Пән: Қазақ тілі | Мектеп: |
Күні, айы: | Мұғалімнің аты-жөні: |
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | 2-бөлім: МЕНІҢ МЕКТЕБІМ |
Сабақтың тақырыбы: | Оқу құралдары |
Сыныптар | 1а | 1г | 1д | |
Барлық оқушы саны | | | | |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: | | | | |
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты | 1.1.1.1 Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну жəне оған сəйкес дұрыс əрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-əрекет жасау) 1.2.3.1 Сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну жəне тілдік нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру 1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен көптік/ тәуелдік/ /септік жалғауларын ауызша қолдану |
Сабақ мақсаты: | Барлық оқушылар орындай алады: Не? деген сұрақка дұрыс жауап бере алады. Сабақта үйренген оқу құралдарын атай алады. |
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқу құралдарын өзара сөйлесу кезінде еркін қолдана алады. Бір-бірінен өзіне қажет оқу құралын сұрап ала алады. |
Кейбір оқушылар орындай алады : Басқа да оқу құралдары атауларын біледі, сипаттай алады және атауларын жаза алады. |
Жетістік критерийлері | Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. Қарапайым сұрақтар қоя алады. Оқу құралдарын сипаттай алады және атауларын жаза алады. |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиодиск 2.3. |
Бастапқы білім | «Дара диаграмма» әдісімен өткен тақырыптарды қайталау |
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңдері | Жоспарланған жұмыс | Ресурстар |
Сабақтың басы (2-5 минут) Ортасы (6-40 минут) | Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Кел, балалар күлейік, Көңілденіп жүрейік. Балдырғанбыз демейік, Білім сырын білейік. Сабақтың мақсатымен таныстыру. | Оқулық Тақырыпқа қатысты суреттер, сөздер жазылған парақ қағаздар, маркер фломастер. |
1-4-ке дейін санау арқылы топқа бөлу. Ширату «Миға шабуыл» әдісімен үй тапсырмасын сұрау. 1-тапсырма. «ТКО»әдісі арқылы оқушыларға берілген сөйлем мен сөздерге аударады. Осы үлгі арқылы оқушылар заттарды атай алуға үйренеді, мысалы, Мынау - кітап. Содан кейін оқушылар осы үлгі негізінде кітап сөзінің орнына қалам, қарындаш, сызгыш, өшіргіш, қайшы, дәптер сөздерін қолдануға жаттығады. Оқушылармен суреттерге қарап, сөздерді тыңдау, қайталау жұмыстары жүргізіледі. Жұмбақ Жұқа тақтай бөлшегi, Ұзындықтың өлшемi. (Сызғыш) | Аудиодиск: 2.3.1. №1 жұмыс дәптері |
Дескриптор Оқу құралдарын қайталай алады. Сөйлем құрай алады. | 1 ұпай |
2-тапсырма.Мұғалім оқушыларды суретке қарап толықтырып айтуға үйретеді, берші /беріңізші сөздерін қайталап, еске түсіреді. Оқушылардың жауаптары: Маған кітап (қалам, қарындаш, сызғыш, өшіргіш, қайшы, дэптер) берші (беріңізші). Оқушылар (Міне, ал.) жауабын еске түсіреді. | Оқулық |
Сергіту сәті | Дескриптор Оқу құралдарын бір-бірінен сұрайды. Сипаттай алады | 1 ұпай |
Иiлiп оңға бiр, иiлiп, солға бiр. Жаттығу жасаймын. Оң аяқ, сол аяқ, оң аяқ , сол аяқ Жаттығу оңай-ақ. | |
3-тапсырма. Оқушылар сұрақка жауап беруге жатгығады. Мұғалім; - Балалар, суретте не бар? - деп сұрайды, оқушылар суретке қарап жауап береді. Мысалы, Суретте қайшы (өшіргіш, сызғыш, калам, дәптер, кітап, қарындаш) бар. | |
Дескриптор Сурет бойынша сұраққа жауап бере алады. Оқу құралдары не үшін керек екенін айта алады | 1 ұпай |
4-тапсырма. оқушылар жаңа тақырып бойынша сөйлесу үлгісін бір диалог ішінде қайталайды. (Сенде қарындаш бар ма? Сенде неше қарындаш бар?) сұрактарына жауап бере алу, өзі сұрақ қоя алу. 5-тапсырма. Сөздікті қайталау.кітап-книга | 2.3.4 А4 форматтық қағаз, қарындаштар 2.3.5. |
Дескриптор Диалог арқылы оқушылар өзіне қажет затты сұрай алады. | 1ұпай |
Соңы | Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау. Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім | |
Қосымша ақпарат |
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Оқу құралдарын сипаттай алады және атауларын жаза алады. | Сабақтан алған көңіл-күйлерін смайликтермен көрсетеді. | Орыс тілі Дене тәрбие сабағы Тазалыққа, ұқыпты болуға тәрбиелеу. |
Қорытындылау | Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз. |
1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? Неге? 2.Жүргізілген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? | 1 «А» сыныбы | 1 «Г» сыныбы |
| |
1 «Д» сыныбы | 1 «Е» сыныбы |
| |
Қорытынды бағалау |
Ең жақсы өткен екі нəрсе не? |
1а | 1г | 1д | 1е |
1. | | | |
2. | | | |
Қандай екі нəрсе сабақты жақсартар еді? |
1. | | | |
2. | | | |