kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ойын ережесі деген не? Ц дыбысы мен әрпі.

Нажмите, чтобы узнать подробности

 Күні: 2.03.2017

Сынып: 1 «В»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ойын ережесі деген не? Ц дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.9 Дыбыс пен әріпті тану және ажырату.

2.1 Оқу түрлерін қолдану.

2.5 Мәтін бойынша сұрақ қоя білу және жауап бере білу.

Сабақтың мақсаттары

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз) ажырату және дұрыс дыбыстау

1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

 Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба, таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Цирк

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Қонақ күту салтымыз
Оқып- білім жатырмыз
Келген қонақ сіздерге
Сәлем бердік жалпымыз.

Ойын: «Соқыр теке»

 -Ал бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы

Ойын ережесі деген не? Ц дыбысы мен әрпі.

Ондағы біздің 1-ше  оқу мақсатымыз.

1. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

 2. Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты,     дауыссыз       ) ажырату және дұрыс дыбыстау.
 3. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

Шаттық шебері

Сабақтың ортасы

8 минут

Мәтінмен жұмыс.

                                     Цирк
       Цирк алаңқайында Сайқымазақ балалармен ойын ойнады. Ол балаларға  ойын ережесін түсіндірді. Мағжан іздеуші болды. Ол жасырынған  балаларды көп  іздеді. Бірақ ешкімді  де ұстай алмады. Ыза болған ол көзіне байлаған орамалды жұлып алды. Ойын ережесін бұзғандықтан, Мағжан қайтадан іздеуші болды.

1-топ. Мәтінді оқу

2 –топ. Мәтінің мазмұнын ашу

3 –топ. Сұрақтарға жауап беру

4 –топ. Топтастыру (кластер) осы мәтіндегі ойын ережесіне керекті сөздерді тауып жабыстыру.

Әр топ бір-бірін бағалау.(шапалақ әдісі)

  (М)  «Келісемін, келіспеймін» «+», « - »

             Сұрағы:

  1. Мағжан жасырынған балаларды тез тауып, ұстап алды.
  2. Цирк алаңқайында Сайқымазақ балалармен ойын ойнады.
  3. Мағжан ойын ережесін бұзбай жақсы ойнады.
  4. Мәтіннің аты Мағжан деп аталады.

Келісемін

Келіспеймін

 

 

 

 

                    Есіңе сақта!

Ойынның аты болады.  Ол ережеге құрылады. Ойын соңында жеңімпаз анықталады.

  • Ал балалар сонымен біздің  1- ше            оқу мақсатымыз қандай болды?
  • 2. Оқу мақсатымыз.
  •  Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты,     дауыссыз) ажырату және дұрыс дыбыстау.
  • Қандай мәтінмен таныстық?
  • Цирк.
  • Цирк – сөзін бірнешерет қайталату
  • Цирк - сөзін ен алғаш құрап тұрған қандай әріп, қандай дыбыс?
  • Ц – дыбысы ол орыс тілінен енгізілген
  • Ол тек сөздің басында, ортасында жазылады және орыс тіліндегі сөздерде ғана кездеседі.

  • Қане барлығымыз айтып көрейікше ц-ц-ц-ц

Дыбыстын қай түріне жатқызамыз?

(дауыссыз) неліктен?

Өйткені дауыссыз дыбыстар кедергіге ұшырап шығады. Ал дауысты дыбыстар кедергіге ұшырамай еркін шығады.

  • Ал балалар сонымен 2 –ше оқу мақсатымыз біздің қандай болды?
  • Қане балалар осы жерде тағы бір ережені еске түсірейікше

Ереже

Әріпті көреміз, жазамыз

Дыбысты айтамыз, естейміз.

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Ал енді балалар осындағы біздің

3.  Оқу мақсатымыз

  •  Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.
  • Әріпті дыбыспен сәйкестендір!

                        це

Ц                     сы

                         шы

Це – бірнешерет қайталату.

Дәптермен жұмыс.

дыбысының жазылуы

Оқулық, дәптерлер.

Сабақтың соңы

2 минут

Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

Несімен ұнады?

Не үйрендік?

Қандай тапсырмалар орындадық?

«Еркін микрофон»

Рефлексия

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

   Түсіндім                Түсінбедім

Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әріпті дыбыспен сәйкестендір!

 

                         це

Ц                   сы

                         шы

 

 

Әріпті дыбыспен сәйкестендір!

 

                         це

Ц                   сы

                         шы

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ойын ережесі деген не? Ц дыбысы мен әрпі.»



Күні: 2.03.2017

Сынып: 1 «В»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ойын ережесі деген не? Ц дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.9 Дыбыс пен әріпті тану және ажырату.

2.1 Оқу түрлерін қолдану.

2.5 Мәтін бойынша сұрақ қоя білу және жауап бере білу.

Сабақтың мақсаттары

1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.

1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз) ажырату және дұрыс дыбыстау

1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.


Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Цирк

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Қонақ күту салтымыз
Оқып- білім жатырмыз
Келген қонақ сіздерге
Сәлем бердік жалпымыз.

Ойын: «Соқыр теке»

-Ал бүгінгі біздің сабағымыздың тақырыбы

Ойын ережесі деген не? Ц дыбысы мен әрпі.

Ондағы біздің 1-ше оқу мақсатымыз.

1. Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану.


2. Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз ) ажырату және дұрыс дыбыстау.
3. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.




Шаттық шебері






Сабақтың ортасы

8 минут



Мәтінмен жұмыс.

Цирк
Цирк алаңқайында Сайқымазақ балалармен ойын ойнады. Ол балаларға ойын ережесін түсіндірді. Мағжан іздеуші болды. Ол жасырынған балаларды көп іздеді. Бірақ ешкімді де ұстай алмады. Ыза болған ол көзіне байлаған орамалды жұлып алды. Ойын ережесін бұзғандықтан, Мағжан қайтадан іздеуші болды.

1-топ. Мәтінді оқу

2 –топ. Мәтінің мазмұнын ашу

3 –топ. Сұрақтарға жауап беру

4 –топ. Топтастыру (кластер) осы мәтіндегі ойын ережесіне керекті сөздерді тауып жабыстыру.

Әр топ бір-бірін бағалау.(шапалақ әдісі)

(М) «Келісемін, келіспеймін» «+», « - »

Сұрағы:

  1. Мағжан жасырынған балаларды тез тауып, ұстап алды.

  2. Цирк алаңқайында Сайқымазақ балалармен ойын ойнады.

  3. Мағжан ойын ережесін бұзбай жақсы ойнады.

  4. Мәтіннің аты Мағжан деп аталады.


Келісемін

Келіспеймін





Есіңе сақта!

Ойынның аты болады. Ол ережеге құрылады. Ойын соңында жеңімпаз анықталады.


  • Ал балалар сонымен біздің 1- ше оқу мақсатымыз қандай болды?

  • 2. Оқу мақсатымыз.

  • Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз) ажырату және дұрыс дыбыстау.

  • Қандай мәтінмен таныстық?

  • Цирк .

  • Цирк – сөзін бірнешерет қайталату

  • Цирк - сөзін ен алғаш құрап тұрған қандай әріп, қандай дыбыс?

  • Ц – дыбысы ол орыс тілінен енгізілген

  • Ол тек сөздің басында, ортасында жазылады және орыс тіліндегі сөздерде ғана кездеседі.

  • Қане барлығымыз айтып көрейікше ц-ц-ц-ц

Дыбыстын қай түріне жатқызамыз?

(дауыссыз) неліктен?

Өйткені дауыссыз дыбыстар кедергіге ұшырап шығады. Ал дауысты дыбыстар кедергіге ұшырамай еркін шығады.


  • Ал балалар сонымен 2 –ше оқу мақсатымыз біздің қандай болды?


  • Қане балалар осы жерде тағы бір ережені еске түсірейікше

Ереже

Әріпті көреміз, жазамыз

Дыбысты айтамыз, естейміз.



Таныстырылым, оқулықпен жұмыс







Ал енді балалар осындағы біздің

3. Оқу мақсатымыз

  • Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.


  • Әріпті дыбыспен сәйкестендір!


це

Ц сы

шы

Це – бірнешерет қайталату.

Дәптермен жұмыс.

дыбысының жазылуы




Оқулық, дәптерлер.


Сабақтың соңы

2 минут


Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

Несімен ұнады?

Не үйрендік?

Қандай тапсырмалар орындадық?

«Еркін микрофон»



Рефлексия

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

Түсіндім Түсінбедім


Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.


Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)


Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
































Әріпті дыбыспен сәйкестендір!


це

Ц сы

шы



Әріпті дыбыспен сәйкестендір!


це

Ц сы

шы


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Ойын ережесі деген не? Ц дыбысы мен әрпі.

Автор: Жумагулова Галия Багитовна

Дата: 15.11.2017

Номер свидетельства: 439036
