Пәні: қазақ әдебиеті. (аптасына 3 сағаттан – 102сағат) Сыныбы: 5а,ә
№ | Сабақ тақырыбы | Мер зімі | Сабақтың мақсаты | Әдіс-тәсілдер | Кіріктірілген модульдер | Сыныптағы іс-әрекеттің нәтижесі | Бағалау | Негізгі дерек көздер |
| | | ХАЛЫҚ АУЫЗ ӘДЕБИЕТІ - Тұрмыс –салт жырлары | | |
1 | Кіріспе | 01.09.2015ж | 1 | Оқушыларға өнердің бір түрі болған әдебиет туралы түсінік беру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқушылар тақырыпты меңгере отырып, әдебиетке деген қызығушылықтары мен сүйіспеншіліктері арта түседі. | Формативті. Суммативті | 5-сынып ,қазақ әдебиеті оқулығы, шығармалар жинағы |
2 | Салт өлеңдері мен бата- тілек жырлары | 03.09. | 1 | Оқушыларға халық ауыз әдебиеті туралы білім бере отырып, бата-тілектер,жырлар жаттау. Тұрмыс-салт жырлары туралы әдеби білім беру | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау, ББҮ стратегиясы, | СТО Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер. АКТ Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. | Оқушыларға халық ауыз әдебиеті туралы білім бере отырып, бата-тілектер,жырлар жаттайды. Тұрмыс-салт жырлары туралы әдеби білім алады. | Формативті. Суммативті | Электронды оқулық, дидактикалық материалдар, үлестірмелі қима қағаздар |
3 | Төрт түлік мал жайындағы олең – жырлар | 05.09. | 1 | Оқушыларға төрт түлік мал туралы түсінік бере отырып, малда қалай сүйге және олардың адамға пайдасы жайлы айту. Олардың пірлерімен таныстыру | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау, | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқушылар төрт түлік малды тани отырып, малды қалай сүю керектігін біледі. Олардың пірлерімен танысады. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық тапсырмалары |
4 | Наурыз туралы өлеңдер | 08.09 | 1 | Оқушыларды наурыз жырында айтылатын өлең-жырлармен таныстыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, | СТО Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Сабақ барысында оқушылар наурыз жырын айтып, наурыз той туралы, салт – дәстүрлерін түсінеді. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, үлестірмелі қима кеспелер |
| | | |
Мақал-мәтелдер мен қанатты, нақыл сөздер | | |
5 | Мақал-мәтелдер туралы | 10-12.09 | 2 | Оқушыларға мақал –мәтелдің түрлерімен таныстырып,мағынасын түсіндіру. Мақал –мәтелдің тоқсан ауыз сөздің тобықтай түйіні екенін ұғындыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау. | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ |
Оқушылар мақал –мәтелдің түрлерімен танысып,мағынасын түсінеді. Мақал –мәтелдің тоқсан ауыз сөздің тобықтай түйіні екенін ұғынады. | Формативті. Суммативті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы |
6 | Қанатты, нақыл сөздер туралы | 15.09 |
1 | Оқушыларға қанатты-нақыл сөздердің мән мағынасын түсіндіру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ |
Оқушылар қанатты-нақыл сөздердің мән мағынасын түсінеді. | Формативті. Суммативті | Электронды оқулық,10-сынып қазақ әдебиеті оқулығы |
| | | | Жұмбақтар мен жаңылтпаштар | | |
7 | Жұмбақтар мен жаңылтпаштардың мәні мен өзіндік ерекшелігі | 17.09 |
1 | Оқушыларға жұмбақтар туралы әдеби білім беру, білімі мен ой – өрісін тереңдету,салыстыру, ажырата білу мен оқу, талдау машықтарын қалыптастыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау, ББҮ стратегиясы, | СТО Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер. АКТ Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. | Оқушылар жұмбақтар туралы әдеби білім алады, білімі мен ой – өрісін тереңдетеді,салыстыру, ажырата білу мен оқу, талдау машықтарын қалыптастырады. | Формативті. Суммативті | Электронды оқулық, дидактикалық материалдар, үлестірмелі қима қағаздар |
8 | Шығармашылық жұмыс (мазмұндама) | 19.09 | 1 | Оқушыларға шығарманың тақырыбымен таныстырып, жоспар құруға дағдыландыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау. | СТО Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. | Оқушылар берілген тақырыпқа жоспар құрып, шығармашылық қабілеттерін арттырады. | Формативті Суммативті | 5-9-сынып ,қазақ әдебиеті оқулығы, шығармалар жинағы |
9 | | | | Ертегілер | | |
10 | Ертегілер «Ер Төстік» ертегісі | 22-26-29-01.10 | 4 | Ертегі туралы түсінік беру.Ертөстік ертегісінің мағынасыны аша отырып, кейіпкерге талдау жасау. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, | СТО Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ |
Ертегі туралы түсінік алады. Ертөстік ертегісінің мағынасыны аша отырып, кейіпкерге талдау жасайды. | Формативті Суммативті | Электронды оқулықтар, |
11 | «Аяз би» ертегісі | 03-06-08.10 | 3 | Оқушыларға «Аяз би» ертегісі туралы түсінік бере отырып, кейіпкерлерге талдау жасау. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау. | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ |
Оқушылар «Аяз би» ертегісі туралы түсінік ала отырып, кейіпкерлерге талдау жасайды. | Формативті. Суммативті | Электронды оқулық,10-сынып қазақ әдебиеті оқулығы |
12 | «Керқұла атты Кендебай» ертегісі | 10-13-15.10 | 3 | Оқушыларға ертегі туралы түсінік беру. Кендебай бейнесін аша отырып, кейіпкерге мінездеме беру, өткен тақырыптармен байланыстыра отырып, әдебиеттен алған білімін арттыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. |
Оқушыларға ертегі туралы түсінік беру. Кендебай бейнесін аша отырып, кейіпкерге мінездеме беру, өткен тақырыптармен байланыстыра отырып, әдебиеттен алған білімін арттыру. | Формативті. Суммативті | Батырлар жыры. 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
13 | «Қырық өтірік» ертегісі | 17-20-22.10 | 3 | Оқушыларға «Қырық өтірік» ертегісінің мазмұнын аша отырып кейіпкерлерге мінездеме беру. Әдеби дүниетанымдарын кеңейте отырып, қосымша деректер беру.. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау, ББҮ стратегиясы, | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер. АКТ. Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. |
Сабақ нәтижесінде оқушылар жетістікке жетуден шаттанып, белсенділігі мен сабаққа деген қызығушылығы оянып, шығармашылық қабілеттері арта түседі. | Формативті. Суммативті | Ертегілер 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
| | | | Аңыз әңгімелер, шешендік сөздер | | |
14 | Аңыз әңгімелер, шешендік сөздер | 24.10 | 1 | Оқушыларға аңыз – әңгімелер туралы түсінік беру. Аңыз әңгімелер арқылы білімге деген сүйіспеншілігін арттыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау, | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. | Оқушыларға аңыз – әңгімелер туралы түсінік беру. Аңыз әңгімелер арқылы білімге деген сүйіспеншілігін арттыру | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
15 | «Асанқайғының жерұйықты іздегені», «Ақсақ құлан, Жошы хан» аңызы | 27-29.10 | 2 | Асан қайғы туралы аңыздармен таныстыру, оларды тілдік тараптан талдауға үйрету. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, | СТО Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. |
Асан қайғы туралы аңыздармен танысады, оларды тілдік тараптан талдауға дағдыланады. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
15 | Шығармашылық жұмыс (мазмұндама) | 31.10 | 1 | Оқушыларға шығарманың тақырыбымен таныстырып, жоспар құруға дағдыландыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау. | СТО Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. | Оқушылар берілген тақырыпқа жоспар құрып, шығармашылық қабілеттерін арттырады. | Формативті. Суммативті | 5-9-сынып шығармалар жинағы |
16 | Сыныптан тыс оқу | 03.11 | 1 | Сыныптан тыс жұмыстар арқылы оқушылар өз білімдері мен шығармашылық қабілетін арттырады. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау, | сто Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Сыныптан тыс жұмыстар арқылы оқушылар өз білімдері мен шығармашылық қабілетін арттырады. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
ІІ-тоқсан 18 сағат(аптасына 3 сағат) |
1 | «Жиреншенің хан сынағына түскені» аңызы туралы | 12-14.12 | 2 | Оқушылардың әдеби шығармашылық танымдарын дамыта отырып, шешендік сөздерді оқып қызығуға дағдыландыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау, | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер. АКТ. Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. |
Оқушылар әдеби шығармашылық танымдарын дамыта отырып, шешендік сөздерді оқып қызығуға дағдыланады. | Формативті. Суммативті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
2 | «Сұратқан хан ақымақ па, сұраған сен ақымақ па?» | 17.11 | 1 | Оқушылардың дүниетанымдарын қалыптастыра отырып, әдебиет пәніне деген қызығушылығын арттыру Шешендік шығармаға кешенді талдау жасау. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. |
Оқушылар дүниетанымдарын қалыптастыра отырып, әдебиет пәніне деген қызығушылығын арттырады. Шешендік шығармаға кешенді талдау жасайды. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, 10-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
3 | «Тайкелтірдің төрелігі», «Қазыбек би мен Бұқар жыраудың» шешендік сөздері | 19-21.11 | 2 | Оқушылар «Тайкелтірдің төрелігі», «Қазыбек би мен Бұқар жыраудың» шешендік сөздерін оқи отырып, кейіпкерлерге талдау жасайды. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, | СТО Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. |
Оқушылар «Тайкелтірдің төрелігі», «Қазыбек би мен Бұқар жыраудың» шешендік сөздерін оқи отырып, кейіпкерлерге талдау жасайды. | Формативі Сумматиті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
4 | «Сырым мен Малайсарының» шешендік сөздері | 24.11 | 1 | «Сырым мен Малайсарының» шешендік сөздерін оқи отырып, тәрбиелік мәніне мән беру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. | «Сырым мен Малайсарының» шешендік сөздерін оқи отырып, тәрбиелік мәніне мән береді. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
5 | Шығармашылық жұмыс (мазмұндама) | 26.11 | 1 | Оқушыларға шығарманың тақырыбымен таныстырып, жоспар құруға дағдыландыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау. | СТО Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. | Оқушылар берілген тақырыпқа жоспар құрып, шығармашылық қабілеттерін арттырады. | Формативті. Суммативті | 5-9-сынып шығармалар жинағы |
| | | | Әпсаналар. Діни әңгімелер | | |
6 | Әпсаналар. Діни әңгімелер Қасиетті Құран Кәрім мен Адамата жайында | 28.11-03.12 | 2 | Оқушыларға қасиетті Құран Кәрім жайында оқыта отырып, имандылыққа тәрбиелеу. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. |
Оқушылар қасиетті Құран Кәрім жайында ұғынып, имандылыққа бағытталады. | Формативті. Суммативті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
7 | Сымайыл туралы | 05.12 | 1 | Оқушыларға Смайыл туралы мәлімет бере отырып, әдеби ұғымдарды түсіндіру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. |
Оқушылар Смайыл туралы мәлімет ала отырып, әдеби ұғымдарды түсінеді. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
8 | Зәм-зәм суы | 08.12 | 1 | Оқушыларға Зәмзәм туралы түсінік бере отырып, талдау жасауға дағдыланада. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. |
Оқушылар Зәмзәм туралы түсінік ала отырып, кейіпкерлерге талдау жасайды.Деңгейлік тапсырмалар арқылы шығармашылық қабілеттерін арттырады. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар |
| | | | Әдеби ертегілер | | |
9 | Ә.Тәжібаев. «Толағай» ертегісі | 10-12.12 | 2 | Ә.Тәжібаев туралы сөз, әдеби ертегінің ауыз әдебиетіндегі ертегі жанрынан айырмашылығы мен ұқсастығы туралы түсінік беру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. |
Оқушылар Ә.Тәжібаев туралы ой елегінен өткіріп, әдеби ертегінің ауыз әдебиетіндегі ертегі жанрынан айырмашылығы мен ұқсастығы туралы пікірін айтады. | Формативі Сумматиті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар |
10 | А. Сейдімбек «Әйел-Ана» ертегісі | 15-19.12 | 2 | А. Сейдімбектің «Әйел-Ана» ертегісін оқып, мазмұнына талдау жасау, анаға деген мейірімділік пен сүйіспеншілігін арттыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. | Оқушылар А. Сейдімбектің «Әйел-Ана» ертегісін оқиды, мазмұнына талдау жасап, анаға деген мейірімділік пен сүйіспеншілігін арттырады. | Формативі Сумматиті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар |
| | | | Мысал өлеңдер | | |
11 | А.Байтұрсынов, «Өгіз бен бақа»өлеңі | 22.12 | 1 | Ақынның өмірі мен мысал өлеңдері туралы түсінік беру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. |
Оқушылар ақынның өмірі мен мысал өлеңдері туралы мәлімет жинап, өздері де мысал өлеңдер шығаруға дағдыланады. | Формативі Сумматиті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар |
12 | «Егіннің бастары» өлеңі | 24.12 | 1 | Ақынның «Егіннің бастары» өлеңін оқып, мазмұнын құрылысына талдау.Өлеңнен әдеби ұғымдарды табу. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ. |
Ақынның «Егіннің бастары» өлеңін оқып, мазмұнын құрылысына талдау.Өлеңнен әдеби ұғымдарды табу. | Формативі Сумматиті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
13 | М.Өтемісұды. «Соғыс» , «Қызғыш құс» өлеңдері | 26.12 | 1 | Өлеңнің авторы туралы мәлімет беріп, өлеңнің айтайын деген ойын, Исатай – Махамбет бастаған көтерілістің мақсатын, соғыс сипатын, көтеріліс басшыларының ерлік, батырлық тұлғаларын түсіндіру, теңеу сөздерді талдау. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау. | СТО Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер. Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. |
Оқушылар өлеңнің авторы туралы мәлімет жинап, өлеңнің айтайын деген ойын, Исатай – Махамбет бастаған көтерілістің мақсатын, соғыс сипатын, көтеріліс басшыларының ерлік, батырлық тұлғадағы сөздерді талдайды. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, 5-сынып қазақ әдебиеті оқулығы А.В.С деңгейлік тапсырмалар. |
14 | Шығармашылық Жұмыс (мазмұндама) | 29.12 | 1 | Оқушыларға шығарманың тақырыбымен таныстырып, жоспар құруға дағдыландыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау. | СТО Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. | Оқушылар берілген тақырыпқа жоспар құрып, шығармашылық қабілеттерін арттырады. | Формативті. Суммативті | 5-9-сынып шығармалар жинағы |
Пәні: қазақ әдебиеті. Сыныбы: 5 "А,Ә" ІІІ тоқсан – 30 сағат
№ | Сабақ тақырыбы | Мер зімі | Сабақтың мақсаты | Әдіс-тәсілдер | Кіріктірілген модульдер | Сыныптағы іс-әрекеттің нәтижесі | Бағалау | Негізгі дерек көздер |
1 | Ы.Алтынсарин. «Өзен» өлеңі, «Дүние қалай етсең табылады?» әңгімесі | 09.01.2014 14.01.2014 | Оқушыларды Ыбырай Алтынсариннің өмірі туралы түсінік беру, «Өзен» өлеңіне талдау жасау. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау. | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер.Дарынды және талантты балаларды оқыту. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқушылар Ыбырай Алтынсариннің өмірі туралы түсініп, «Өзен» өлеңіне талдау жасайды | Формативті. Суммативті | Электронды оқулық, интерақтивті тақта,5-сынып қазақ тілі оқулығы |
2 | Абай Құнанбайұлы. «Қыс», «Ғылым таппай мақтанба» өлеңдері | 14.01.2014 16.01.2014 | Оқушыларға қазақтың ұлы ақыны Абай Құнанбайұлының өмірі мен шығармашылығы туралы әдеби білім беру, « Қыс» өлеңінің мазмұнын, тілдік ерекшеліктерін меңгерту. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау, | СТО Талантты және дарынды балаларды оқыту. Оқыту мен оқудағы жаңа тісілдер. АКТ Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. | Оқушылар қазақтың ұлы ақыны Абай Құнанбайұлының өмірі мен шығармашылығы туралы әдеби білім алады, « Қыс» өлеңінің мазмұнын, тілдік ерекшеліктерін меңгереді. | Формативті. Суммативті | Электронды оқулық, дидактикалық материалдар, үлестірмелі қима қағаздар |
3 | С.Торайғыров. «Шілде» өлеңі | 21.01.2014 | Оқушыларға С Торайғыровтың өмірі мен шығармашылығы, «Шілде» өлеңін құрылысына талдау. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқушыларға С Торайғыровтың өмірі мен шығармашылығы, «Шілде» өлеңін құрылысына талдау. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық тапсырмалары, деңгейлік тапсырмалар |
4 | М.Жұмабаев. «Сағындым», «Қысқы жолда» өлеңі | 21.01.2014 | М.Жұмабаевтың жыр әлемімен танысу, поэзияның тереңіне бойлау, өлеңнің, сөздің астарына, қыр – сырына мән беруге, идеясын түсініп, бағалай білуге баулу. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, | СТО Білім берудегі басқару және көшбасшылық. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | М.Жұмабаевтың жыр әлемімен танысу, поэзияның тереңіне бойлау, өлеңнің, сөздің астарына, қыр – сырына мән беруге, идеясын түсініп, бағалай білуге баулу. | Формативі Сумматиті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
5 | Шығармашылық жұмыс (Мазмұндама) | 23.01.2014 28.01.2014 | Оқушыларды шығармашылыққа баулу, өз ойларын дұрыс әрі сауатты жеткізуге дағдыландыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Шығармашылық қабілеттерін арттыра отырып,ойларын дұрыс әрі сауатты жеткізуге дағдыланады. | Формативті Суммативті | Мазмұндамалар жинағы |
6 | С.Сейфуллин. «Ақсақ киік» өлеңі | 28.01.2014 30.01.2014 | Оқушыларға С.Сейфуллиннің өмірі мен шығармашылығы, «Ақсақ киік» өлеңін құрылысына талдау. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқушылар С.Сейфуллиннің өмірі мен шығармашылығын «Ақсақ киік» өлеңін құрылысына талдайды. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
7 | І.Жансүгіров. «Күй» поэмасы (үзінді) | 04.02.2014 04.02.2014 | Оқушыларға І. Жансүгіров өмірі мен шығармашылығы туралы әдеби білім беру, поэманың негізгі идеясы мен мазмұнын меңгерту. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқушылар І. Жансүгіровтің өмірі мен шығармашылығы туралы әдеби білім алып, поэманың негізгі идеясы мен мазмұнын меңгереді. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
8 | М.Әуезов. «Ақын қонақтар» ( «Абай жолы» роман-эпопеясынан үзінді) | 06.0.2014 11.02.2014 | оқушыларға Мұхтар Әуезовтің өмірі мен шығармашылығы, тақырып пен идея туралы, « Ақын қонақтар» сюжеті жайында әдеби білім беру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқушылар Мұхтар Әуезовтің өмірі мен шығармашылығы, тақырып пен идея туралы, « Ақын қонақтар» сюжеті жайында әдеби білім алады. | Форматвті Сумматвті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
910 | С.Мұқанов. «Лашын» әңгімесі ( «Өмір мектебі» романынан үзінді). | 11.02.2014 13.02.2014 | Оқушыларға С.Мұқановтың өмірі жайлы түсінік беру, «Өмір мектебі» романынан үзінді туралы түсінік беру | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқушылар С.Мұқановтың өмірі жайлы түсініп, «Өмір мектебі» романынан үзінді оқиды. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
11 | Ғ.Мүсірепов «Жаңа достар» ( «Қазақ солдаты» романынан үзінді) | 18.02.2014 18.02.2014 | Ақын жайлы білетін мәліметтерді тыңдай отырып жаңа мағлуматтар алуына жағдай жасау, «Қазақ солдаты» романынан үзіндінің тақырыбы мен идеясын ашу | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау. | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Ақын жайлы білетін мәліметтерді тыңдай отырып. жаңа мағлуматтар алады «Қазақ солдаты» романынан үзіндінің тақырыбы мен идеясын ашады. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
12 | С.Бегалин. «Бала Шоқан» ( «Бала Шоқан» повесінен үзінді) | 20.02.2014 25.02.2014 | Оқытудың жаңа технологияларына сай Шоқан тұлғасын қалыптастыру, тарих, география, мүсін өнерлерін басшылыққа ала отырып, қосымша мәліметтер арқылы оқушыны жан – жақты білім алуға тарту. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқытудың жаңа технологияларына сай Шоқан тұлғасын қалыптастырады, тарих, география, мүсін өнерлерін басшылыққа ала отырып, қосымша мәліметтер арқылы оқушыны жан – жақты білім алуға тарту. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
13 | Шығармашылық жұмыс (Мазмұндама) | 25.02.2014 27.02.2014 | Оқушыларды шығармашылыққа баулу, өз ойларын дұрыс әрі сауатты жеткізуге дағдыландыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Шығармашылық қабілеттерін арттыра отырып,ойларын дұрыс әрі сауатты жеткізуге дағдыланады. | Формативті Суммативті | Мазмұндамалар жинағы |
14 | Қ.Әбдіқадыров «Қажымұқан» (хикаяттан үзінді) | 04,04,06.03. | Оқытудың жаңа технологияларына сай Қажымұқан тұлғасын қалыптастыру, тарих, география өнерлерін басшылыққа ала отырып қосымша мәліметтер арқылы оқушыны жан – жақты білім алуға тарту. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқытудың жаңа технологияларына сай Қажымұқан тұлғасын қалыптастыру, тарих, география өнерлерін басшылыққа ала отырып қосымша мәліметтер арқылы оқушыны жан – жақты білім алуға тарту. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
15 | Қ.Аманжолов. «Жамырап күнде жас өмір» өлеңі | 11.03.2014 | Ақын жайлы білетін мәліметтерді тыңдай отырып жаңа мағлуматтар алуына жағдай жасау, «Дауыл» өлеңі жайлы түсінік беру, өлеңнің тақырыбы мен идеясын ашу. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Ақын жайлы білетін мәліметтерді тыңдай отырып жаңа мағлуматтар алуына жағдай жасау, «Дауыл» өлеңі жайлы түсінік беру, өлеңнің тақырыбы мен идеясын ашады | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
16 | Ж.Молдағалиев. «Ар-ұят туралы» өлеңі | 11.03.2014 | Ақын жайлы білетін мәліметтерді тыңдай отырып жаңа мағлуматтар алуына жағдай жасау, «Ар – ұят туралы» өлеңінің тақырыбы мен идеясын ашу. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Ақын жайлы білетін мәліметтерді тыңдай отырып жаңа мағлуматтар алуына жағдай жасау, «Ар – ұят туралы» өлеңінің тақырыбы мен идеясын ашады. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
17 | Қ.Шаңғытбаев. «Сабалақ» өлеңі | 13.03.2014 | Қуандық Шаңғытбаев өмірімен танысу, өлеңін меңгере отырып, ақын идеясын ашу, өлең арқылы қазақ халқының тарихымен жете танысу | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау
| СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Қуандық Шаңғытбаев өмірімен танысу, өлеңін меңгере отырып, ақын идеясын ашу, өлең арқылы қазақ халқының тарихымен жете танысу; | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
18 | М.Мақатаев. «Фантазия», «Барлығы да сендердікі» өлеңдері | 18..03.2014 18.03.2014 | М. Мақатаев өмірімен танысу, өлеңін меңгере отырып, ақын идеясын ашу, өлең арқылы қазақ халқының тарихымен жете танысу; | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | М. Мақатаев өмірімен танысу, өлеңін меңгере отырып, ақын идеясын ашу, өлең арқылы қазақ халқының тарихымен жете танысу; | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
19 | Сыныптан тыс оқу | 20.03.2014 | Сыныптан тыс оқулар арқылы оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқушылар сыныптан тыс шығармалармен танысып , ізденісте болады. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| | | ІҮ тоқсан – 24 сағат | | |
| С.Мәуленов. «Менің Республикам» өлеңі | | 1 | С.Мәуленовтің өмірімен танысу, өлеңін меңгере отырып, ақын идеясын ашу, өлең арқылы қазақ халқының тарихымен жете танысу; | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | С.Мәуленовтің өмірімен танысу, өлеңін меңгере отырып, ақын идеясын ашу, өлең арқылы қазақ халқының тарихымен жете танысады; | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| С.Жүнісов. «Ақырғы бәйге» ( «Ақан сері» романынан үзінді) | | 4 | С.Жүнісовтің өмірімен танысу, «Ақырғы бәйге» романына комп. талдау жасай отырып, ақын идеясын ашу. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | С.Жүнісовтің өмірімен танысу, «Ақырғы бәйге» романына комп. талдау жасай отырып, ақын идеясын ашады. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| Қ.Мырзалиев. «Ана» өлеңі | | 2 | Қ.Мырзалиевтің өмірімен танысу, «Ана» өлеңін меңгере отырып, ақын идеясын ашу, | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Қ.Мырзалиевтің өмірімен танысу, «Ана» өлеңін меңгере отырып, ақын идеясын ашады, | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| Қ.Жұмаділов. «Қозыкүрең» ( «Сәйгүліктер» романынан үзінді) | | 3 | Қ.Жұмаділовтің өмірімен танысу, «Қозыкүрең» романын меңгере отырып, ақын идеясын ашу, романнан әдеби теориялық ұғымдарды табуға дағдылану. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Қ.Жұмаділовтің өмірімен танысу, «Қозыкүрең» романын меңгере отырып, ақын идеясын ашу, романнан әдеби теориялық ұғымдарды табуға дағдыланады. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| Шығармашылық жұмыс (мазмұндама) | | 1 | Оқушыларды шығармашылыққа баулу, өз ойларын дұрыс әрі сауатты жеткізуге дағдыландыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Шығармашылық қабілеттерін арттыра отырып,ойларын дұрыс әрі сауатты жеткізуге дағдыланады. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| Ж.Нәжімеденов. «Сен ақылды болсаң екен», «Жаманыңды көрмесем» өлеңдері | | 1 | Ж.Нәжімеденовтің өмірімен танысу, өлеңдерін құрылысына талдап меңгере отырып, ақын идеясын ашу, өлең арқылы қазақ халқының тарихымен жете танысу; | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Ж.Нәжімеденовтің өмірімен танысу, өлеңдерін құрылысына талдап меңгере отырып, ақын идеясын ашу, өлең арқылы қазақ халқының тарихымен жете танысу; | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| Н.Серәлиев. «Аңсау» әңгімесі | | 2 | С.Жүнісовтің өмірімен танысу, «Аңсау» әңгімесіне комп. талдау жасай отырып, ақын идеясын ашу. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | С.Жүнісовтің өмірімен танысу, «Аңсау» әңгімесіне комп. талдау жасай отырып, ақын идеясын ашу. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| Т.Молдағалиев. «Бауырлар» өлеңі | | 1 | Т.Молдағалиевтің өмірімен танысу, «Бауырлар» өлеңін меңгере отырып, ақын идеясын ашу, | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Т.Молдағалиевтің өмірімен танысу, «Бауырлар» өлеңін меңгере отырып, ақын идеясын ашу, | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| Ф.Оңғарсынова. «Оюлар» өлеңі | | 1 | Ф.Оңғарсынованың өмірімен танысу, «Оюлар» өлеңін таладай отырып, ақын идеясын ашу, өлеңнен әдеби теориялық ұғымдарды табуға дағдылану. | | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Ф.Оңғарсынованың өмірімен танысу, «Оюлар» өлеңін таладай отырып, ақын идеясын ашу, өлеңнен әдеби теориялық ұғымдарды табуға дағдылану. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| М.Шаханов. «Нарынқұм зауалы» өлеңі | | 2 | М.Шахановтың өмірімен танысу, «нарынқұм зауалы» өлеңін таладай отырып, ақын идеясын ашу, өлеңнен әдеби теориялық ұғымдарды табуға дағдылану. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | М.Шахановтың өмірімен танысу, «нарынқұм зауалы» өлеңін таладай отырып, ақын идеясын ашу, өлеңнен әдеби теориялық ұғымдарды табуға дағдылану. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| К.Ахметова. «Қазағым менің» өлеңі | | 1 | К.Ахметованың өмірімен танысу, «Қазағым менің» өлеңін таладай отырып, ақын идеясын ашу, өлеңнен әдеби теориялық ұғымдарды табуға дағдылану | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | К.Ахметованың өмірімен танысу, «Қазағым менің» өлеңін таладай отырып, ақын идеясын ашу, өлеңнен әдеби теориялық ұғымдарды табуға дағдылану | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| Шығармашылық жұмыс (мазмұндама) | | 1 | Оқушыларды шығармашылыққа баулу, өз ойларын дұрыс әрі сауатты жеткізуге дағдыландыру. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Шығармашылық қабілеттерін арттыра отырып,ойларын дұрыс әрі сауатты жеткізуге дағдыланады. | Формативті Суммативті | Мазмұндамалар жинағы |
| Әлем әдебиеті үлгілері. Даниэль Дефо .«Робинзон Крузо» ( романнан үзінді). | | 1 | Әлем әдебиеті үлгілерінің мазмұнын ашу Даниэль Дефо .«Робинзон Крузо» ( романнан үзінді).талдау жасау. | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Әлем әдебиеті үлгілерінің мазмұнын ашу Даниэль Дефо .«Робинзон Крузо» (романнан үзінді).талдау жасайды. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| Сыныптан тыс оқу | | 2 | Сыныптан тыс оқулар арқылы оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту | Топтық жұмыс, Жеке жұмыс, Ой толғау | СТО Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. АКТ | Оқушылар сыныптан тыс шығармалармен танысып , ізденісте болады. | Формативті Суммативті | Электронды оқулық, деңгейлік тапсырмалар, үлестірмелі қима кеспелер |
| Қорытынды сабақ | | 1 | | | |
| МТМ | |
| БАРЛЫҒЫ | | | | | | | | 102сағат |