kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Жануарлар және тіршілік

Нажмите, чтобы узнать подробности

Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі бөлімі. Жануарлар және тіршілік тақырыбындағы сабақ.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Жануарлар және тіршілік»

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ

Сынып -5

Пәні- қазақ тілі

Мектеп

«Қожбанбет би атындағы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Пән мұғалімі

Ибраймова Дана Мусақызы

Бөлім

Жануарлар әлемі мен өсімдіктер дүниесі

Бөлімше

Жануарлар және тіршілік



Қатысқандар-

Қатыспағандар-

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын мақсаттар

5.Т/А3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпаратты анықтау.

5.ӘТН3. Омоним, антоним, синонимдерді көркемдік ерекшеліктеріне сай қолдану

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

Мәтінді түсініп оқиды.Жеңіл сұрақтарға жауап береді

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Мәтіннің мазмұнын біледі сноним мен антоним түрлерін ажыратады. Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастыра алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Негізгі ақпараттарды анықтап түрлендіреді

Синоним мен антонимнің сөйлеу жағдайына қарай қолданыстағы мағынасын түсіндіреді.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Жануарлар мен тіршілік әлемі туралы сұрақтарға жауап береді. Мәтіннен антоним, синонимдерді табады.

Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер: синоним, антоним

Ишара: бармақ көрсету, бармақ тістеу, бетін басу, жұдырық түю

Алдыңғы оқу

Жануарлардың мінез –құлықтары туралы біліп келу

Бағалау критерийлері

1.Мәтінді оқып негізгі ақпаратты анықтайды.

2.Жануарлар тіршілігі туралы мәтіндегі ақпаратты айта алады

3.Мәтіннің ішінен синоним мен антонимдерді табады, түрлеріне қарай ажыратады

Құндылықтарды дарыту

Жан –жануарларды, табиғатты аялауға, қорғауға баулу

Пәнаралық байланыс

биология, география

Жоспар

Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут

Шаттық шеңбері «Жылы лебіз»

Оқушыларды топқа бөлу . «Дельфин» , «Бүркіт» , «Тиін» атаулары арқылы топқа бөлу.

Оқу мақсатымен таныстыру

«Жүрекше»

Кеспе суреттер

Сабақтың ортасы 30- минут

1-тапсырма

10 минут



4 мин



8 минут







8 мин






Соңы 5 минут

1-тапсырма Топпен жұмыс «Аудиовизуалды » әдісі

1. Мәтінді үнтаспадан тыңда.

2. Тақырыбын қой. Мәтін қандай стильде баяндалған? Анықта.

3. Сұрақтарға жауап беріңдер.

4. Бүркітке қатысты есімдерді ата . Жауаптарың қандай стильде баяндалған? Дәлелдеңдер

Кері байланыс . «Бас бармақ » әдісі арқылы бағалау.

Тілдік бағдар . Өз бетінше оқу. Талдау.

2-тапсырма «Еркін микрофон» әдісі. Жеке жұмыс

1.Мәтінді түсініп оқыңдар.

2 Мәтінді ой бөліктеріне бөліңдер

3. Мәтіндегі синонимдер мен антонимдерді анықтап екеуін салыстыр. Айырмашылығын тап

4. Бір синонимді , бір антонимді қатыстырып екі сөйлем жаз.

Кері байланыс «От шашу» әдісі

3-тапсырма жұптық жұмыс «Қабырғадығы сұлба» әдісі

1.Берілген сөздерді оқы

2.Берілген сөздердің синонимін, антонимін табыңдар.

3. Синонимдерді сұлба ішіне жазыңдар, антонимдерді сұлба сыртына жазыңдар.

4.Қолданыстағы мағынасын сөйлеу жағдайына қарай түсіндір. Ойыңды дәлелде.

Кері байланыс «Жұлдызшалар» әдісі

Рефлексия «Ойды аяқта»

Ноутбук, тыңдалатын мәтін, А3 парақшасы, маркерлер






«Еркін микрофон» әдісі,

микрофон




Ақ қағаздар,

маркерлер





стикерлер

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыға

мейлінше қолдау

көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға

тапсырманы қалай

түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?




АКТ-мен байланыс,құндылықтармен байланыс.


Жетелеу сұрақтарын жас ерекшеліктеріне қарай қою және мадақтау

арқылы бағалауды жүзеге асыру .


Оқушы білімін бағалауды қалыптастырушы бағалау түрлерін қолданамын.Әр тапсырманы орындаған соң, кері байланыс жасап, қолдау көрсетіп, мадақтап отырамын.

Ноутбук, Интерактивті тақта арқылы слайдтармен бейнероликтер корсету.

Табиғаттың бір бөлшегі жануарларды қорғау құндылықтарын дамыту.

Рефлексия

Сабақ мақсаттары / оқумақсаттары шынайыма?

Оқушылар бүгін не

үйренді?

Сабақтағы ахуал

Қандай болды?

Жоспарланған саралау

жақсы іске асты ма?

Уақыт есебінен ауытқу

болды ма?

Жоспарға қандай

өзгеріс енгізілді?

Сабағыңызға анағұрлым тəн

сұрақтарға жауап беріңіз





Қорытынды баға

Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын

тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
Жануарлар және тіршілік

Автор: Ибраймова Дана Мусақызы

Дата: 11.04.2018

Номер свидетельства: 465790
