ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мектеп:
Қайназар №1 орта мектеп
СЫНЫП:1 «А»
Қатысқандар:
Қатыспағандар:
САБАҚ:
Математика
Күні:06.10.2016ж
Мұғалімнің аты-жөні: Агинбаева Гулнара
Сабақ тақырыбы
Заттардың қандай айырмашылығы бар?
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты
1.4.1.2. Жиындарды элементтерінің белгілері (нысандардың түсі, пішіні, өлшемі,материалы әрекеті)бойынша құру және жіктеу.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушылар: натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды;
Көптеген оқушылар:бір таңбалы сандардың құрамын анықтайды;
Кейбір оқушылар : цифр мен санды бір-бірінен ажыратады; бір таңбалы сандарды әртүрлі тәсілдермен (нүктелер жиынтығымен, таяқшалармен және т.б.) сандық сәуледе көрсетеді;
“+”, “–”, “=”, “≠”, “>”, “<” таңбаларын қолданады
Ойлау деңгейлері
Білу және түсіну,
Қолдану
Жетістік критерийлері: Бір таңбалы сандарды оқып, жазып және салыстырады. 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санап, оларың натурал сандар қатарындағы реттік номерін біледі.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Музыка
АКТ қолдану дағдылары
Аудиожазба, таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік
1-10санын 3 тілде үйрету.
Бұған дейінгі меңгерген білім
Қаншаға артық? Қаншаға кем?
1.1.1.2. Бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру
Жоспар
Жоспарланған
Уақытесебі
Жоспарланған тапсырмалар
Дерек
көздер/
ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
3 минут
5 минут
Дескриптор
Ұйымдастыру оқушыларды түгенлеу назарын сабаққа аудару
Психологиялық ахуал
Армысың алтын күн, Армысың Жер-Ана. Армысың Көк аспан, Армысың Жан досым. Міне менің қолым, Жылуыма жылу қос!
1,2,3,4 сандарын санау арқылы топқа бөліну.
Оқушылар, заттар мен олардың сызбасына қараңдаршы.
Қандай өзгерістер бар? Сол жақтағы бейнелердің оң жақтағы бейнелерден қандай айырмашылығы бар?
Жауабы:
а) оң жақта: ағаштың өлшемі өзгерді, сол жақта: фигураның өлшемі өзгерді;
ә) оң жақта: алманың түсі өзгерді, сол жақта: фигураның түсі өзгерді;
б) оң жақта: мұз еріп, суға айналды, сол жақта: пішіні өзгерді.
1. Оқушылар сол жақтағы заттар мен оң жақтағы заттардың айырмашылығын айтады.
.
АКТ
Шаттық шеңбері
Сабақтың ортасы
10 минут
Дескриптор
№1. Гүлдің, жапырақтың, доптың суреттерін өсу ретімен сал.Заттардың көлемін үлкейте немесе кішірейте отырып, кестедегі бос торкөздерге суретпен бейнелеу.
1.Оқушылар заттардың өлшемін және түсін өзгерте отырып, олардың бейнесімен тәжірибе жасайды.
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Ширату жаттығу
1 минут
Музыка әуенімен оқушылар жаттығу жасайды
13 минут
Дескриптор
Дескриптор
№2. Қандай фигура жетпей тұр? Оқушылар кестені толтыру ретін талдауы тиіс. Заттың өлшемі мен пі-шінінің кезектесу заңдылығын сақтай отырып, түсіп қалған фигураның суретін салу қажет.
1.Нәтижесінде оқушылар заттардың кескіндерінің өлшемі мен пішінінің өзгеру реттігі сақталған кестені салады.
№3.Шардың түсін, өлшемін және пішінін өзгертіп сал. 1.Оқушылар шардың пішінін, түсін, өлшемін өзгертіп салады.
АКТ
Сабақтың соңы 3минут
АКТ
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар өрнек құра біледі.
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.