Мектеп: «М. Ломоносов атындағы орта мектеп» КММ | Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Су – тіршілік көзі» |
Сабақ тақырыбы: Туристтің қайда саяхаттағаны дұрыс. |
Күні: 27.04. 2021 Пәні: дүниетану | Сыныбы: 3 «А» Мұғалімі: Кенжебаева Б.К |
ОҚУ МАҚСАТЫ: | 3.2.4.1 Қазақстанның барынша тартымды туристік нысандардың рейтингін жасау. |
САБАҚТЫҢ МАҚСАТЫ: | Барлық оқушылар жасай алады: |
|
|
Бағалау критерийі | Қазақстанның туристік жерлерін атайды. Қазақстанның туристік нысандарына рейтинг жасайды. |
Тілдік мақсаттар | Тілдік дағдылар: Тақырып барысында тапсырмаларды түсіне оқи отырып мағынасын ашу жұмыстарын жүргізеді; Тақырып бойынша берілген тапсырманы орындай алады. |
Құндылықтарды дарыту | Бірін-бірі тыңдауға, құрметтеуге тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар | Әдебиеттік оқу, математика, қазақ тілі. |
АКТ қолдану дағдылары | Слайд, кеспе қағаздар. |
Алдыңғы білім | Адамдардың алғашқы қоныстары жайлы білімдері меңгерілді. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басталуы 5 минут 1 тапсырма 2 минут 2 тапсырма 1 минут | «Миға шабуыл» әдісі Аяғы жоқ, қолы жоқ, Бірақ тыныш тұрмайды. Сақтамасаң –қорын тек. Барша тірлік қурайды. «Су» Бөлімі: Су -тіршілік көзі. -Қазақстанда қанда көлдер бар.? -Қазақстанда қандай теңіздер бар? Үй тапсырмасына тексеру, ережені еске түсіру. «Сұрақ -жауап» әдісі. 1.Ерте заманда адамдар қандай жерлерде қоныстанған? 2.Олар неге аймақтың оңтүстігі мен солтүстігінде орналасқан? 3.Жетісу мен оңтүстік өңірдегі көне қалалар ? 4.Жетісуды картадан көрсет? «Ширату жаттығуы» әдісі Сабақтың тақырыбы жарияланады. | Слайд карта |
Сабақтың ортасы 25 минут | Сабақтың тақырыбы: Туристің қайда саяхаттағаны дұрыс? Балалар, бүгінгі сабақтың мақсаты: Қазақстанның туристік нысандарының рейтингін анықтау. №1 «Сәйкесін тап» «Қожа Ахмет Ясауи кесенесі» Дескрипторлар: 1.Қазақстанның киелі жерді таба алады. 2.Қазақстанның сауықтыру жерлерін таба алады. 3.Қазақстанның тарихи жерлерін таба алады. Ретинг дегеніміз не? Рейтинг дегеніміз - белгілі бір объекттің маңыздылығын сипаттайтын реттік нөмір немесе сан. №2 тапсырма «Сарыағаш» «Кім мықты » әдісі Шипажайлардың рейтингін шығару. Сарағаштың Алакөлдің Меркенің Дескрипторлар: - Берілген мәтіннен қанша адам келенінін таба алады - Қазақстанның шипажайларына рейтинг құрай алады Сергіту сәті: Ширату жаттығуы: Екі қолмен бір мезетте суретті бастыру. Деңгейлік тапсырма. Шығармашылық жұмыс. | видео видео Слайд видео үлестірме қағаз видео Слайд Слайд |
Сабақтың аяқталуы 5 минут | №3 тапсырма оқулықпен жұмыс «Бурабай» «АВС» әдісі Тест Дескрипторлар: | Проектр Слайд 5 |
Кері байланыс | Балалар, біз мақсатымызға жеттік пе? Сабақ сендерге ұнады ма? Не қиын болды? Қай тапсырмада қиналдыңдар? | |
Қосымша ақпарат |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Қорытынды бағалау: Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
Үйге тапсырма: 45 жаттығу |
|