а) білімділік – сөздік бірліктерді меңгеруге жағдай жасау, жаңа сөздерді қолданып, сұхбат, мәтін құру, алған білімдерін синтездеу;
б) дамытушылық – өз бетімен жұмыс істеу дағдыларын, әңгімелеу арқылы сөйлеу дағдыларын, қызығушылықтарын, зейін қойып тыңдау, ойлау қабілеттерін дамыту; алған білімдерін қолдана білуге, сараптауға дағдыландыру;
в) тәрбиелік – бір біріне көмек көрсету, жауапкершілікке, бірлесіп жұмыс істеуге жағдай жасау.
Сабақтың түрі : Жаңа сабақты меңгеру
Сабақтың әдісі : сұрақ – жауап,ой қозғау,талдау,жаттығу әдісі,іздендіру,ойын түрлері.
Оқыту нәтижесі: жаңа сөздерді дұрыс айтады, жазады, сөз тіркесін, сөйлем құрғанда қолдана біледі, «жуан» сұрақтарға жауап бере алады, сұрақтар, мәтін, сұхбат құра алады, тәуелдік, септік жалғауларды біледі,талдау жұмыстарын жүргізе біледі; топпен жұмыс істей біледі; бірін-бірі, топты бағалай алады, сараптайды, дәлелдейді.
Негізгі идеялары: топпен, жұппен бірлесіп жұмыс істеуге, берілген тапсырмаларды түсініп орындауға, өз жұмысына, өзгенің жұмысына баға бере білуге үйрету; сұхбат, мәтін, постер құруға, жіңішке сұрақтар қоюға дағдыландыру; рефлексия жасауға үйрету.
Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Просмотр содержимого документа
«"Қазақ тілі кабинеті" 6 сынып»
Күні: 19.01.2017жыл
Пән: қазақ тілі
Сынып: 6 «Б»
Сабақтың тақырыбы: Қазақ тілі кабинеті
Сабақтың мақсаты:
а) білімділік – сөздік бірліктерді меңгеруге жағдай жасау, жаңа сөздерді қолданып, сұхбат, мәтін құру, алған білімдерін синтездеу;
б) дамытушылық – өз бетімен жұмыс істеу дағдыларын, әңгімелеу арқылы сөйлеу дағдыларын, қызығушылықтарын, зейін қойып тыңдау, ойлау қабілеттерін дамыту; алған білімдерін қолдана білуге, сараптауға дағдыландыру;
в) тәрбиелік – бір біріне көмек көрсету, жауапкершілікке, бірлесіп жұмыс істеуге жағдай жасау.
Сабақтың түрі : Жаңа сабақты меңгеру
Сабақтың әдісі : сұрақ – жауап,ой қозғау,талдау,жаттығу әдісі,іздендіру,ойын түрлері.
Оқыту нәтижесі: жаңа сөздерді дұрыс айтады, жазады, сөз тіркесін , сөйлем құрғанда қолдана біледі, «жуан» сұрақтарға жауап бере алады, сұрақтар, мәтін, сұхбат құра алады, тәуелдік, септік жалғауларды біледі,талдау жұмыстарын жүргізе біледі; топпен жұмыс істей біледі; бірін-бірі, топты бағалай алады, сараптайды, дәлелдейді.
Негізгі идеялары: топпен, жұппен бірлесіп жұмыс істеуге, берілген тапсырмаларды түсініп орындауға, өз жұмысына, өзгенің жұмысына баға бере білуге үйрету; сұхбат, мәтін, постер құруға, жіңішке сұрақтар қоюға дағдыландыру; рефлексия жасауға үйрету.
Сабақтың барысы :
І.Ұйымдастыру кезеңі.
Сергіту сәтін өткізу. Сергіту сәті жақсы жұмысқа әрекет жасайды.
Бірін-бірі бағалау -тірек сөздер арқылы Топ мүшелерін топ басшылары бағалайды. Топтың әр мүшесінің бағасы жауап парағына қойылады. Топты 2 топқа бөлемің.1- топ Алмалар 2- топ Алмұрттар
ІІ. Үй жұмысын тексеру.
Талдауларын тексеру
ІІІ. Жаңа сабаққа кіріспе.
Сабақтың тақырыбымен, сабақтың мақсатымен таныстыру.
Сөздік
қазақ тілі кабинеті – кабинет казахского языка кең – просторный (-ая,-ое)
таза – чистый (-ая, -ое) жабдық – оборудование
жарық – светлый (-ая,- ое) тақта – доска
көше –улица мынау – это
екінші қабат – второй этаж
V. Жаңа сабақ. Сөзжұмбақ арқылы жаңа сабақты ашамыз
қ
а
т
а
ң
қ
а
ң
т
а
р
қ
ы
м
ы
з
ж
у
а
н
қ
ы
с
ә
т
е
ш
ү
н
д
і
е
з
у
л
і
к
ә
д
е
м
і
Дауыссыз дыбыстың ішінде «П» дыбысы қандай дыбыс ?
Қазір қандай ай ?
Жылқының сүтін қалай айтамыз ?
Дауысты дыбыстың ішінде «А» дыбысы қандай?
Қазір жыл мезгілдің қандай мезгілі?
2017жыл қандай жыл ?
Дауыссыз дыбыстардың ішінде «Ң» дыбысы қандай дыбыс?
Дауысты дыбыстардың ішінде «ә» дыбысы қандай дыбыс?
Красивый как будет по казахский ?
— Балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Қазақ тілі кабинеті».
1-тапсырма . Оқушыларға мәтің беріледі. Мәтіңді аударады.
1 – топ. Мынау менің мектебім. Менің мектебім Лазутин көшесінде орналасқан. Біздің мектепте бір ғана қазақ тілі кабинеті бар. Кабинет екінші қабатта орналасқан. Қазақ тілі кабинетіміз таза, жарық, кең.
2-топ. Қазақ тілі кабинетінде парталар, орындықтар, мұғалім үстелі бар. Біздің кабинетте бір шкаф, тақта бар. Тақтаға біз бормен жазамыз жіне де интерактивті тақтамен де жұмыс істейміз. Қазақ тілі кабинетімізде гулдер бар.
V Сергіту сәті
2-тапсырма Әр топтан оқушы тақтаға шығып партан, оқушы сөздерді септейді
1-топ парта; 2- топ оқушы
А.с. не? Парта, оқушы
І.с. ненің ? партаның, оқушының
Б.с. неге? партаға, оқушыға
Т.с. нені? партаны, оқушыны
Ж.с. неде? партада, оқушыда
Ш.с. неден? партадан, оқушыдан
К.с. немен ? партамен, оқушымен
VІ. Бекіту. Рефлексия «Күн».
Оқушылар қойылған сұрақтар бойынша өз ойларымен бөліседі.
Әркім өз сәулесін күнге жабыстырады.
— Балалар, біз бүгінгі сабақ бойынша:
1.Нені білдік?
2.Нені үйрендік?
3.Қазақ тілі кабинеті қай кабатта орналасқан? 2қабатта
4.Ол қандай номермен номерленге? № 10
5.Біздің мектебіміз қандай көшеде орналысқан? Лазутин көшесінде
6.Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді? қатаң, ұяң, үнді
7.2016жылы біздің тәуелсіздігімізге неше жыл толды? 25 жыл
VІІІ.Үйге тапсырма беру.
Мұғалім, орындық деген сөздерді фонетикалық талдау жасаймыз
1-топ мұғалім
2-топ орындық
мұ-ға-лім 1-2.б ашық,3б.бітеу о-рын-дық 1б. ашық, 2-3 б. бітеу
м – дауыссыз , үнді о- дауысты, ашық, жуан, еріндік
ұ- дауысты, жуан,ашық, еріндік р- дауыссыз , үнді
ғ – дауыссыз, ұяң ы- дауысты, қысың, жуан, езулік
а – дауысты , ашық, жуан, езулік н –дауыссыз, үнді
Сабақты түсінгеніне байланысты әр оқушы өздерінің алдында стикер алып ағашқа жапсырады ( қызғылт- жақсы түсіндім, көгілдір- орташа түсіндім, сары- түсінген жоқпын )
1-тапсырма мәтіңді аудару
1 – алмалар тобы Мынау менің мектебім. Менің мектебім Лазутин көшесінде орналасқан. Біздің мектепте бір ғана қазақ тілі кабинеті бар. Кабинет екінші қабатта орналасқан. Қазақ тілі кабинетіміз таза, жарық, кең.
1-тапсырма мәтіңді аудару
2-алмұрттар тобы Қазақ тілі кабинетінде парталар, орындықтар, мұғалім үстелі бар. Біздің кабинетте бір шкаф, тақта бар. Тақтаға біз бормен жазамыз және де интерактивті тақтамен де жұмыс істейміз. Қазақ тілі кабинетімізде көп гулдер бар.