Сынып: 1 «А»
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы:
Ауа райы деген не?
Оқу мақсаты:
Ауа райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтау. Жыл мезгілдеріне орай табиғатта бос уақытты өткізу
Тірек сөздер:
Ауа-райы-погода-weathere,
Қыс-зима- winter, көктем-весна-spring, күз-осень-autumn
Ресурстар:Мультимедиапроектор, жыл мезгілдерінің суреттері, П.И.Чайковскийдің «Қыс» шығармасының жазбасы, шартты белгілері бар плакат, А-4, карта
Сабақтың мақсаты:
1.2.2.1. ауа райының адамға және оның іс-әрекетіне әсерін анықтау.
1.2.3.1. жыл мезгілдеріне орай табиғатта бос уақытты өткізу мүмкіндіктерін анықтау
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
5 минут
«Джунглидегі жаңбыр»
Топқа бөліну: жыл мезгілдерінің суреті бойынша әр оқушы жекелей алып өз топтарына отырады.
1.Күз 2.Қыс 3.Көктем 4.Жаз әр топ атын3 тілде айтады
Ширату жаттығулары
суреттер
Сабақтың ортасы
5 минут
«Алтын ереже» еске түсіру
П.И.Чайковский «Қыс»
-Қазір әуен тыңдаймыз
-Сазгер бұл әуенді жазған кезде не туралы ойлады деп ойлайсыңдар? Жауаптарын тыңдау
-Бұл шығарма «Қыс» деп аталады.
Чайковскийдің бұл шығармасы-табиғат суреттерін бейнелейтін музыкалық күнделік.
Ойын:Сен білесің.,Сен білмейсің.
5 минут
Әр топ өзінің жыл мезгілін сипаттайды. Топ кем дегенде 5 құбылысты анықтауы қажет. Мысалы: Күз:1.Жаңбыр жауады,2.Жапырақтар түсе бастайды,3.Жел соғады,4.Құстар жылы жаққа ұшып кетеді,
5.Күн суытады
«Ақылдың алты қалпағы» стратегиясы:
5 минут
Қызыл-қыс мезгіліндегі зиянды тұстарды айтады
Сары: күз мезгіліндегі пайдалы тұстарын айтады
Жасыл:Көктемдегі кезеңде не істеуге болады? (мысалы:ағаш егу, бау-бақша егу т.с,с,)
Көк:Барлық жыл мезгілдері бойынша қорытындылайды.
Әр топты жекелей бағалау
2 минут
Сергіту сәті
Ауа райының шартты белгілерін көрсету
* Қар, . .
.. Жаңбыр,
→ жел, ашық
Бұлтты,
Қазір «Жыл он екі ай» мультфильмінен үзінді көреміз
Экранға назар аудару
-Осы мультфильмдегі ауа райын бақылап, деректерді бақылау парағына түсіріңдер және де бүгінгі күннің ауа райын параққа түсіріңдер сергіту сәті
«Қимыл» әр жыл мезгілінде ойналатын ойындарды қимылмен көрсету
-Қаңдай ойындарды көрсетті? «сұқ саусақ» стратегиясы арқылы басқа топ жауабын айтады.
Орындап көр
А-4 қағазға әр топ жыл мезгілінде адамдар немен шұғылданады,суреттер бойынша жапсырып,әңгімелейді.Әр топты жекелей б
Рефлексия
3 минут
«Алтын ереже» еске түсіру
П.И.Чайковский «Қыс»
-Қазір әуен тыңдаймыз
-Сазгер бұл әуенді жазған кезде не туралы ойлады деп ойлайсыңдар? Жауаптарын тыңдау
-Бұл шығарма «Қыс» деп аталады.
Чайковскийдің бұл шығармасы-табиғат суреттерін бейнелейтін музыкалық күнделік.
Ойын:Сен білесің.,Сен білмейсің.
Әр топ өзінің жыл мезгілін сипаттайды. Топ кем дегенде 5 құбылысты анықтауы қажет. Мысалы: Күз:1.Жаңбыр жауады,2.Жапырақтар түсе бастайды,3.Жел соғады,4.Құстар жылы жаққа ұшып кетеді,
5.Күн суытады
«Ақылдың алты қалпағы» стратегиясы:Шляпалар
Қызыл-қыс мезгіліндегі зиянды тұстарды айтады
Сары: күз мезгіліндегі пайдалы тұстарын айтады
Жасыл:Көктемдегі кезеңде не істеуге болады? (мысалы:ағаш егу, бау-бақша егу т.с,с,)
Көк:Барлық жыл мезгілдері бойынша қорытындылайды.
Әр топты жекелей бағалау
Сергіту сәті
Ауа райының шартты белгілерін көрсету
* Қар, . .
.. Жаңбыр,
→ жел, ашық
Бұлтты,
Қазір «Жыл он екі ай» мультфильмінен үзінді көреміз
Экранға назар аудару
-Осы мультфильмдегі ауа райын бақылап, деректерді бақылау парағына түсіріңдер және де бүгінгі күннің ауа райын параққа түсіріңдер сергіту сәті
«Қимыл» әр жыл мезгілінде ойналатын ойындарды қимылмен көрсету
-Қаңдай ойындарды көрсетті? «сұқ саусақ» стратегиясы арқылы басқа топ жауабын айтады.
Орындап көр
А-4 қағазға әр топ жыл мезгілінде адамдар немен шұғылданады,суреттер бойынша жапсырып,әңгімелейді.Әр топты жекелей бағалау
Кері байланыс : ет тартқыш, чемодан, қоқыс
Стикерлерге жазу.
Тақтаға жабыстыру
Смайликтер арқылы