Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары | 4.1.3.1 тыңдалған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: тыңдалған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды/кесте толтырады/кластер құрастырады/болжайды Оқушылардың басым бөлігі: сөйлем мүшелері туралы айтып, кестені толтырады, сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен көрсетеді Кейбір оқушылар: сызба бойынша әңгіме құрап жазады |
Сабақтың басы 10 минут | Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады. Ой қозғау Мәдени мұра дегеніміз не? Суретке мұқият қара.Өз отбасың туралы бірнеше сөйлем құрап айт.Отбасыңда кімдер бар?Отбасыңның үлкені кім? Сөйлем құрамындағы сөздердің қызметі де отбасына ұқсайды. Сөйлем құрамындағы сөздердің қызметі де отбасына ұқсайды.Сөйлемнің басында бастауыш тұрса, соңында баяндауыш тұрады.Олар тұрлаулы мүшелер деп аталады.Ал тұрлаусыз мүшелер сөйлемдегі ойды толықтырып тұрады. | Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Суретке қарап,сұрақтарға жауап береді | «Басбармақ» әдісі арқылы. | Отбасы бейнеленген сурет А4 |
Сабақтың ортасы 15 минут 15 минут | 1- тапсырма Кестені толтыр. Сөйлем мүшелері туралы айт. Мысал келтір. Мақалды оқып, жатқа жаз. Сөйлем мүшелеріне талда.Сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен көрсет. Ойлаумен ой толады, Ойнаумен бой толады. Дескриптор - кестені толтырады (1б) - сөйлем мүшелері туралы айтады(1б) - мысал келтіреді(1б) -мақалды оқып,жатқа жазады(1б) -сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен көрсетеді(1б) 2 тапсырма «Мұражайда» тақырыбына берілген сызба бойынша әңгіме құрап жаз. Мен мұражайға бардым. Мұражай әдемі, жарық екен. Маған мұражай қатты ұнады Менің достарыма да ұнады Дескриптор: -бірінші сызба бойынша тақырыпқа сай сөйлем құрайды(1б) - екінші сызба бойынша тақырыпқа сай сөйлем құрайды(1б) - үшінші сызба бойынша тақырыпқа сай сөйлем құрайды(1б) - төртінші сызба бойынша тақырыпқа сай сөйлем құрайды(1б) | Кестені толтырады,сөйлем мүшелері туралы айтып, мысал келтіреді.Мақалды оқып,жатқа жазады. .Сөйлем мүшелерінің байланысын сызбамен көрсетеді «Мұражайда» тақырыбына берілген сызба бойынша әңгіме құрап жазады | ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл Барлығы (10 балл) | Оқулық 3-жаттығу 73 бет таратпа 5-жаттығу 73 бет |
Сабақтың соңы Кері байланыс 10 минут | «Интервью әдісі» Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? | Оқушы мұғалім берген сұрақтарға жауап береді | | Үйге тапсырма 6-жаттығу 74 бет |