Саба?ты? ма?саты:
Білімділік О?ушыларды? ?ріпті ?рнек жайлы білімдерін жетілдіру. ?ріпті ?рнектерді? м?нін табу жолдарымен таныстыру.
Дамытушылы?: О?ушыларды? математика п?ніне ?ызы?ушылы?ын арттыра отырып, есептеу, логикалы? ойлау ?рекеттерін дамыту.
Т?рбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдасты? ?арым-
?атынас?а т?рбиелеу. Білімділікке баулу.
Саба?ты? типі: О?ушыларды? жа?а білімді ме?геру саба?ы.
Саба?ты? т?рі: Аралас саба?.
?діс-т?сілдері: Т?сіндіру, с?ра?-жауап, к?рнекілік к?рсету ар?ылы т?сіндіру,жарыс.
К?рнекілік: «Санды ж?не ?ріпті ?рнектер» кестесі. Та?ырып?а байланысты суреттер.
Жоспар:
І. ?йымдастыру кезе?і
ІІ. ?й тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жа?а саба?.
І?. Жа?а саба?ты бекіту.
?. ?орытындылау, ба?алау.
?І. ?йге тапсырма.
Саба?ты? барысы:
?йымдастыру кезе?і: а) С?лемдесу, о?ушыларды т?гендеу.
?) Саба??а ?зірлігін тексеру, о?у ??ралдарын дайындау.
О?ушыларды? игерген білімдерін пысы?тау кезе?і.
а+4, 5+4
??састы?ы:
– екеуі де ?рнек;
– Екеуінде де сан бар;
– Екеуінде де ?осу та?басы бар.
Айырмашылы?ы:
– бірінде ?ріп бар, екіншісінде ?ріп жо?.
Просмотр содержимого документа
«Математика ?ріпті ?рнекті? м?нін табу. »
Сабақтың тақырыбы: Әріпті өрнектің мәнін табу.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік Оқушылардың әріпті өрнек жайлы білімдерін жетілдіру. Әріпті өрнектердің мәнін табу жолдарымен таныстыру.
Дамытушылық: Оқушылардың математика пәніне қызығушылығын арттыра отырып, есептеу, логикалық ойлау әрекеттерін дамыту.
Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым-
қатынасқа тәрбиелеу. Білімділікке баулу.
Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
Көрнекілік: «Санды және әріпті өрнектер» кестесі. Тақырыпқа байланысты суреттер.
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа сабақ.
ІҮ. Жаңа сабақты бекіту.
Ү. Қорытындылау, бағалау.
ҮІ. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Оқушылардың игерген білімдерін пысықтау кезеңі..
а+4, 5+4
Ұқсастығы:
Айырмашылығы:
Құрамында әрібі бар өрнекті – әріпті өрнек деп, ал тек сандардан құралған өрнекті санды өрнек деп атаймыз.
Жаңа сабақ.
Сабақ мақсатымен таныстыру.
Оқулықпен жұмыс. Түсіндірме жұмыс.
1. Бөліп жаз
Санды өрнектер Әріпті өрнектер
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
4+3 а+5
7–2 а–6
3+5 2+а
6–4 9–а
2. Оқы. Есепті шығар
Абай ауылы –4 киіз үй
Жамбыл ауылы – 5 киіз үй
Барлығы – ? киіз үй
4+5=9 (үй) – барлығы
Ж:
Бір ауыл – 5 саба
Екінші ауыл – ? саба, одан 2 саба қымыз кем
5–2=3 (саба) – екінші ауыл әкелді
Ж:
Логикалық тапсырма. Ойлан, тап.
Жазуды жалғастыр:
0, 1, 2;
1, 2, 3;
2, 3, 4;
3, 4, 5; ...
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Үйге тапсырма: 4–тапсырма.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.