kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Краткосрочное планирование по казахскому языку и литературе 8 класс

Нажмите, чтобы узнать подробности

планирование для 8 класса национальной школы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Краткосрочное планирование по казахскому языку и литературе 8 класс»

Тақырыбы: Сөйлемнің түрлері.Хабарлы сөйлем

Мектебі: № 65 Ә. Мүзрапов атындағы ЖОМ

Күні,айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Махаметова Шахсанам

8- сынып

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

Хабарлы сөйлемнің мәнін түсіндеі және өмірде қолдану аясын кеңейтеді

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар: Хабарлы сөйлемге бір немесе бірнеше мысал келтіре алады Хабарлы сөйлемды қатыстырып диалогқа түсе алады Хабарлы сөйлемді стильдік жағынан жазылым барысында дұрыс қолданады және тыныс белгілерге аса мән береді

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

2мин

3 мин

«шаттық шеңберін» құрып жылылық атмосферасны орнықтырады

«Бүгінгі сабақта мен» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақта жетуге көзделген мақсатын жазады

«Бәріміз бірдейміз» әдісі арқылы оқушылар сыныпта тепе- тең екеніне көз жеткіздеді.Жұлдызшаларды қара аспанға жапсырады.

«Ыстық орындық» әдісі арқылы өткен сабақ тақырыптарын шолып шығады.


Түрлі-түсті қағаздар

Ватман қағазы және жұлдызшалар

Сабақтың ортасы

5 мин

2минут





7мин






4 мин

«Бір сөзден құралған әңгіме» ойыны арқылы оқушы мұғалім айтқан сөздің жалғасын бір бір сөзбен толықтырып отырады.Оқушылар бұл әдіс арқылы тақырып мәнін ашады«Бір сөзден құралған әңгіме» ойыны

Мұғалім:-Кеше

Оқушы 1 :-біздің

Оқушы 2:-мектепте

Оқушы 3:-үлкен

Оқушы 4:-іс-шара ......

Топтар мектептегі бір іс- шараға қатысты хабарлама жасайды (постерге)

Хабарлы сөйлем туралы мәлімет беріледі

Үстел


Ватман қағазы,бояулар




Слайд





«Мәтінді толықтыр» әдісі мәтінде түсіп қалған сөздерді өз орынақойып шығады

Оқулықпен жұмыс

33-жаттығу

Мәтіннен бірнеше хабарлы сөйлемді теріп алып,сұраулы,лепті,бұйрықты сөйлемге айналдырып жазады

Хабарлы: Қазір он мыңдаған азат-мая бір денедей қозғалып,су астында сүңгуір қайықтай сырғып,тұтас жосып келеді

Сұраулы: Қазір он мыңдаған азат-мая бір денедей қозғалып,су астында сүңгуір қайықтай сырғып,тұтас жосып келеді ме?

Бұйықты: Қазір он мыңдаған азат-мая бір денедей қозғалып,су астында сүңгуір қайықтай сырғып,тұтас жосып келсін!

Лепті сөйлем: Алақай,қазір он мыңдаған азат-мая бір денедей қозғалып,су астында сүңгуір қайықтай сырғып,тұтас жосып келеді!

34-жаттығу Төмендегі өлең үзінділерін қара сөзге айналдыып,хабарлы сөйлем жасаңдар

Таулардан өзен ағар сарқыраған,

Айнадай сәуле беріп жарқыраған.

Жел соқса,ыстық соқса бір қалыпта,

Аралап тау мен тасты арқыраған.

Хабарлы сөйлем:

Таулардан өзендер айнадай сәуле беріп сарқырап ағады.

Жел соқса бір қалыпта соғып тау мен асты арқырайды.

Естес ақтау қабілетін сақтау мақсатында «Досыңа жеткіз» әдісін өткіземін.

Есіктің сырына 4 оқушы шығады.Мұғалім бір оқушыны ішке шақырады және бір оқиға жайлы айтады ал ол оқушы мұғалім атйқан оқиғанын есте қалғанын сырттағы екінші оқушыға айтады да ойын солай жалғасады

«Түрлі көңіл-күй»әдісі

Мұғалім оқушыларға бір сөз айады ал оқушылар сол сөзді сөйлемнің айтылу мақсатына қарай айтып шығады

«Көршімнің күрішін алыңыз» атты мультфилм көрсетіледі және оның ішіндегі тірек сөздерге «Төртбұрышты ұяшық» әдісі арқылы мәндес сөздерді табады


Парақшалар

Оқулық


























Бейнеролик

Парақшалар


Сабақтың соңы

( 10мин)


«Бүгінгі сабақ мен үшін:»

Сабақ барысында алған әсерлерін хабарлы сөйлемді қатыстырып жазады

Оқушыларды бағалау

Сабақ барысындағы кері байланыстарға сүйене отырып

«Ақ кемелер» әдісі арқылы бос теңізге өз жылдамдықтарын анықтайтын кемелерді жапсырып шығады.


Қосымша ақпарат

Саралау

А) Мәтін ішінен хабарлы сөйлемді тауып тыныс белгілерінң қойылу себептерін үйрену

В) Хабарлы сөйлемнің мағынасына қарай түрлерін жіктеу

С) Оқушыларға қосымша көмек ретінде оларға хабарлы сөйлемнің тыныс белгілерінің қабаттысып келу себептерін зерттеуге мәтін даярлау

Рефлексия

Бүгінгі сабаққа жоспарлаған жоспарым өте тиімді болды.Сабақ барысында оқушылар өздерін еркін ұстап,өз ойларын ашық айта білді.Бағалау кезінде оқушылар өздерін дұрыс бағалап,білімге деген құштарлығы арта түсті


Бүгінгі сабақта оқушыларды бағалау әдісі өте тиімді болды.

Оқушылар лепті сөйлемді мәтін ішінен мәнерлеп оқуға дағдылана түсті.


Қорытынды бағамдау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?

1. Бүгінгі сабақта оқушылар үшін өте тиімді болғаны менің көңіл күйім әдісі болды.Себебі оқушылар ол жерге сабақ барысында тиімді және пайдалы болған жерлерін жазады

2.Оқушыларды бағалауға аралған тәсіл оқушылар үшін өте тиімді болды.Себебі оқушылар өздерінің деңгейлік дәрежесін көрсетеді және алдыңға қарай жылжуға әрекет жасайды

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1. Лепті сөйлемге мысал болатын тақырыпта оқушыларға шағын театр ұйымдастырсам сабақ одан да қызықты әрі нақытыл өтер еді

2.Леп белгіге тән тыныс белгілерді анықтайтын әңгіме оқыту








Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Прочее

Категория: Планирование

Целевая аудитория: 8 класс

Скачать
Краткосрочное планирование по казахскому языку и литературе 8 класс

Автор: Махаметова Шахсанам Камилжановна

Дата: 14.11.2019

Номер свидетельства: 527048
