kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ертеде қалай тамақтанған?

Нажмите, чтобы узнать подробности

1сыныпбойынша дүниетану пәніненашық сабақ жоспарының үлгісі

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ертеде қалай тамақтанған?»

Күні:13.04

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ертеде қалай тамақтанған?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.1.4.1 жеке бас гигиенасын сақтаудың маңыздылығын түсіндіру

1.1.4.2 тамақтану режимін сақтаудың қажеттілігін түсіндіру

Сабақтың мақсаттары

•Барлық оқушылар Ұлы жібек жолы тарихымен танысады;

•Оқушылардың басым бөлігі: дұрыс тамақтанудың қалыпты өсу мен дамуға тигізетін әсерін айта алады.

•Кейбір оқушылар: Ұлы жібек жолы картадан ежелгі мемлекетті табуға үйренеді.

Жетістік критерийлері

пайдалы тамақ өнімдерін біледі

дұрыс тамақтанудың қалыпты өсу мен дамуға тигізетін әсерін айта алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Ұлы жібек жолы бейнефильм , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

өркениет – цивилизация – civilization; жарма – крупа -grains;

егін шаруашылығы – земледелие – agriculture;

құнарлы жер – плодородная земля – fertile land.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Ертеңгілік шеңбері

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Тағам және сусындар. Біз қалай тамақтанамыз?

Хатты мұқият тыңдаңыз. Тимурға қандай кеңес берер едіңіз? Жұпта талқылаңыз.






Дескриптор: Білім алушы

- хаттың мазмұнын талқылайды;

- дұрыс тамақтануға қатысты пікір білдіреді;

- кейіпкерге қажетті кеңес береді





Шаттық шеңбері



















Тимурдың хаты


жұппен жұмыс








Сабақтың ортасы

8 минут



Ұлы Жібек жолы - бейнефильм көрсету/талқылау

-Бұл бейнефильмнен қандай ақпарат алдыңдар?

- Ұлы Жібек жолы бізге не берді?

-Ұлы Жібек жолымен не тасыған?

-Ұлы Жібек жолы Қазақстанның қандай қалаларымен өткен екен?

-Халық неге өзен маңына қоныстанған деп ойлайсыңдар??

- Олар өз жолдарын қандай көлік түрлерімен жүріп өткен екен?

- Олар жол бойы қалай және немен тамақтанған деп ойлайсыңдар?

Анықта!

-Ертедегі адамдар қалай тамақтанған деп ойлайсыңдар?

Тамақтану негізін құрайтын бидай, арпа, бұршақ, түйе бұршақ,

аскөк, пияз, шалқан, алма, анар, інжір, жүзім, шабдалы, айва өсірді.

Ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіргеннен басқа үй жануарлары мен үй құстарын асырады: сиыр, жылқы, түйе, есек, қой, шошқа, үйрек, қаз, тауық.

-Сен қандай ботқаны жақсы көресің бе?

- Аналарың қандай ботқа түрлерін дайындайды?

Сен білесің бе?

Ертеде құрманы шөл даланың «наны» деп атаған .Саяхатшылар сапарға шыққанда ,өздерімен бірге құрма алып жүрген.


50 жұмыс парағы. Суретті аяқта.

Өзен маңына қоныстанған ежелгі адамдар немен айналысты деп ойлайсың? Суретін сал

.



  • Ежелгі адам тағамы мен бүгінгі адамдардың тамағында қандай айырмашылық бар?


АКТ


Ұлы Жібек жолдары суреттері






Дәнді дақылдар суреттері













Дәптермен жұмыс

Сергіту сәті

минут

Көңілді би


АКТ



Аяқталуы


Қызықты тапсырма



1-топ .Ауыл ішінен кафе ашамыз!

Дескриптор: Білім алушы

- кафеге ат қояды;

- ас мәзірін құрады;

- келушілерге қызмет жасайды

2-топ .Қонақтарға дастархан жаямыз!

Дескриптор: Білім алушы

- қажетті тағамдар суретерңн таңдап қояды

-дастархан жасау әдемілігі;

- қонақтарды қарсы алу этикеті

3-топ .Пайдалы және зиянды тағамдар

Дескриптор: Білім алушы

- пайдалы тағамдар тізімін жазады;

- зиян тағамдар тізімін жазады;



Топтық жұмыс



Сабақтың соңы

2 минут



Рефлексия Бекіту сұрақтары: Рефлексия:

-Қандай қиындықтар болды?

-Қандай тапсырма қызықты болды?

Тиісті смайликке стикерді жабыстыру арқылы өз жеке жетістігін бағалау ұсынылады.




Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.


















Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Обществознание

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ертеде қалай тамақтанған?

Автор: Алмабаева Айгуль Камаловна

Дата: 23.04.2017

Номер свидетельства: 411070
