kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Көбейту және бөлу ашық сабақ

Нажмите, чтобы узнать подробности

Бұл сабақ жоспарын ашық сабақ өткізген кезде қолданды.

Көп таңбалы сандарды бір таңбалы санға бөлу және көбейту кезеңін тамандағанда қайталау сабағы ретінде пайдаландым.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Көбейту және бөлу ашық сабақ»

Сабақтың тақырыбы: Көбейту және бөлу

Сабақтың мақсаты:

Білімділік : Оқушылардың білімдерін қайталау, көп таңбалы санды бір таңбалы санға көбейту және бөлу, жылдамдық,уақыт,қашықтық , қалдық жайлы білімдерін бекіту.

Дамытушылық: ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту.Оқушылардың бір –бірін тыңдауға, топпен жұмыс істеуге дамыту.

Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым- қатынасқа тәрбиелеу.

Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, өзіндік,топтық, домино әдісі, ұшақ әдісі, конверт – сұрақ әдісі, вейер әдісі

Сабақ түрі: Бекіту сабағы

Сабақ көрнекілігі: Қима қағаздар, конверт- сұрақ,адасқан балық,тест, домино, вейер, ұшақ, бағалау парақшасы

Сабақтың барысы:

I.Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен сәлемдесу, түгендеу

Психологиялық ахуал

«Тілек шоғы» (Оқушылар шеңберге тұрып, бір – бірлеріне өздерінің бас әріптерінен басталатын жылы лебіздер тілейді)

Топқа бөлу. Геометриялық фигуралар арқылы топқа бөліну.

I топ – Үш бұрыш

II топ – тіктөртбұрыш

IIIтоп – Шаршы

Топ басшысы сайланады. Бағалау парғымен танытырылады. Топ ережесін еске түсіреміз.

Бағалау парақшасымен танытыру.

II.Үй тапсырмасын тексеру.

«Домино» әдісі арқылы көбейту кестесін қайталау.

III. Білу, түсіну

«Адасқан балық» ойыны

  • 1342 * 2 =2684 4769 * 3 = 14307

  • 3969 : 3=1323 12 735 : 5=2547

  • 4321 * 2 =8642 640 * 6 =3840

Ұшақ әдісі”

1- топ:

х* 6 = 84048 : 2

х * 6 = 42024

х=42024 : 6

х=7004

7004 * 6 =84048 : 2

42024=42024

2) 492 + х = 20 000 – 2510

492 + х =17490

х=17490 – 492

х=16998

492 + 16 998 = 20 000 – 2510

17490 =17490

2 - топ :

х * 10 = 7890 – 890 10 000 : х = 500 * 2

х*10=7000 10 000 : х = 1000

х=7000 : 10 х= 10 000 : 1000

х=700 х=10

700 * 10 = 7890 – 890 10 000 : 10 = 500 * 2

7000 = 7 000 1000 = 1000

3 - топ :

96 800 : х = 5840 – 5740 4900 + х = 59 000 : 10

96 800 : х =100 4900 + х = 5900

х= 96 800 : 100 х= 5900 – 49 00

х= 968 х=1000

96 800 : 968 = 5840 – 5740 4900 + 1000 = 59 000 : 10

  1. = 100 5900 = 5900

IV.Сергіту сәті

1 – 5 дейін қолмен, мұрынмен, баспен, белмен, аяқпен көрсетеді.

Қолдану. Қатесін тап: Вейер әдісі арқылы.

1529 : 4 = 382 (қ.1)

1437 : 6 = 239 (қ.3)

1358 : 3 = 452(қ.2)

40987 : 8 = 5123(қ.3)

6781 : 8 = 847 (қ.5)

8953 : 2 = 4476 (қ.1)

Талдау. Әр топқа Конверт – сұрақ таратылады. Ішіндегі тапсырманы орындайды.

1- топ: Арақашықтығы 20 км екі ауылдан бір мезгілде велосипедші мен жаяу адам бір – біріне қарама – қарсы шықты. Жаяу адамның жылдамдығы 5 км\сағ, ал велосипедшінікі – 15 км\сағ.Олар қанша уақыттан кейін кездесті? Ш: 20 : (15 + 5 ) =1 сағ

2- топ: Арасы 27 км екі ауылдан бір мезгілде екі жаяу адам бір – біріне қарама – қарсы шықты да,3 сағаттан кейін кездесті. Біріншісінің жылдамдығы 4 км\сағ.Екіншісінің жылдамдығы қандай?

Ш: 27 : 3 = 9 км 9 – 4 = 5 км \ сағ

3 -топ;Екі ауылдан бір мезгілде бір – біріне қарама – қарсы шыққан екі салт атты 3 сағаттан кейін кездесті. Біріншісінің жылдамдығы 12 км\сағ, ал екіншісінің 15 км\сағ. Екі ауылдың арақашықтығын тап . Ш: (12 + 15) * 3 = 81 км

V. Жинақтау. Тест

1.Амалды орында: (280 – 248 ) : 4

А) 32 ә)36 б) 8

2.Қалдықпен бөлуді орында: 27 : 4

А) 5 (қалд.9) ә)6 (қалд.3) б)7 (қалд. 9)

3. Дәптердің бағасы 5 – теңге. 9 дәптер қанша тұрады?

А) 47 ә) 48 б) 45

4. Ең үлкен үш таңбалы санды жаз:

А) 100 ә) 999 б) 222

5.Өрнек түрінде жаз:

Ойлаған санды 5 – ке бөліп 749-ға арттыр.

а) х : 5 – 749

Ә) х: 5 + 749

Б) х: 5 * 749

6.Теңдеуді шеш: х : 10 = 840 : 2

А) х = 420 ә) х = 4200 б) х = 42

7.Өрнектердің арасына тиісті таңбаны қой: 18 – 10 * 8 + 10

А) ә) б) =

8. 1 сағатта неше минут бар?

А) 70 мин ә) 60 мин б) 30 мин

VI.Рефлексия

«Бағдаршам» әдісі арқылы

Жасыл түс - мен сабақта бәрін өте жақсы оырндадым, менің көңіл күйім жақсы

Сары түс – тапсырманы орташа орындадым, менің көңіл күйім орташа.

Тоқ сары – мен тапсырманы орындай алмадым, менің көңіл күйім жаман

VII.»Бағалау» (әр топ басшысы бағалайды)


Оқушының аты – жөні

«Домино»

«Адасқан балық» ойыны


Ұшақ әдісі”


Қатесін тап: Вейер әдісі

Конверт – сұрақ

Тест


Қорытынды

















VIII.Үйге тапсырма

Күнделікті енді ашайық
Үй тапсырмасын жазайық.
Бекітуден алған білімді,
Ұмытпай есте сақтап алайық.

9, 127 – бет


































































Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Көбейту және бөлу ашық сабақ

Автор: Садуакасова Адина Ержанқызы

Дата: 10.05.2017

Номер свидетельства: 414093
