kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Адамата

Нажмите, чтобы узнать подробности

IY.Ассоциация.

-Балалар,  өздерің білетіндей  әр адамның бойында  түрлі қасиеттер болады. Олар жағымды да, жағымсыз да  болып келеді.

Кестемен жұмыс (ББҮ)

 Сендерге тапсырма: 1.«Мейірім» тобы адамды жағымды етіп көрсететін  ең жақсы қасиеттерді топтастырады;

2. «Иман» тобы адамды жағымсыз қылып көрсететін жаман қасиеттерді  топтастырады;

3. «Сабыр» тобы  адам бойындағы түрлі қасиеттерге арналған мақал-мәтелдерді жазады.

Мұғалім сөзі: Тал бойынан осы қасиеттердің барлығы табылатын, Жер ғаламшарының тұрғыны- адамзат атаулының атасы атанған Адаматаны  Алла Тағаланың жаратуы. Періштелерде жоқ ерекше қабілетке ие болған Адамата мен Хауа ананың не себепті жұмақтан қуылғаны жайында  деректерге жаңа сабақ барысында көз жеткізетін боласыздар.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Адамата»

М.Бегалиева атындағы жалпы орта білім беретін мектеп







Ашық сабақ тақырыбы: Адамата

Пәні: Қазақ әдебиеті

Сыныбы: 5 «а» сынып

Пән мұғалімі: Жомартова Аққалам Рамазанқызы

















2016-2017 оқу жылы



Күні:24.11. 2016 жылы

Қазақ әдебиеті 5-сынып

Сабақтың тақырыбы

Адамата

Сабақтың мақсаты

Әңгіме мазмұнымен таныстыру арқылы қызғаныш, азғыру сияқты жағымсыз қылықтардан жирендіру және шығармашылық жұмыстарға дағдыландыру.

Күтілетін нәтиже

Әңгіме мазмұнын түсінеді.Жағымсыз қылықтардың салдарын ұғады және шығармашылық жұмыстарға дағдыланады.

Түйінді идеясы

Топ болып жұмыс істеуге, сұрақтар арқылы ойландыру.

Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер

Ассоциация, эссе, сұрақ-жауап, топтық және жеке жұмыс, Венн диаграммасы т.б.

Көрнекіліктері

Интербелсенді тақта, слайдтар, бейнежазба, электрондық оқулық, тест тапсырмалары, стикер, кесте, маркер т.б.

Дерек көздері

Ғаламтор деректері, Әдебиет 5-сынып

Кезеңдері

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Ресурстар

Кіріспе


I.Ұйымдастыру кезеңі. а) Оқушылармен сәлемдесу; ә) түгендеу; б)кезекшімен сұхбат.

II. а)Тренинг. ә)Топқа бөлу (қалаған түсті таңдайды, сол түстің астында жазылған сөз топ аты болады) ; Топ аты және топ басшысын белгілейді.

б)Бағалау: жасыл түс- толық жауапқа;

қызыл түс-жартылай жауапқа;

сары түс-түзетуді қажет ететін жауапқа беріледі.

Амандасады, кезекші сынып дайындығы туралы хабарлайды.


Топқа бөлінеді, топ аты мен топ басшысын белгіленеді.


Бағалау жолдарымен танысады.





стикер

Тұсаукесер


III.Үй тапсырмасын тексеру.

а)Әр топтан бір оқушыдан сабақ сұрау;

ә)Тест арқылы тексеру





IY.Ассоциация.

-Балалар, өздерің білетіндей әр адамның бойында түрлі қасиеттер болады. Олар жағымды да, жағымсыз да болып келеді.

Кестемен жұмыс (ББҮ)

Сендерге тапсырма: 1.«Мейірім» тобы адамды жағымды етіп көрсететін ең жақсы қасиеттерді топтастырады;

2. «Иман» тобы адамды жағымсыз қылып көрсететін жаман қасиеттерді топтастырады;

3. «Сабыр» тобы адам бойындағы түрлі қасиеттерге арналған мақал-мәтелдерді жазады.

Мұғалім сөзі: Тал бойынан осы қасиеттердің барлығы табылатын, Жер ғаламшарының тұрғыны- адамзат атаулының атасы атанған Адаматаны Алла Тағаланың жаратуы. Періштелерде жоқ ерекше қабілетке ие болған Адамата мен Хауа ананың не себепті жұмақтан қуылғаны жайында деректерге жаңа сабақ барысында көз жеткізетін боласыздар.

Әр топтан бір оқушы шығып үй тапсырмасына жауап береді және тест сұрақтарының жауабын белгілейді, тексереді.




Балалар өз топтарына берілген тапсырманы бірлесе топтасып, ынтымақтаса, ақылдаса отырып орындайды.

Тест

LS.«А» деңгейлі оқушыдан үй тапсырмасы сұралады.

(Мұрат С.)






«В» деңгейлі оқушының жеке жұмысының нәтижесін тексеру. (Өмірбай Арсен)









Негізгі бөлім


Y.Жаңа сабақ: Адамата (электрондық оқулықтан жаңа сабақтың

мазмұны баяндалады)

Жоспары:

1.Алланың күллі ғаламды жаратуы.

2.Періштелер уайымы.

3.Ерекше жан иесі-Сапиолла.

4.Алла әмірі.

5.Азғын Ібіліс.

6.Адамата мен Хауа анаға кесілген жаза


YI.1.Сөздікпен жұмыс

Алла-Ислам діні ұғымындағы күллі ғаламды жаратушы. Бәрі де бір Алланың құдіретімен болмақ.Оның сипаты: әкесі де,шешесі де жоқ және ең бірінші, некесіз,тумаған, туылмаған, тудырмаған. Жерде де жоқ, көкте де жоқ.Бәрін өзіне лайықты сипаттап білуші.

Уаһи-хабар (тек Жәбірейіл періште арқылы пайғамбарымыз Мұхаммедке аян беріп, құлағына сыбырлап айтуы нәтижесінде ғана түсірілді)

Сахаба- пайғамбарымыздың әрдайым қасында жүріп, уағыздары мен соғыс жорықтарына қатысып,Ислам дініне үлес қосқан серіктері.

Хафиз-Құранды жаттап, үнемі есінде сақтаған адамдар.

Қари- Құранды жаттап,оны жеті түрлі әуенге салып оқушы адам.

Ғайып- көзбен көрмесек те жүрекпен, иманмен сезінетін әлем, яғни ғайып әлемі. Бұл жерде: періштелерге Алла Тағала Адаматаны жаратпай тұрғанда, ол ғайып (беймәлім) болып саналатын еді.

Уасуаса-азғыру.

2. Бейнежазба көрсетіледі. Венн диаграммасы арқылы салыстыру.

Жұмақ ортақ Тозақ

ұсастығы,

айырмашылығы


Тыңдайды, түсінеді, ойланады, баяндайды, сұрақтарға жауап береді.











Сөздер мағынасымен танысады, сөздік қорлары жаңа сөзбен және жаңа мағынамен толығады.

























Салыстырады, ұқсастығы мен айырмасын табады.













Электрондық оқулық, интербелсенді тақта, слайдтар


































Бейнежазба, диаграмма







Қорытынды


Эссе:

Кестені толтыру


«С»деңгейлі оқушы жұмысын тексеру (Дәулетиярұлы Тоқтар)

кесте

Рефлексия



Бағалау






Үйге тапсырма


Бүгінгі сабақтан алған әсерім...



«Бестік» 4-5 жасыл түс немесе 1қызыл және 4 жасыл түс жинаған оқушыға;

«Төрттік» 3 қызыл- 2 жасыл немесе 5 қызыл жинаған оқушыға;

«Үштік» 4 сары түс немесе 3 сары -1қызыл түс жинаған оқушыға қойылады.

Тақырыпты оқу, сөздікті жаттау.

Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазады, оқиды және «Білім ағашына» іледі.

«Білім ағашы», стикер































Білемін

Білдім

Үйрендім






Аты-жөні:


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 5 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Адамата

Автор: Жомартова Аққалам Рамазанқызы

Дата: 01.02.2017

Номер свидетельства: 386493
