Са ба?ты? та?ырыбы: Б дыбысы мен ?рпі.
Саба?ты? ма?саты: Б дыбысы мен ?рпін ??ындыру.
К?тілетін н?тиже:
Б дыбысы мен ?рпін таниды, буындар, с?здер мен с?йлемдерді о?иды, с?здерге дыбысты? талдау жасайды, буын?а б?леді, с?йлем ??растыра алады, с?здерді к?ркем жазумен жазады.
?діс т?сілдер: Ж?пты? ж?мыс, топты? ж?мыс.
К?рнекіліктер: Интербелсенді та?та, стикер, флипчарт, суреттер, шарлар, г?лдер, к?белектер.
Саба?ты? барысы:
І. ?йымдастыру кезе?і:
Арайлап та? атты
Бізге с?лем беріпті.
?айырлы та?, балалар!
?айырлы та?, ?она?тар!
?уанамын мен де!
?уанасын сен де!
?уанайы? достарым!
Арайлап ат?ан к?нге де!
ІІ. ?ткенді ?айталау:
С?ра?тармен ж?мыс: (фишка тарату)
Дыбыс дегеніміз?
?ріп дегеніміз не?
Дыбыс т?рлерін ата.
Дауысты дыбыстар дегеніміз не?
Дауыссыз дыбыстар дегеніміз не?
Ба?алау:
Ж?пты? ж?мыс: (к?белектер пен г?лдер ар?ылы)
?ріптерді дауысты, дауыссыз деп б?лю, д?лелдеу.
Ба?алау:
Буындап о?у:
Просмотр содержимого документа
«?ліппе "Бб дыбысы мен ?рпі" 1-сынып »
Са бақтың тақырыбы: Б дыбысы мен әрпі.
Сабақтың мақсаты: Б дыбысы мен әрпін ұғындыру.
Күтілетін нәтиже:
Б дыбысы мен әрпін таниды, буындар, сөздер мен сөйлемдерді оқиды, сөздерге дыбыстық талдау жасайды, буынға бөледі, сөйлем құрастыра алады, сөздерді көркем жазумен жазады.
Әдіс тәсілдер: Жұптық жұмыс, топтық жұмыс.
Көрнекіліктер: Интербелсенді тақта, стикер, флипчарт, суреттер, шарлар, гүлдер, көбелектер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
Арайлап таң атты
Бізге сәлем беріпті.
Қайырлы таң, балалар!
Қайырлы таң, қонақтар!
Қуанамын мен де!
Қуанасын сен де!
Қуанайық достарым!
Арайлап атқан күнге де!
ІІ. Өткенді қайталау:
Сұрақтармен жұмыс: (фишка тарату)
Дыбыс дегеніміз?
Әріп дегеніміз не?
Дыбыс түрлерін ата.
Дауысты дыбыстар дегеніміз не?
Дауыссыз дыбыстар дегеніміз не?
Бағалау:
Жұптық жұмыс: (көбелектер пен гүлдер арқылы)
Әріптерді дауысты, дауыссыз деп бөлю, дәлелдеу.
Бағалау:
Буындап оқу:
Бағалау:
ІІІ. Жаңа сабақ:
Жұмбақ жасыру:
Қызықтырып әркімді-ақ,
Суда жүзер жалтылдап.
Қайсы әріптен басталған,
Сол жәндіктің атын тап! (балық)
«Ойлан, тап» ойыны. Суреттегі сөздерді ата, жалпы қасиетін атап өту.
Сөздерді буынға бөлу.
Сөйлем құрастыру.
Бағалау:
Сергіту сәті:
Таң әлі атқан жок,
Маңай әлі қараңғы.
Әтеш ерте оянып,
Жан -жағына қарады.
Шынықтырып денені,
Қанаттарын қағады.
Ку- ка-ре-ку, тұр -тұрлап
Оятады баланы.
Оқулықпен жұмыс:
Сөйлемдерді оқу, б дыбысы бар сөздерді атау.
Балғын мен Берік қармақтарын алды. Олар көлге барды.
Балғын бес балық аулады. Ал Берік төрт балық аулады.
Дәптермен жұмыс:
Суреттермен жұмыс:
«Бақшада»
Бақшаның зиянкестері:
Бақшаның достары:
Кластермен жұмыс: топтық жұмыс (шар арқылы топқа бөлу)
Бақшаның достары.
Бақшаның зиянкестері.
Топты бағалау:
Тренинг: «Салат»
«Буынұйқас» ойыны:
Би-би-би
Кіп-кішкентай сәби.
Та-та-та
Отын жарар балта.
Шек-шек-шек
Жинаймыз біз бәйшешек.
Ық-ық-ық
Суда жүзген балық.
Ақ-ақ-ақ
Қандай тәтті балмұздақ!
IV . Сабақты қорыту:
Жұмбақ жасыру:
Үш көзді “батыр”
Жолды аңдып жатыр.
Жасыл көзі «жүр» дейді.
Қызыл көзі «тұр» дейді
Сары көзі «дайын бол» дейді. (бағдаршам)
2. «Баспалдақ» ойыны.
Б.....
Б....
Б...
Б..
Б.
V. Мадақтау: (фишкаларды санау)
VI. Кері байланыс: