Қысқа мерзімді сабақ жоспар
САБАҚ: қазақ тілі. | Мектеп:№111 М.Маметова атындағы жалпы орта мектеп | |||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Ибрагимова Дилдора | |||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 | Қатысқан оқушылар саны: 12 | Қатыспағандар:- | ||||||||||||||||||||||
Сабақтыңтақырыбы | Жаз | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | Мәліметтерді жинақтау. Сенімді және еркін жауап беру. Берілген сұрақты дұрыс түсініп лайықты жауап беру, шағын диалогқа қатысу. | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: Жаз туралы мәлімет жинай алады, мәтінге қатысты сөздер мен сөз тіркестерін еркін қолданады. Оқушылардың басым бөлігі: Жаз туралы шағын диалог құрайды, өз ойын еркін білдіреді, берілген сұрақтарға нақты, түсінікті жауап бере алады. Кейбір оқушылар: Жаз туралы толық мәлімет жинақтап, дұрыс сұрақ қоя біледі, лайықты жауап береді.Осы мәліметтерді жинақтай отырып диолог құрастыра алады. | |||||||||||||||||||||||
Құндылықтар: | Қоршаған ортаны қорғау, білім беру ордасының құрал-жабдықтарына жауапкершілікпен қарау. | |||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Білім алушы Ақпараттардың мәтінге қатысты дұрыс-бұрыстығын белгілейді. Мәтіндегі негізгі ақпаратқа қатысты тірек сөздерді біледі. Шағын диалогқа қатысады. | |||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: мәтін ішінен жалпы есімдерді таба алады. Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Жалпы және жалқы есімдерді ажыратады. Пунктуациялық ережелерді сақтайды. | |||||||||||||||||||||||
Осыған дейін меңгерілген білім | Көктемде | |||||||||||||||||||||||
Жоспар | ||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт 3 мин | Ұйымдастыру кезеңі : Шаттық шеңберін құру. ( көңіл күйді көтеретін тілектер айту)
| Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 7 мин | Миға шабуыл: «Өрмекші тор» әдісі (ой қозғау) Шаттық шеңбер құрып, рет бойынша санау арқылы топқа бөлінеді. | МЖ = Мұғалім жасаған ӨД = өзге дерек көздері | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 15 мин 5мин 5 мин 3 мин 4 мин | 1-тапсырма. Мәтінді оқып шығып,мазмұнымен танысыңдар. Мәтіндегі мәліметтерді жинақтап, негізгі ойды қорытындылаңдар. Жаз өте ыстық жыл мезгілі. Жаз айлары – маусым, шілде, тамыз. Жазда балалар демалады. Олар ауылға, үлкен қалаларға, лагерьге барады.Жазда балалар суға шомылады, күнге күйеді. Балалар Жазды Өте жақсы көреді. ҚБ: «Бас бармақ» әдісі арқылы бағаланады. Дискриптор: - мәтіннен мәліметтерді жинақтайды; - негізгі ойды қорытындылайды; 2-тапсырма. Кестедегі ақпараттардың дұрыс немесе бұрыс екенін анықтап, айтыңыздар.
ҚБ:Смайликтер арқылы бағалау Дискриптор: Мәтінге сай дұрыс ақпараттарды анықтады. Сұрақтарға лайықты жауап берді 3-тапсырма. Мәтіннен жалпы есімдерді теріп жазыңдар. Қ.Б: Смайликтер мен бағалау Дискриптор: Мәтінен жалпы есімдерді тапты. Сергіту кезеңі: «Сәйгүлік» 1.Сәйгүлік шауып келеді, шауып келеді тастан өтті. Жұдырықтарын түйіп ысқылайды. 2.Құмнан өтті. Алақандарын ысқылайды. 3.Судан өтті. Беттерін соғады. 4.Кедергіден өтті.Орындарынан тұрып секіреді 5.Мәреге жетті. У-у деп қолдарын соғады Кері байланыс: Оқушылардың білім деңгейін саралай отырып, кері байланыс «Ұшақ сұрақтар» арқылы жүргізіледі. | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3мин | Рефлексия Екі жұлдыз, бір тілек әдісі арқылы сабақтың ұнаған тұстарын және ұсыныстарын білдіреді. | |||||||||||||||||||||||