Күні: 15.01.18
Білім беру саласы: «Коммуникация»
Ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті: Сөйлеуді дамыту
Тақырыбы: «Жануарлар әлеміне саяхат»
Мақсаты: 1.Жануарлар әлемі туралы түсініктерін кеңейту, олардың дене бөліктерін ажырату және атау, дұрыс сөйлеу қарқынын сақтауға үйрету, тақырыпқа сәйкес шағын тақпақ жаттату.
2.Тақырыпқа сәйкес шағын тақпақ жаттату арқылы сөздік қорын молайту.
3Бір-бірін тыңдай білуге тәрбиелеу.
Әдіс-тәсілі: түсіндіру, сұрақ-жауап,үлгі
Көрнекіліктер: жануарлардың суреттері
Іс-әрекет кезеңдері | Тәрбиешінің әрекеті | Балалардың әрекеті | + | - |
Мотивациялық –қозғаушы | I. Ұйымдастыру кезеңі. Бүгін біз Жануарлар әлеміне саяхатқа аттанамыз. | Балалар өлең жолдарын қайталайды | ||
Ұйымдастырушылық-ізденістік | -Жануарлар тірі табиғаттың негізгі бөлігі. Жануарлар екіге бөлінеді: Үй жануарлары және жабайы жануарлар. Жануарлардың табиғаттағы тіршілігі ерекше әрі қызықты. Олардың адам үшін пайдасы да өте зор. Жылқы, түйе, сиыр, қой, ешкі, ит, мысық, тауық адамның үйінің маңайында тіршілік етеді. Сол үшін үй жануарлары деп аталады.Жабайы аңдар - табиғи жағдайда өз бетімен тамақ тауып, тіршілік ететін жануарлар. Жабайы жануарлардың түрлері өте көп. (көрнекілік арқылы түсіндіру) -Енді балалар екі орталыққа бөлініп, жұмыс жасайық. | Балалар тәрбиешіні тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. Балалар екі орталыққа бөлініп, тәрбиешінің бағыт-бағдары бойынша жұмыстар атқарады. | ||
Рефлексиялық-түзетушілік. | Бес саусақ әдісі арқылы сабақты қортындылау. | Балалардың жауаптары. |
Күтілетін нәтиже:
Білуі тиіс: Жануарлар жайлы қарапайым түсініктері бар.
Меңгеруі: Тақпақты жатқа айта алады. Жануарларды ажырата біледі.