Пән: қазақ тілі | Қазақ тілі | Мектеп: «13мектеп-гимназия» | ||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Уақыт туралы не білеміз? | Мұғалімнің аты-жөні: Абишова Н.М. | ||||||||
Күні: | 13.11.2018ж. | Қатысқандар саны: | ||||||||
Сынып: | 3 «Г» | Қатыспағандар саны: | ||||||||
Сабақтың тақырыбы | Дыбыстардың үндесуі. | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 3.2.4.1. өз бетінше мәтіннің тақырыбын және мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау. 3.1.7.1 сөз ішінде қатар тұрған дауыссыз дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айту.(сенбі-сембі, Жангүл – Жаңгүл) 3.3.5.1жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық және стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзеу. | |||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлығы:Жаңа білімді меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||||||
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика. муызка | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба, таныстырылым, интербелсенді тақта | |||||||||
Тілдік құзыреттілік | Дүйсенбі Понедельник Monday Сейсенбі Вторник Tuesday Сәрсенбі Среда Wednesday Бейсенбі Четверг Thursday Жұма Пятница Friday Сенбі Суббота Saturday Жексенбі Воскресенье Sunday | |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||||||
Сабақтың басы 5 минут | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Үлкенгеде сіз Кішігеде сіз Әдеппенен бас иіп Сәлем бердік біз! Ұйымдастыру бөлімі.
Оқушыларды жылдың төрт мезгіліне қарай топқа бөлу.
| Шаттық шебері . Жетондағы әріптер | ||||||||
Сабақтың ортасы 10 минут 1 минут 7 минут 4 минут 5 минут 5 минут | Жаңа сабақ. Оқулықпен жұмыс. №5. Өлеңді оқу. -өлеңде қандай бала суреттелген деп ойлайсың? -ол неліктен жексенбі күні ауырып қалмады? -өзің жексенбі күнді қалай өткізесің? -өлең кейіпкері туралы өз пікіріңді айт. -өлеңдегі қарамен жазылған сөздерге назар аудар. Олардың айтылуы мен жазылуын салыстыр. Тапсырмаларды топтасын орындайды №6. Жұптық жұмыс
Олай ат қоюының себебі неде деп ойлайсың? Сергіту сәті Дүйсенбіде доп ойнадық алаңда Сейсенбіде серуен құрдық далада Сәрсенбіде сурет салдық сәндетіп Бейсенбіде би биледік әндетіп Жұма күні жидек тердік ағаштан Сенбі күні кино көрдік театрдан Жексенбіде үйде болдық демалдық Осылайса өте шықты бір апта Дәптермен жұмыс. 7. 1. Жарты жылда неше ай бар? 2. Неше айдың аты «р» әрпінен аяқталады? 3. Қай айда 28 күн бар? 4. Сенбінің алдында келетін апта күнін ата. 5. Сенбіден кейін үш күн өтті. Ол қай күн. Қызықты тапсырма Топтық жұмыс 1 топ Уақыт туралы эссе жазу 2 топ 5 жолды өлең құрастыру 3 топ Сағат туралы өз білгеніңмен бөліс 4топ Жыл туралы білгеніңмен бөліс | Слайд, суреттер, бейнежазба | ||||||||
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс Тақтамен жұмыс Жұмыс дәптері Үлестірме қағаздар | ||||||||||
Қорытынды Шығармашылық үзіліс Ағайынды жетеуінің Жұмысы бар бесеуінің жұмысы жоқ екеуінің (апта ) Апта күндерін ата, және сол күндері не істейтініңді әңгімеле. Қорытынды Апта Күндеріне байланысты видеороликпен сабағымызды қорыту | Сиқырлы қобдиша | |||||||||
Сабақтың соңы 2 минут | Дискриптор:
Кері байланыс: Бүгінгі сабақта алған әсерлерін білдіру үшін тиісті үкі суреттерін таңдау.
| Үкілер суреті Стикерлер | ||||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||||
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар қолдарындағы стикерлеріне есімдерін жазып бүгінгі сабақтағы әсерлерін білдіреді. (түсінбедім, сұрағым бар, түсіндім) | Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||||||||