kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Сабақ тақырыбы: "Тамақтануды тиімді ұйымдастыру"

Нажмите, чтобы узнать подробности

В данной разработке урока по казахскому языку учащиеся выполняют задания на повторение.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Сабақ тақырыбы: "Тамақтануды тиімді ұйымдастыру"»



САБАҚ: Тамақтануды тиімді ұйымдастару.



СЫНЫП: 7

Қатысқандар саны:


Қатыспаған-дар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)


Жаңа сөздердің мағынасын меңгереді, мәтінді аударады,

тиімді тамақтанудың қағидалары мен ұсыныстарды біледі және мәтіндегі септік жалғауларын ажырата алады

Сабақ мақсаттары:.


Барлық оқушылар:

  • " Тамақтануды тиімді ұйымдастару " тақырыбы бойынша мәтіннің мазмұның түсінеді, аударады, жаңа сөздердің мағынасын меңгереді және мәтіндегі септік жалғауларын ажырата алады.


Оқушылардың басым бөлігі:

  • Жаңа сөздерді қарым-қатынаста қолдана алады, .


Кейбір оқушылар:

  • Өзбетінше мақал-мәтелдердің мағынасын ашады.

Тілдік мақсат


Оқушылар:

Әңгімелей алады, қолдана алады, мағынасын түсінеді.


Негізгі сөздер мен тіркестер:

  • таңертенгі ас,түскі ас, кешкі ас,жеу зиян, ішіп-жеу,сұйық тағамдар,асықпай.

Алдыңғы оқу


" Дастарқан жасау"


Жоспар

Жоспарланған уақыт


Ресурстар


І.Сабақтың басы

(15 минут)















Сабақтың ортасы

(25 минут)



















Сабақ

тың соңы

(5 минут)


1. «Тамақтануды тиімді ұйымдастару» туралы бейнефильм арқылы психологиялық ахуал туғызу және сабақтың тақырыбын ашу.

2. Түрлі пішіндер арқылы 3 топқа бөлініңіздер.




3. Табыс критерияларымен танысыңыздар.

Табыс критериялары:

Жаңа сөздердің мағынасын меңгердім.

Мәтінді аудара аламын.

Тиімді тамақтанудың қағидалары мен ұсыныстарды білемін.

Мәтіндегі септік жалғауларын ажыратамын.

4.Үй жұмысын тексеру: «Дастарқанжасау» тақырыбына презентация көрсетіп әңгімелеңіздер.

Бағалау: "Бағдаршам" әдісі бойынша бір-бірін тексеру.



Дұрыс емес Қателері бар Дұрыс

Тапсырма:Оқулықтағы жаңа мәтінмен және сөздермен «INSERT» әдісі арқылы танысыңыздар. Жаңа ақпаратты тыңдаңыздар, талқылаңыздар, сөздерді есте сақтаңыздар және аударыңыздар.

\/ - білдім

«+» - жаңа

«-» - басқаша ойладым

«?» -түсінбедім, сұрақтар бар

Тапсырма:Әр топ үш сөйлемнен көшіріп септік жалғауларын белгілеңіздер.

Бағалау: «Бас бармақ»

Тапсырма:Жаңа тақырып бойынша «Кластер» құрастырыңыздар.

Бағалау: «Бас бармақ»

Сергіту сәті.

Тапсырма: Әр топта, мәтінге сүйеніп, 5 сұрақтан құрастырыңыздар. Әр топтың спикері келесі топқа «Автобус аялдамасы» әдісі арқылы сұрақ қойыңыздар.

Бағалау: «Бас бармақ»

Тапсырма: 
Тест сұрақтарына жауап беріңіздер.
(Интерак. тақтада тест тапсырмалары көрсетілген).

Бағалау:

Бір- бірінің тапсырмаларын тексеріп, бағалаңыздар. 
(Тест тапсырмаларының жауаптары көрсетіледі) .
1. Үй тапсырмасын беру.  «Тамақтануды тиімді ұйымдастару» тақырыбына байланысты мақал – мәтелдерді біліңіздер, бейнефильм түсіріңіздер.

2. Бір – бірінің жауаптарын бағалаңыздар, мадақтаңыздар. 
3. Рефлексия.

Көңіл күйлеріңіз қалай? Берілген тапсырмалар қиын болды ма? Қандай тапсырмаларды орындауда қиыншылық туды?


Бейне

фильм



Пішін

дер суреті.



Оқулық.


Презентация


Суреттер







Оқулық






Оқулық.

(94 бет)



Постер


Оқулық.

(94 бет)




Тест






Бейнефильм



Смайлик.


Қосымша ақпарат

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.




Қорытынды бағамдау



Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1:


2:


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?


1:


2:


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?














Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 7 класс

Скачать
Сабақ тақырыбы: "Тамақтануды тиімді ұйымдастыру"

Автор: Нұрманова Айнагүл Рақымжановна

Дата: 20.01.2018

Номер свидетельства: 451217
