kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Әңгіме оқимын. Сөйлем

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы

Әңгіме оқимын. Сөйлем.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.3.4.1.Мұғалім көмегімен оқыған/тыңдаған мәтіндердегі ақпаратты сурет, сызба,  белгілер қолданып жеткізу
1.3.11.1.Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою
1.3.8.1.Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу
1.1.4.1.Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау
1.1.5.1.Түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдана білу

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

АКТ  қолдану  дағдылары

Аудиожазба, таныстырылым.

Сабақ  барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

 Топқа бөлу

Өсемiз бiз  күлiп-ойнап,
Он саусақтың саласындай,
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Бiр адамның баласындай.
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Оқушыларды топқа бөлу.
1-топ. Дыбыс
2-топ. Буын
3-топ. Сөз
4-топ. Сөйлем

Шаттық шеңбері

Алдыңғы сабақ

  3 минут

Ширату  сұрақтары:

Әріп дегеніміз не? Дыбыс дегеніміз  ше?

Буын дегеніміз не?

Сөздер қалай құралады?

Ендеше,балалар,осы сөздерден сөйлемдер келіп шығады. Сөйлем соңына тиісті тыныс белгілері қойылады.Бүгін сөйлем ұғымымен танысамыз.

Сабақтың ортасы

12минут

1-жаттығу. Тыңдалым
Ертегіні тыңда. Бауырсақ.
Оқушылар ертегіні ары қарай өздері жалғастырып, сахналап береді.
2-жаттығу. Тақтамен   жұмыс
Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді  тақтада  жазу.
- Неден пісірейін? Ұн жоқ қой.
- Әй, кемпір-ай!

Сөйлем соңына қандай тыныс белгілері қойылған?

Тыныс белгілердің қай кезде қойылатынын түсіндіру.
СӨЙЛЕМ  АЯҚТАЛҒАН БІР ОЙДЫ БІЛДІРЕДІ. СӨЙЛЕМНІҢ БІРІНШ СӨЗІ БАС ӘРІПТЕН БАСТАП ЖАЗЫЛАДЫ.  СӨЙЛЕМНЕН СОҢ  НЕ НҮКТЕ. НЕ СҰРАҚ БЕЛГІСІ ? НЕ ЛЕП БЕЛГІСІ ! ҚОЙЫЛАДЫ.
3-жаттығу.  Көркем жаз. (Жазылым)
   Бауырсақ! Мен сені жеп қоямын!
4-жаттығу. Жұптық жұмыс
Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқы және суретпен
сәйкестендір.

  •            Маған бауырақ  пісіріп берсеңші.
  •                         Неден пісірейін?
  •          Бауырсақ ! Мен сені жеп қоямын!

Бейнежазба

Оқулықпен
жұмыс

Сергіту сәті

3 минут

Ертегі қалай басталады?

 Үйлеріңде ертегіні кімдер айтып береді? Ендеше, балалар әжелерге арнап барлығымыз «Сағындым әже»  әнін айтып серігіп алайық.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Аяқталуы
10 минут

Қорытынды

5 минут

5-жаттығу. Топтық  жұмыс
Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жаз.
 І. Топ: _____       ______       _____ .
 ІІ.Топ: _____      ______        _____?
ІІІ. Топ: _____      ______       ______!

ІV. Топ:                                                   ?

 Берілген сөйлемдерге қойылған тыныс белгілерді айтып,  тиісті дауыс ырғағымен оқы.

  • Ас болсын!
    - Анам дәмді тамақ әзірледі.
  • Сен шұбат ішіп көрдің бе?
  •  «Түйе» сөзіне сөйлем құрастыр.


Қағаз, маркерлер.

Сабақтың соңы

2 минут

Рефлексия

Бағдаршам әдісі

           

Бағдаршам

көздері

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Әңгіме оқимын. Сөйлем»

Сабақтың тақырыбы

Әңгіме оқимын. Сөйлем.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

1.3.4.1.Мұғалім көмегімен оқыған/тыңдаған мәтіндердегі ақпаратты сурет, сызба, белгілер қолданып жеткізу
1.3.11.1.Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою
1.3.8.1.Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу
1.1.4.1.Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау
1.1.5.1.Түрлі жағдаяттарда этикет сөздерін қолдана білу

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут



Топқа бөлу

Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Он саусақтың саласындай,
Өсемiз бiз күлiп-ойнап,
Бiр адамның баласындай.
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Оқушыларды топқа бөлу.
1-топ. Дыбыс
2-топ. Буын
3-топ. Сөз
4-топ. Сөйлем


Шаттық шеңбері





Алдыңғы сабақ

3 минут

Ширату сұрақтары:

Әріп дегеніміз не? Дыбыс дегеніміз ше?

Буын дегеніміз не?

Сөздер қалай құралады?

Ендеше ,балалар ,осы сөздерден сөйлемдер келіп шығады . Сөйлем соңына тиісті тыныс белгілері қойылады.Бүгін сөйлем ұғымымен танысамыз.


Сабақтың ортасы

12минут



1-жаттығу. Тыңдалым
Ертегіні тыңда. Бауырсақ.
Оқушылар ертегіні ары қарай өздері жалғастырып, сахналап береді.
2-жаттығу. Тақтамен жұмыс
Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді тақтада жазу.
- Неден пісірейін? Ұн жоқ қой.
- Әй, кемпір-ай!

Сөйлем соңына қандай тыныс белгілері қойылған?

Тыныс белгілердің қай кезде қойылатынын түсіндіру.
СӨЙЛЕМ АЯҚТАЛҒАН БІР ОЙДЫ БІЛДІРЕДІ. СӨЙЛЕМНІҢ БІРІНШ СӨЗІ БАС ӘРІПТЕН БАСТАП ЖАЗЫЛАДЫ. СӨЙЛЕМНЕН СОҢ НЕ НҮКТЕ . НЕ СҰРАҚ БЕЛГІСІ ? НЕ ЛЕП БЕЛГІСІ ! ҚОЙЫЛАДЫ.
3-жаттығу. Көркем жаз. (Жазылым)
Бауырсақ! Мен сені жеп қоямын!
4-жаттығу. Жұптық жұмыс
Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқы және суретпен
сәйкестендір.



  • Маған бауырақ пісіріп берсеңші.


  • Неден пісірейін?


  • Бауырсақ ! Мен сені жеп қоямын!


Бейнежазба







Оқулықпен
жұмыс

Сергіту сәті

3 минут

Ертегі қалай басталады?

Үйлеріңде ертегіні кімдер айтып береді? Ендеше, балалар әжелерге арнап барлығымыз «Сағындым әже» әнін айтып серігіп алайық.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Аяқталуы
10 минут





Қорытынды

5 минут

5-жаттығу. Топтық жұмыс
Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жаз.
І. Топ: _____ ______ _____ .
ІІ.Топ: _____ ______ _____
?
ІІІ. Топ: _____ ______ ______
!

ІV. Топ: ?

Берілген сөйлемдерге қойылған тыныс белгілерді айтып, тиісті дауыс ырғағымен оқы .

  • Ас болсын!
    - Анам дәмді тамақ әзірледі.

  • Сен шұбат ішіп көрдің бе?

  • «Түйе» сөзіне сөйлем құрастыр.


Қағаз, маркерлер.







Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия

Бағдаршам әдісі


Бағдаршам

көздері



7 жалпы білім беру орта мектебі КММ











Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Әңгіме оқимын. Сөйлем

Автор: Шержанова Гулназ

Дата: 14.05.2018

Номер свидетельства: 469506
