Сабақтың   тақырыбы:    Сандарды  оқу,  жазу,  салыстыру.                               (190 бет)                                                           
 Сабақтың   мақсаты : Сандардың  жаңа  бірлігі  жүздікті  енгізу  және  соның  көмегімен санау  арқылы  жүздіктерді  алу.
 Сабақтың міндеті:
  Сандардың  жаңа  бірлігі  жүздікті  енгізу  және  соның  көмегімен санау  арқылы  жүздіктерді  алу,  натурал  сандар  қатарының  қасиетін  пысықтай  түсу.  Яғни  1-ден,  10-нан,  100-ден  үстеме  және  шегерме  арқылы  сандарды  шығарып  алу  және  атау.  Бірдей  қосылғыштардың  қосындысын  табу  және  оған  кері  іс-әрекеттер;  екі  амалмен  шығарылатын  есепті  шығаруды  пысықтау;  ауызша  және  жазбаша  есептеу дағдыларын  дамыту.  Балаларды  білімділікке,  адамгершілікке,  жолдастық  қарым-қатынасқа  тәрбиелеу.     Сабақтың   типі:          Оқушылардың  жаңа  білімді  меңгеру  сабағы.
 Сабақтың  түрі:           Аралас  сабақ.
 Әдіс-тәсілдері:            Түсіндіру,  сұрақ-жауап, көрнекілік  көрсету  арқылы  түсіндіру,жарыс.
 Көрнекілік:                   Қосу және  азайту   кестесі,  геометриялық  фигуралар,  бұрыш  түрлері  кестесі. 
 Жоспар:
 І.       Ұйымдастыру  кезеңі
 ІІ.      Үй  тапсырмасымен  тексеру
 ІІІ.     Жаңа  сабақ.
 ІҮ.     Жаңа  сабақты  бекіту.
 Ү.      Қорытындылау, бағалау.
 ҮІ.     Үйге  тапсырма.
 Сабақтың   барысы: 
   Ұйымдастыру  кезеңі:  а)     Сәлемдесу,   оқушыларды   түгендеу.  
                                            ә)     Сабаққа  әзірлігін  тексеру,  оқу  құралдарын дайындау.
 Үй  тапсырмасымен  жұмыс:    5-тапсырма (ә)
 Білімді жан-жақты  тексеру кезеңі.  
 Оқушылардың  білімді  белсенді  меңгеруге  дайындау  кезеңі. 
  1)  Бірліктермен  санау:         1,  2,  3,  4,   5,  6,  7,  8,  9
 2)  Ондықтармен  санау:        10,  20,  30,  440,  50,  60,  70,  80,  90
   бірл.  = 1  онд.            10  см  = 1 дм
         10  онд.  = 1 жүзд.
         10 дм  = 1 м         теңдіктерін  тақтаға  жазу,  естеріне  түсіру.
  10 бірл.  = 1 онд.           10 онд.  = 1 жүзд.            10 жүзд.  = 1 мыңд. 
  Жаңа  сабақ.  
  1 -  тапсырма  Түсіндірме  мәтінмен  жұмыс.
 1,  2,  3,  4,  5,  6,  7,  8,  9
  Ең  кіші  екі  таңбалы  сан – 10
 Ең  үлкен  екі  таңбалы  сан – 99
 Ең  кіші  үші  таңбалы  сан – 100
 Ең  үлкен  үш  таңбалы  сан – 999  т.с.с.
  2 -  тап сырма 
  2  жүзд.  3 онд.  4  бірл.  = 234
 5  жүзд.  0  онд.  1  бірл.  = 501
 8 жүзд.  0 онд. 1 бірл.  = 800
  3-тапсырма. 
 Жүздіктер
 Ондықтар
 Бірліктер
 оқылуы
 жазылуы
 4
 3
 2
 төрт  жүз  отыз  екі
 432
 5
 9
 6
   3
 6
 8
   9
 8
 7
     5-тапсырма. 
 Екі   бөлігін  ауызша  талдау.
  Қайсысы  есеп ?
 Неліктен?  Есепті  шығар. 
 Есеп  пен  тапсырма  байланысты  ма?
 Тапсырманы  есепке  айналдыр  және  шығар.Шешулерін  салыстыр.
  Қымыз – 32 л
                                                      ?  литр  сусын
 Шұбат - ? л, одан  18 л кем
 32+(32-18) =46 (л) – барлығы
 Ж:  46 литр  сусын
   6 -  тапсырма 
 4+4 =8
 8-4-4 =0
 8-2-2-2-2 =0
  Шығ.тапсырма
 Берілгені:                                                         
  *
     *
   *
        *
       *
  *
      Сабақты  қорыту:   Біз  не  білдік?  Талқылау.
  Үйге  тапсырма:    4–тапсырма
  Оқушы  білімі  мен  белсенділігін  бағалау. 
            
                Просмотр содержимого документа 
                «Сандарды оқу, жазу, салыстыру.» 
             
            
                                                              Сабақтың тақырыбы:  Сандарды оқу, жазу, салыстыру. (190 бет)  
  Сабақтың мақсаты : Сандардың жаңа бірлігі жүздікті енгізу және соның көмегімен санау арқылы жүздіктерді алу.
  Сабақтың міндеті:
   Сандардың жаңа бірлігі жүздікті енгізу және соның көмегімен санау арқылы жүздіктерді алу, натурал сандар қатарының қасиетін пысықтай түсу. Яғни 1-ден, 10-нан, 100-ден үстеме және шегерме арқылы сандарды шығарып алу және атау.
  Бірдей қосылғыштардың қосындысын табу және оған кері іс-әрекеттер; екі амалмен шығарылатын есепті шығаруды пысықтау; ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.
  Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-қатынасқа тәрбиелеу.
    
  Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
  Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
  Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
  Көрнекілік: Қосу және азайту кестесі, геометриялық фигуралар, бұрыш түрлері кестесі.  
  Жоспар:
  І. Ұйымдастыру кезеңі
  ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
  ІІІ. Жаңа сабақ.
  ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
  Ү. Қорытындылау, бағалау.
  ҮІ. Үйге тапсырма.
  Сабақтың барысы: 
  
   Ұйымдастыру кезеңі:  а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.  
   ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
 Үй тапсырмасымен жұмыс:  5-тапсырма (ә)
  Білімді жан-жақты тексеру кезеңі.   
  Оқушылардың білімді белсенді меңгеруге дайындау кезеңі. 
  
  1) Бірліктермен санау: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
  2) Ондықтармен санау: 10, 20, 30, 440, 50, 60, 70, 80, 90
  
   бірл. = 1 онд.
     10 см = 1 дм
   10 онд. = 1 жүзд.
   10 дм = 1 м теңдіктерін тақтаға жазу, естеріне түсіру.
  
  10 бірл. = 1 онд. 10 онд. = 1 жүзд. 10 жүзд. = 1 мыңд. 
  
  Жаңа сабақ.   
  
 1 - тапсырма  Түсіндірме мәтінмен жұмыс.
 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
  Ең кіші екі таңбалы сан – 10
 Ең үлкен екі таңбалы сан – 99
 Ең кіші үші таңбалы сан – 100
 Ең үлкен үш таңбалы сан – 999 т.с.с.
  
 2 - тап сырма 
  
 2 жүзд. 3 онд. 4 бірл. = 234
 5 жүзд. 0 онд. 1 бірл. = 501
 8 жүзд. 0 онд. 1 бірл. = 800
  
 3-тапсырма. 
    Жүздіктер
    Ондықтар
    Бірліктер
    оқылуы
    жазылуы
       4
    3
    2
    төрт жүз отыз екі
    432
       5
    9
    6
     
     
       3
    6
    8
     
     
       9
    8
    7
     
     
     
  
  
 5-тапсырма. 
 Екі бөлігін ауызша талдау.
  
 Қайсысы есеп ?
 Неліктен? Есепті шығар.  
 Есеп пен тапсырма байланысты ма?
 Тапсырманы есепке айналдыр және шығар.Шешулерін салыстыр.
  
 
 
 Шұбат - ? л, одан 18 л кем
 32+(32-18) =46 (л) – барлығы
 Ж: 46 литр сусын
  
  6 - тапсырма 
  4+4 =8
  8-4-4 =0
  8-2-2-2-2 =0
  
  Шығ.тапсырма
  Берілгені:  
  
   
  Сабақты қорыту:  Біз не білдік? Талқылау.
  
 Үйге тапсырма:  4–тапсырма  
  
 Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.