kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Урок систематизации знаний по теме "Фонетика. Графика"

Нажмите, чтобы узнать подробности

Урок систематизации знаний по теме "Фонетика. Графика" проведён в форме путешествия в страну "Фонетика". Участники путешествия поделены на две группы(команды). Каждая команда имеет своё название.Участники выполняли разного характера задания: интеллектуальная разминка, "дополни высказывание о языке", поэтическая минутка, "шуточный сундучок", самый внимательный. В конце занятия проведена рефлексия, подведены итоги, команды получили оценки.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«урок систематизации знаний по теме "Фонетика. Графика" »

Мета: повторити і систематизувати вивчене з теми „Фонетика. Графіка”; формувати в учнів уміння давати обгрунтовану відповідь на запитання; розвивати розумові й мовленнєві здібності учнів, логічне мислення, орфографічну пильність; виховувати любов до пісні, до батьків, до родини.

Обладнання: картки-завдання, текстовий роздатковий матеріал таблиці


Хід уроку


І.Організаційний момент

Повідомлення про порядок проведення мовознавчої гри:

  • Дві команди гравців

  • Гра складається із восьми завдань

ІІ Вступна частина

1.Повідомлення теми, мети, очікування навчальних результатів.

-Коли я зайшла до кабінету, то побачила телеграму. Нас запрошують в захоплюючу подорож до країн Фонетики та Графіки, там відбудеться турнір на кращого знавця рідної мови. Я вважаю, що нам не треба відмовлятися, правда?

-У свою подорож ми вирушимо на двох кораблях під назвами”Розум” та „Знання”. Нашим девізом будуть слова:”Вперед-до поставленої мети!”


ІІІ. Основна частина уроку

1-й раунд. Інтелектуальна розминка.

1. Що вивчає фонетика?

2.Що вивчає графіка?

3. Скільки букв в українському алфавіті?

4. Скільки звуків?

5. Що таке алфавіт?

6. Що таке звукозапис слова?

2-й раунд. Перевірка знання висловлювань про мову.

Доповніть висловлювання промову

„РОЗУМ”

  1. Слово до слова- зложиться ...(мова).

  2. Слово-не горобець, вилетить-не...(спіймаєш)

  3. Слово,моя ти єдиная...(зброє)

„ЗНАННЯ”

  1. Як парость виноградної лози плекайте...(мову)

  2. Гостре словечко ранить...(сердечко)

  3. Буду я навчатись мови...(золотої)

3-й раунд. Змагання між командами (робота в групах)

Цікаві букви та хитрі звуки”.

Виписати слова:

  1. ті, що мають більше звуків, ніж букв;

  2. ті, що мають більше букв, ніж звуків;

  3. ті, що мають однакову кількість букв і звуків.

Україна, єдність, дзеркало, духмяний, м`яч, їжа, сьомий, історія, дощ, цвях, люди, свято, сім`я, щодня, близький, стоїть, солов`ї, троє, день, мрія, радіє, якість, пюре.


4-й раунд. „Поетична хвилинка”.

Вставити пропущені букви, підкреслити букви, які позначають два звуки.

Світа...

Край неба пала..

Содловейко в темнім га..

Сонце зустріча..

Тихесенько вітер ві..

Степи,лани мрі..ть,

Між ..рами над ставами

Верби зелені..ть.

Сади р..сні похилились,

Тополі по волі

Сто..ть собі, мов сторожа,

Розмовля..ть з полем.


5-й раунд. „Знайди того, хто порушив алфавіт”.

1. Ілюзія, іграшка, імунітет, іменник.

2. Калькулятор, каверзнути, кабінет, кам`яний.

3. Лагідний, люб`язний, лак, лан.

4. Маєток, магазин, м`ята, макет.


6-й раунд. „Жартівлива скринька”.

1. З чого починається день?(з букви д)

2. Вечір чим кінчається, а ранок починається? (з букви р)

3. До якого імені треба додати одну літеру, щоб отримати крупу7(Анна-манна)

4. Як з буряка зробити бурю?( буряк-буря)

5. Чого багато має болото, менше озеро, ще менше море, а зовсім не має річка? (букви о)

6. Яке слово об`єднує 33 букви? ( азбука)

7. Що мають дуб, бук, бузок, яблуня, груша, але не мають ні граб, ні ясен, ані клен, ані слива? (букву у)

8. Що треба зробити, щоб морський рак полетів? (Омар-комар)

9. Перетворіть рослину на комаху, що нагадує бджолу.( Хміль-джміль)

10. Слова, що різняться одним звуком-глухим і дзвінким. Перше означає сильний дощ, друге- фруктове дерево. ( Злива- слива).


7-й раунд. „Хто найуважніший?”

За мною ти сидів-згадай

(Одночасно і стіл я, і лава),

„С” до назви моєї додай-

Тоді я –стародавня держава. (Парта- Спарта)




Всі кмітливі його знають,

Ним колоди розщепляють.

Якщо букву „к” відняти,

Слід в річках його шукати. (Клин-лин)




Дерево ламаю,

Хвилі здіймаю,

А „к” приєднаю-

У полі зростаю.( Буря-буряк)



Не знати без мене ходу

Через прірву, через воду.

З „о” я зовсім інше слово-

Житла людям дать готове. (Міст- місто).


ІV. Рефлексія(порівняти результати з очікуваними, проаналізувати, зробити висновки).

1.Продовжте незакінчені речення(які вважаєте за потрібне):

  • я зрозумів...

  • я не вмів, а тепер вмію...

я не знав, а тепер знаю...

  • на наступних уроках мені хотілось би...

2. Прослухайте текст. Який висновок можна зробити з почутого?

Рідна мова

Було це давно, ще за старої Австрії 1916 року. В купе першого класу швидкого потягу Львів-Відень їхали чотири пасажири: англієць, німець, італієць. Четвертим був відомий львівський юрист Богдан Косів. Розмовляли на різні теми. Нарешті заговорили про мови: чия краща, котрій із них належить світове майбутнє. Першим заговорив англієць:

-Англія- країна великих завойовників і мореплавців, які рознесли славу англійської мови по всьому світі. Англійська мова- мова Шекспіра, Байрона, Діккенса, Ньютона та інших великих літераторів і вчених.

-Ні в якому разі, -гордовито заявив німець.- Німецька мова- це мова двох великих імперій- Німеччини й Австрії, які займають більше половини Європи... І тому, безперечно, німецька мова має світове значення.

Італієць усміхнувся і тихо промовив:

-Панове, ви обидва помиляєтеся. Італійська мова- це мова сонячної Італії, мова музики й кохання, а про кохання мріє кожнн... Тому італійській мові належить бути провідною у світі.

Українець довго думав і нарешті промовив:

- Ви ж по суті нічого не сказали про багатство й можливості ваших мов...

Я на своїй мові можу укласти...вірш, де всі слова будутьпочинатися на „с”. Якщо Ваша ласка, прошу послухати:

САМІТНІЙ САД

Сонно сипляться сніжинки,

Струмінь стомлено сичить.

Срібні співи серенад.

Сріблом стеляться сніжинки,

Спить самітній сонний сад...

Сипле, стеле сад самітній

Сірий смуток-срібний сніг.

Сумно стогне сонний струмінь,

Серце слуха скорбний сміх.

Серед саду страх сіріє.

Сад солодкий спокій снить.

-Геніально! Незрівнянно!... Потім усі замовкли.

-Говорити не було потреби.



V. Домашнє завдання.

1. Скласти висловлювання про походження звуків і букв.

2. Складіть вірш або невеличке оповідання, в якому всі слова будуть починатися з літери вашого прізвища.



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс

Скачать
урок систематизации знаний по теме "Фонетика. Графика"

Автор: Слюсарева Татьяна Николаевна

Дата: 27.05.2015

Номер свидетельства: 215675
