Қысқа мерзімді жоспар | ||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім: IІ. Уақыт – ұлы күш. Абай Құнанбайұлы «Сағаттың шықылдағы-емес ермек» | |||
Күні : 24.09. | Педагогтің аты-жөні: А.Шубаева | |||
Сынып: 7в,г | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | |||
Сабақтың тақырыбы: «Өмір», «дүние» дегенің- ағып жатқан су екен | ||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 7.3.6.1 тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізу 7.4.4.1 тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, презентация түрінде ұсыну | |||
Сабақтың мақсаты : | Барлық оқушылар: тақырып бойынша деректер қолдана отырып мәтінде көтерілген мәселеге өз ойын дәлелдеп жеткізеді, тақырып бойынша мәліметтерді жинақтап, презентация түрінде ұсынады | |||
Тілдік мақсаттар | Дүние, толғандырды, әсершіл, ержеткен, әнмен әлдилеген, кеш сермеу, күресу | |||
Сабақтың барысы | ||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Сабақтың басы | «Комплимент» Оқушылар шеңбер бойымен отырады. Кез келген қатысушы бір жағымды комплимент айтады. Шеңберде отырған оқушылар бұл комплименттің кімге арналғанын табуы керек. Комплимент алған оқушы ойынды әрі қарай жалғастырад | Қолпаштау | Слайд | |
Сабақтың ортасы | 1.Сөздікпен жұмыс. Қадам-шаг,начинание Өсиет-завет,наставление үлгі-өнеге-пример,образец ақыл-кеңес-совет толғандырады-волнует Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. 2. Мәтіналды жұмыс Айтылым «Сұрақ – жауап» әдісі. (Ж.ж.) 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. Жазылым.Айтылым (Ж.ж.) 2 - тапсырма. Суреттерді пайдаланып, адамдардың түрлі өмірі жайлы әңгімеле.
Тыңдалым. Оқылым.Айтылым. Тыңдалым.Оқылым «Ойлан – жұптас - бөліс» әдісі. (Ж.ж, Ж.Ж.) 3- тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы. Түсінгеніңді айт. Мәтін бойынша жоспар құра. Абай өмірі — ғажап өмір.
Тақырыпты қорытындылау мақсатында мақалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді:
| Тыңдалым,айтылым.
Тыңдалым. Айтылым 1-тапсырма 1. «Өмір» деген не? 2.Сен өзіңнің болашақ өміріңді елестете аласың ба? 3.Абайдың «Өмір», «дүние» дегенің – ағып жатқан су екен» деген сөзін қалай түсінесің?
Жазылым.Айтылым 2-тапсырма.
Тыңдалым. Оқылым.Айтылым. Тыңдалым.Оқылым «Ойлан – жұптас - бөліс» әдісі. (Ж.ж, Ж.Ж.) 3- тапсырма. Жоспар: 1. Абай өмірі 2. Абайдың тілдерді үйренуі 3. Жас ұрпаққа көңіл бөлуі. 4. Абайдың өкініші. Жазылым (Ж.ж.) 4-тапсырма. Мәтіндегі ақпаратты «Төрт сөйлем» тәсілін пайдаланып айт. Пікір. Дәлел. Мысал. Қорытынды. Берілген мақалдың астарлы мағынасы қандай деп ойлайсыз? Мақалдың мәніне өмірден мысал келтіре аласыз ба? Қандай? Сіз осы мақалдың мәнімен келісесіз бе, келіспейсіз бе? Неге? | «Бас бармақ»
Дескриптор: - өмірден мысалдар келтіреді; -сөйлеу мәдениетін сақтайды. Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» Дескриптор: - Мәтін бойынша жоспар құрады. - Мәтінді мұқият оқып шығады. Өз ойыңды жұбыңа әңгімелеп айтады. Түсігеніңмен сыныптастарыңмен бөліседі. «Бас бармақ»
Өзара бағалау
| Оқулық 44 бет сөздік слайд
|
Сабақтың соңы | Үй тапсырмасын беру : 45 бет 3-тапсырма мазмұндау | |||
Кері байланыс Чемодан (маған қажет), Еттартқыш (қайта қарастыру қажет), Қоқыс жәшігі (маған қажет емес) | Өз көңіл күйлерін бейнелеген стикерге сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазады | |||
Бағалау | Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |