kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

/Математика/. Қайталау сабағы.

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы: «Қайталау сабағы».

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: тақырып бойынша білімдерін жүйеге келтіріп пысықтау, тиянақтау. Пәнге қызығушылығын арттыру.

Дамытушылық: есте сақтау, көру қабілеттерін дамыту; шығармашылықпен жұмыс істеуге жұмылдыру; ой-өрісін кеңейту.

Тәрбиелік: Оқушыларды адамгершілілікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың әдісі: әңгімелеу, сұрақ –жауап, талдау, сөйлесу іздендіру, дәлелдеу.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, үлестірмелер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

А) Амандасу.                  

 В) Сынып тазалығын тексеру.

-Сыныпта кезекшіні тексеріп, сыныптың тазалығына көңіл бөлу.

С) Оқушыларды түгендеу.

-Бүгін сыныпта кім жоқ?

Д) Назарын сабаққа аудару.

-Балалар оқулықтарынды алып, 180-бетті ашамыз.

II.Үй тапсырмасын тексеру:-Қане балалар үй тапсырмасына не берді? Кім айтады?

(3-4 оқушыдан үй тапсырмасын сұраймын)

III.Жаңа сабақ:-Балалар, бүгін біз сіздермен өткен материалды қайталау сабағын өтеміз. Ол үшін мен сендерді саяхатқа шақырамын. Біз бұл саяхат барысында алдымызда кездесетін жан- жануарларға қолдан келгенше қамқорлық жасаймыз.

-Жақсы, біз өткен сабақтарда не өттіңдер?

Ендеше, саяхатымызды бастаймыз. Мынау мысық қой! Оның тапсырмасын оқиық.

-Мына суреттегі заттардың аттарын жаз

/алма, алмұрт, жүзім, бүлдірген, лимон, мандарин, ананас/

/қозы, бұзау, құлын, лақ, бота/

/күркетауық, тауық, әтеш, қаз/

Екі тиын: -

-Мәтіннен жалқы есімдерді тап

Алматыда Мәншүк Мәметова атында мектеп бар. Мәншүк сол мектепті бітірген. Оның әкесі Ахмет дәрігер болған. Анасы Әмина ұстаздық қызмет атқарды. Мәншүк тәртіпті, ұқыпты еді. Майданда ол жүректі, батыл жауынгер болды.

(Алматы, Мәншүк Мәметова, Ахмет, Әмина)

-Зат есімдерді көпше түрде жаз

  • Қыз-.                       Көл-.                         
  • Гүл-.                         Тігінші-.
  • Тау-.                         Оқушы-.
  • Сызғыш-.                Қала-.

(қыздар, гүлдер, таулар, сызғыштар, көлдер, тігіншілер, оқушылар, қалалар)

Кім?:қыз, тігінші, оқушы/ Не?: гүл, тау, сызғыш, көл, қала

Кірпі:- Сурет бойынша әңгіме құра

Не істеді?

. тұрды.. соқты.. жүзді.. ұшты.. басты

Керекті сөздер: кеме, шағала, толқын, дауыл, бұлт

Сергіту сәті

Тербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі

Кіп-кішкентай ағаштар,

Биік болып өседі

Жерден раушан гүлін оң қолыма аламын

Сол қолыма саламын.

Екеуін біріктіріп,

Жоғарыға шашамын.

Аю:-Дара  етістіктерді күрделі етістіктерге айналдыр

1. Аспанда жұлдыз жарқырады/жарқырап тұр/2. Айдос кітапты қызыға оқыды/оқуға кірісті/3. Көктемде малдар төлдейді/төлдей бастайды/4. Балалар құстарға ұя жасады/жасап жатыр/5. Көл баяю толқыды                      /толқып тұр/

ІV. Жаңа сабақты бекіту

Қоян:- Ойлан, тап!

  1. «Төзімді» сөзінің синонимі   /сабырлы, шыдамды/
  2. (қандай?) шәкірт- ұстаздың мұраты   /жақсы/
  3. Сын есім сұрағы   /қандай? Қай?/
  4. «Таяз» сөзінің антонимі   /терең/
  5. Туымыздың түсі   /көк/
  6. Арыстан- (қандай?) аң  /ірі/
  7. Тасбақа баяу, қоян (қандай?)   /жылдам/
  8.  “Қысқа” сөзінің синонимі   /аласа/
  9.  Әсем- әдепті,...,...,

..,... қыз/тәртіпті, ибалы, ізетті/

  1. “Жалқау” сөзінің антонимі   /еңбекқор/
  2.  (Қандай?) адам- ормансыз бұлбұл   /отансыз/
  3.  Айлакер адам-....   /аңқау адам/

/Қарама- қарсы мағынасын тап/

V. Үйге тапсырма беру

Қайталау

VI. Қорытындылау

-Жақсы, балалар, бүгінгі сабақта біз қандай сөз таптарын қайталадық?

Сабақ сендерге ұнады ма?

VII. Бағалау

Оқушылардың сабаққа белсене қатысқандарына қарай бағалау.

Сабақ аяқталды, сау болыңдар!

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«/Математика/. Қайталау сабағы.»

Сабақтың тақырыбы: «Қайталау сабағы».

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: тақырып бойынша білімдерін жүйеге келтіріп пысықтау, тиянақтау. Пәнге қызығушылығын арттыру.

Дамытушылық: есте сақтау, көру қабілеттерін дамыту; шығармашылықпен жұмыс істеуге жұмылдыру; ой-өрісін кеңейту.

Тәрбиелік: Оқушыларды адамгершілілікке, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: аралас

Сабақтың әдісі: әңгімелеу , сұрақ –жауап, талдау, сөйлесу іздендіру, дәлелдеу.

Сабақтың көрнекілігі: суреттер, үлестірмелер

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі:

А) Амандасу.

В) Сынып тазалығын тексеру.

-Сыныпта кезекшіні тексеріп, сыныптың тазалығына көңіл бөлу.

С) Оқушыларды түгендеу.

-Бүгін сыныпта кім жоқ?

Д) Назарын сабаққа аудару.

-Балалар оқулықтарынды алып, 180-бетті ашамыз.

II.Үй тапсырмасын тексеру:-Қане балалар үй тапсырмасына не берді? Кім айтады?

(3-4 оқушыдан үй тапсырмасын сұраймын)

III.Жаңа сабақ:-Балалар, бүгін біз сіздермен өткен материалды қайталау сабағын өтеміз. Ол үшін мен сендерді саяхатқа шақырамын. Біз бұл саяхат барысында алдымызда кездесетін жан- жануарларға қолдан келгенше қамқорлық жасаймыз.

-Жақсы, біз өткен сабақтарда не өттіңдер?


Ендеше, саяхатымызды бастаймыз. Мынау мысық қой! Оның тапсырмасын оқиық.

-Мына суреттегі заттардың аттарын жаз






/алма, алмұрт, жүзім, бүлдірген, лимон, мандарин, ананас/

/қозы, бұзау, құлын, лақ, бота/

/күркетауық, тауық, әтеш, қаз/

Екі тиын: -

-Мәтіннен жалқы есімдерді тап

Алматыда Мәншүк Мәметова атында мектеп бар. Мәншүк сол мектепті бітірген. Оның әкесі Ахмет дәрігер болған. Анасы Әмина ұстаздық қызмет атқарды. Мәншүк тәртіпті, ұқыпты еді. Майданда ол жүректі, батыл жауынгер болды.

(Алматы, Мәншүк Мәметова, Ахмет, Әмина)


-Зат есімдерді көпше түрде жаз

  • Қыз-...... Көл-......

  • Гүл-...... Тігінші-......

  • Тау-...... Оқушы-......

  • Сызғыш-...... Қала-......

(қыздар, гүлдер, таулар, сызғыштар, көлдер, тігіншілер, оқушылар, қалалар)

Кім?:қыз, тігінші, оқушы/ Не?: гүл, тау, сызғыш, көл, қала

Кірпі:- Сурет бойынша әңгіме құра

Не істеді?

...... тұрды....... соқты....... жүзді....... ұшты....... басты

Керекті сөздер: кеме, шағала, толқын, дауыл, бұлт

Сергіту сәті

Тербеледі ағаштар,

Алдымнан жел еседі

Кіп-кішкентай ағаштар,

Биік болып өседі


Жерден раушан гүлін оң қолыма аламын

Сол қолыма саламын.

Екеуін біріктіріп,

Жоғарыға шашамын.

Аю:-Дара етістіктерді күрделі етістіктерге айналдыр

1. Аспанда жұлдыз жарқырады/жарқырап тұр/2. Айдос кітапты қызыға оқыды/оқуға кірісті/3. Көктемде малдар төлдейді/төлдей бастайды/4. Балалар құстарға ұя жасады/жасап жатыр/5. Көл баяю толқыды /толқып тұр/

ІV. Жаңа сабақты бекіту

Қоян:- Ойлан, тап!

  1. «Төзімді» сөзінің синонимі /сабырлы, шыдамды/

  2. (қандай?) шәкірт- ұстаздың мұраты /жақсы/

  3. Сын есім сұрағы /қандай? Қай?/

  4. «Таяз» сөзінің антонимі /терең/

  5. Туымыздың түсі /көк/

  6. Арыстан- (қандай?) аң /ірі/

  7. Тасбақа баяу, қоян (қандай?) /жылдам/

  8. “Қысқа” сөзінің синонимі /аласа/

  9. Әсем- әдепті,...........,...........,

............,........... қыз /тәртіпті, ибалы, ізетті/

  1. “Жалқау” сөзінің антонимі /еңбекқор/

  2. (Қандай?) адам- ормансыз бұлбұл /отансыз/

  3. Айлакер адам- ................. /аңқау адам/

/Қарама- қарсы мағынасын тап/

V. Үйге тапсырма беру

Қайталау

VI. Қорытындылау

-Жақсы, балалар, бүгінгі сабақта біз қандай сөз таптарын қайталадық?

Сабақ сендерге ұнады ма?

VII. Бағалау

Оқушылардың сабаққа белсене қатысқандарына қарай бағалау.

Сабақ аяқталды, сау болыңдар!


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс

Скачать
/Математика/. Қайталау сабағы.

Автор: Жұмаділова Айгүл

Дата: 21.02.2017

Номер свидетельства: 394470
