Просмотр содержимого документа
«мені? о?у ??ралдарым»
Күні:21.11.2015ж.
Пәні: қазақ тілі
Сынып: 3 «Б»
Сабақтың тақырыбы: Менің оқу құралдарым.
Сабақтың мақсаты:
1. Оқу құралдары туралы түсінік беру, олардың қызметімен танысу, қайталау; әр түрлі тапсырмаларды орындау
2.Оқушылардың сөздік қорын, сөз байлығын, есте сақтау және ойлау қабілеттерін дамыту;
3.Оқушыларды адамгершілікке, әдептілікке, оқу құралдарын сауатты, таза ұстауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап,түсіндіру
Көрнекілігі: интерактивті тақта, кітап,сөзжұмбақ
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу.
Психологиялық дайындық
Қайырлы күн досым,
Қайырлы күн болсын.
Алар біздің бағамыз,
Кілең «бестік» болсын.
ІІ.Өткен сабақ пен жаңа сабақты сабақтастыру.
Өткен сабақтарда нелер туралы өткендерін еске түсіру мақсатында суреттер көрсету.(отбасы,азық-түлік,бөлме,сағат)
4.Отбасының,жемістердің,бөлменің,нанның,дәптердің,кітаптың,сөмкенің және қаламның суреттерін көрсетіп,ішінен оқу құралдарын таңдап алу.Сол арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.
ІІІ. Жаңа сабақты оқып-білу кезеңі.
1.Сабақ тақырыбын хабарлау.
2.Сабақ мақсатын айту.
Балалар, біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Менің оқу құралдарым»деп аталады.
1) Алдымен сабағымыздың жаңа сөздерімен танысайық.
Оқу құралдары-учебные принадлежности
Оқулық-учебник
Үшін-для
Биыл-в этом году
2)Қайталап айту арқылы жаңа сөздерді дұрыс айтуға тілдерін жаттықтыру.
Жаңа сөздерді жазып алу. Есте сақтау.
3.Оқулықпен жұмыс.
1-тапсырма.Мәтінді оқы.
Оқу құралдарым.
Мен биыл үшінші сыныпта оқимын.Әкеммен кеңсе тауарлары дүкеніне бардық.Дүкеннен оқу құралдарын алдық.Олар:кітап,дәптер,қалам,күнделік, сызғыш,өшіргіш,фломестер,қарындаштар,бояулар.Маған оқу құралдарым ұнайды.
Мәтінді оқу,аудару.Содан соң мәтіндегі оқу құралдарын интерактивті тақтадан көрсетіп орысша,қазақша айтқызу,сөйлемдер құрау. «Сөмке» сөзіне тақтаға фонетикалық талдау жасау.
Музыкалық сергіту сәті.
4-тапсырма.Сөйлемдерді толықтырып жаз.
Мен биыл (в третьем) сыныпта оқимын.
Мен (учебные принадлежности) сатып алдым.
Сен (в третий) сыныпқа барасың.
Сен (дневник,тетрадь,карандаши) сатып аласың.
Оқушылар тақтаға шығып орындайды.
Мұғалімнің көмегімен интерактивті тақтадан оқу құралдары не үшін керек екенін сәйкестендіру.