Сабақ қазақ тілі
Мектеп: №252 Г.НКовтунов атындағы мектеп-гимназиясы
Күні:
Мұғалімнің есімі: Дуйсенбекова Н.К.
Сынып:6 «А»
Қатысқандар саны: 12
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
«Достық»
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
Екпінді сөзде дұрыс қою,диалог арқылы өзара сұхбаттасу, мәтінді оқу аудару түсіну.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар: Жақсы дос пен жаман досты ажырата алады.
Оқушылардың басым бөлігі; Мәтінді аудара алады.
Кейбір оқушылар: Екпінді сөзде дұрыс қоя алады.
Оқушылар : Адамгершілік жайлы әңгімені оқып, өз ойларын жеткізе алады.
Негізгі сөздер мен тіркестері: Жаман, жақсы, мейірімді,қайырымды.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер.Көмекке әрдайым дайын адам.
Талқылауға арналған тармақтар: Дос деген кім?
Жоспар «Достық»
Жоспарланған уақыт
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) Екпінді сөзде дұрыс қоя алады. Адамгершіліктің мәнін ұға алады. Жақсы жаман қасиет жайлы біледі. Достықтың қадір қасиетін біледі.
Ресурстар
Басталуы
Ортасы
Амандасу. Психологиялық тренинг. Мотивация кезеңі.оқушыларға бір біріне тілек айтқызу, Алақанды ашайық. Жылулықты шашайық. Сәттілік тілеп достарға біз сабақты бастайық.1,2 санап 2топқа бөлу.
Үй тапсырмасын сұрау кезеңі. Ақылды доп әдісі Досыңның саған жасаған жақсы қасиеті жайындағы ең үздік эссе.
«Миға шабуыл» стратегиясы Оқушыларға сұрақ қоямын. Оқушылар адамгершілік дегеніміз не?
2топ сұраққа жауап бере отырып жақсы жаман қасиет жайлы постер қорғайды. Артына стикер жапыстырылған оқушы шығып постерді қорғайды. Сөздер қалай айтылып тұр?
Ережемен танысыңдар. Бірнеше буынды сөздердің бір буыны қалған буындарынан күшті айтылып, айқынырақ естіліп тұрады терезе, отын,ағаш, Сөз ішінде арнаулы бір буынның, оқшауланып күшті айтылуын екпін дейміз.Қазақ тілінде екпін соңғы буынға түседі.Мысалы; шағала, кереге достар.
2-тапсырма Сызба бойынша, бірнеше сөйлем құрап жаз. Не жайлы болды? Кім досы жайлы айта алады?
Сенің досың бар ма? Сенің ойыңша дос қандай болу керек?
2- тапсырма Жұптас, ойлан, бөліс. Дос,достық туралы диалог жұптаса оқып шығады мағынасын түсініп, ой бөліседі.
Қол шапалақ
Доп
Плакат, маркер
Слайд
Аяқталуы
Өзін бағалау парағын ұсынамын.
Бағалау парағы
Үйге тапсырма:
5-тапсырма сөйлемдегі сөздерге екпін қойып көшіріп жазыңдар
Саралау – Сіз қосымша
Көмек көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы
күрделендіруді қалай
жоспарлайсыз?
Бағалау - Оқушылардың
үйренгенін тексеруді
қалай жоспарлайсыз?
Пəнаралық байланыс
Қауіпсіздік жəне еңбекті
қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
Қабілеті төмен оқушы: берілген сөздерге екпінді қояды
Бағдаршам
Формативті бағалау
Орыс тілі, АКТ
Рефлексия
-Сабақ оқу мақсаттары шынайы ма?
-Бүгін оқушылар не білді?
-Сыныптағы ахуал қандай болды?
-Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
-Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
-Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетінсұрақтарға жауап беріңіз.
-Сабақ оқу мақсаттары шынайы.
- Екпінді сөзде дұрыс қоя алады. Адамгершіліктің мәнін ұға алады. Жақсы жаман қасиет жайлы біледі. Достықтың қадір қасиетін біледі.
- Сыныптағы ахуал ауызбіршілікте болды.
- жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды деп ойлаймын.
-берілген уақытты оқушылар тиімді пайдаланып, тапсырмалардың бәрін орындап үлгерді.
- Мен өз жоспарыма қосымша тапсырмалар қолдану керек екендігін білдім,өйткені оқушылар қосымша тапсырмалар арқылы өз ойларын жақсы жеткізе біледі.
Қорытынды бағамдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз )?
1: Оқушылардың сыни тұрғыдан ойлана жауап берулері
2: Топтық жұмыс арқылы ынтымақтастық ахуалы жақсара түсті
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: Жаңа әдіс тәсілдер
2: Оқушылар сабаққа белсене қатысып, өз ойын еркін айтты
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?