылы жаңа тақырыпты талдау) 1. тұрлаулы мүшелер (бастауыш, баяндауыш); 2. тұрлаусыз мүшелер (анықтауыш, толықтауыш, пысықтауыш). Геодезия. |
4. Бекіту. | Тапсырмалар арқылы жаңа сабақты қортындылау Қосымша беттегі 1-2 тапсырма |
5. Рефлексия. Оқушыларды бағалау | «Геодезия» мәтінмен танысу. Геодезия мамандығының қыр-сыры, оның түрлілігі. Талдау Сұрақ жауап. Рефлекция перамидасы арқылы сабақтың барысын талдау; |
6.Үйге тапсырма. | Конспект жазу. Ережелерді қайталау Тапсырмаларды орындау |