Просмотр содержимого документа
«"Өткенді пысықтау" 4 сынып ашық сабақ»
Сабақтың тақырыбы: Өткенді пысықтау
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін тиянақтау; есептеулерде формуланы қолдануға машықтандыру; тез есептеу дағдысын қалыптастыру; ойлау қабілетін дамыту. Ауызша, жазбаша есептеу қабілетін, логикалық ойлауын дамыту. Пәнге қызығушылығын арттыру.
Пәнаралық байланыс: Әдебиеттік оқу, бейнелеу өнері.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру бөлімі.
Психологиялық дайындық:
«Арқаға суретсалу»
Бұл ойында барлық әрекеттерді үнсіз жасау керек. Оқушылар екі топқа бөлініп , бірінің артынан екіншісі тұрып, сап түзейді. Мұғалім ең артында тұрған оқушыларға бір заттың атауы жазылған қағаз ұсынады (S, t, A). Тапсырма: соңында тұрған оқушы үндемей, алдында тұрған оқушының арқасына әлгі заттың суретін саусағымен салады. Арқасына сурет салынған оқушы алдында тұрғанның арқасына өзінің арқасына салынған затты салады.
Сурет салынып біткеннен кейін мұғалім соңғы оқушыдан арқасына салынған заттың атын сұрап, оны қағазда жазылғанмен салыстырады.
№3 Кесте бойынша өрнектер құрастырып жаз. Олардың мәнін тап.
Қосылғыш
1254*31
12428/26
855/285
25899
Қосылғыш
25250
25108
11*265
90025-680
Қосындының мәні
64124
25586
8745
115271
Азайғыш
273*158
452*42
12654+355
100 000
Азайтқыш
9711 / 83
7705/67
2458/2
2306*3
Айырманың мәні
43017
18869
11780
93082
№4 Теңдеулерді шеш.
786 * x=83201 + 22909 5088 / x=256626 / 807
786 * x=106110 5088 / x=318
x=106110 / 786 x=5088 / 318
x=135 x=16
786 * 135=83201 + 22909 5088 / 16=256626 / 807
№8
А) Ұзындығы 6 см АВ кесіндісін сыз. Оның бойынан С, Е және D нүктелерін белгіле. Неше жаңа кесінді пайда болды? Олардың атауларын және ұзындықтарын өлшеп жаз.
А────С────Е───D────В
АС кесіндісі 2 см, СЕ кесіндісі 1 см, ЕD кесіндісі 1см, DВ кесіндісі 2 см
Ә) АВ кесіндісін сыз. Оның бойынан С және D нүктелерін белгіле. Неше жаңа кесінді пайда болды? Оардың атауларын және ұзындықтарын өлшеп жаз.
А───────С───────D─────В
АС кесіндісі 2см, СD кесіндісі 2 см, DВ кесіндісі 2 см.