kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Қайталау ±8

Нажмите, чтобы узнать подробности

Тақырыбы: Қайталау      ±8

Мақсаты:

Білімділік: 8-ге қосу, азайтуды қайталай отырып, қосу, азайту әдістерін бекіту. Тірек білімдерін пысықтау. Берілген тапсырмаларды орындау.

Дамытушылық: Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Тапқырлыққа, ұқыптылыққа, жылдамдыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: оқулық, суреттер, слайд

Әдісі: сұрақ-жауап, ізденушілік, өзіндік, эстафеталық ойын.

Пәнаралық байланыс: дүниетану, әдебиеттік оқу

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

Біз балдырған баламыз

Құстай қанат қағамыз

Дүниені аралап

Оқып-білім аламыз

ІІ. Өткенді пысықтау.

Үй тапсырмасын тексеру. 79-бет №6

6+6=12                                12-6=6                        

16+6=22                              22-6=16                       

26+6=32                              32-6=26                        

ІІІ. Мақсат қою кезеңі: 8 санын қосу және азайтуды қайталау

Жаңа сабақ: Оқушылар біз әр тапсырмаларды орындай отырып, Қазақстан Республикасының алғашқы астаналарымен танысатын боламыз

№1.Ауызша орындау(дәптерге қосу кестесін пайдаланған есептерді жаздырту)

8+8=16     16-8=8    9+8=17   17-8=9    8+9=17    17-9=8

Жақсы балалар, біз бірінші есепті шығардық енді, Қазақстан Республикасының алғашқы астанасы-Семей қаласы. Семей қаласы 1917-20 жылдар аралығында астанамыз болған. Семей қаласы аталғанда біздің есімізге Абай атамыз түседі. Абай атамыздың туған жері біздің алғашқы астанамыз. Абай Құнанбайұлының қандай өлеңдерін білеміз?

-Адам болам десеңіз.

Әрі қарай 2ші астанамызбен таныс болу үшін №3 есепті шығаруымыз керек

№3.Есептерді шығар. (Нұсқа бойынша шығару)

1-нұсқа:                                                   2-нұсқа: 

Қоян-3         ?сонша тауық                     Қаздар – 4

Үйрек – 4                                                 Үйрек -4                 ?

                                                                  Тауықтар-20

Шешуі: 3+4=7                                         Ш: (4+4)+20=28

Жауабы: 7 тауық                                    Ж: 28 құс

Ал, балалар біз үшінші есепті шығардық, енді ҚР екінші астанасы қай қала екенін білетін боламыз Ол-Қызылорда қаласы.1925-1929 жылдар аралығында ҚР астанасы болды. Қызылорда қаласында Қорқыт ата дүниеге келген. Қорқыт ата ойлап тапқан аспап?

-Қобызды ойлап тапты

Ұқсас есептерге уақыт үнемдеу мақсатында ауызша орындату

№5. Есептерді шығар. (Ауызша орындау,суреттермен түсіндіру)

1-нұсқа:                                     2-нұсқа:

Шарты:                                       Шарты:

Бұзау-3                                       Сиыр-4          ?сонша жылқы                      

Қозы-3            ?                          Бұзау-3

Лақ-4                                                                       

Шешуі:(3+3)+4=10                  Шешуі:4+3=7

Жауабы:10төл                          Жауабы:7жылқы

Біз 5 есепті дұрыс шығардық, енді үшінші астанамызбен таныс боламыз. Бұл-Алматы қаласы.1929-1996жылдар аралығында ҚР астанасы болған. Алматыны еске алсақ біздің есімізге не түседі? Аты айтып тұрғандай-алма түседі. Байырғы аты-Алма-ата, 1996жылғы бұйрыққа сәйкес Алматы деп өзгертілген. Алматы қаласына биыл 1000 жыл

Сергіту сәті

Поэззия минуты

Күләш Ахметова апамыздың «Астана» өлеңін оқыту

№4. Өрнекті жаз және оның мәнін тап(Нұсқа бойынша бөлу)

1. 8+ а, а=20; 21; 9     8+20=28;    8+21=29;     8+9=17

2. а-8, а=28;29;17       28-8=20;     29-8=21;      17-8=9

Жақсы, біз 4 есепті де дұрыс орындадық. 4-ші астанамызбен танысатын боламыз, ол қазіргі-Астана қаласы. 1997 жылы 17 желтоқсанда ресми Астана атанып,1998 жылы 10 шілде де халыққа танылды. Астана қаласы болашақтың қаласы. Қызықты ақпарат: әлемде екі мемлекеттің астанасы Астана деп аталады. Соның бірі біздің меклекет, екіншіci Оңтүстік Корей елі, астанасы Сеул-өз тілдерінде «Сеул-Астана» деген мағына білдіреді.

№ 6.Фигуралар сызу, салыстыру. Жіппен фигуралар құрастыру. 

1-Төртбұрыш-төрт нүктеден және оларды тізбектей қосатын төрт кесіндіден тұратын фигура

2-Тік төртбұрыш-қарама-қарсы қабырғалары тең болады

3-Шаршы-барлық қабырғалары тең болады

Не ортақ? 4 қабырғасы және 4 бұрышы бар.

Шығармашылық тапсырма:

Тақтаға 14 бөлікке бөлінген  ҚР картасы ілінеді. Әр бөліктің астында 14 сұрақ болады(пәнаралық байланыс)

1. Қазақтың үш биін ата:Төле би, Қазыбек би, Әйтеке би

2. Жердің ауа қабаты? Атмосфера

3. «Отан туралы» өлеңінің авторы? М.Мақатаев

4. 5+20=25

5. Тұстарды ата: солтүстік, оңтүстік, шығыс, батыс

6. (5+5)+15=25

7. 7 саны ағылшынша-seven

8. «Кімнің мекені жақсы» әңгімесіндегі негізгі ой: жерін сүюге баулу

9. (40-10)-5=25

10. Егер есепте жақша берілсе, алдымен қай амал орындалады:жақша

11. 30-5=25

12. 8 саны ағылшынша-eight

13. 7+7=14

14. 10+15=25

VІ.Қорытынды: 8+8=16

1.Үйге тапсырма: № 2, 80 бет.

2.Оқушылардың жұмысын талдай отырып бағалау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Қайталау ±8»

Тақырыбы: Қайталау      ±8

Мақсаты:

Білімділік: 8-ге қосу, азайтуды қайталай отырып, қосу, азайту әдістерін бекіту. Тірек білімдерін пысықтау. Берілген тапсырмаларды орындау.

Дамытушылық: Ой-өрістерін, есте сақтау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Тапқырлыққа, ұқыптылыққа, жылдамдыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі: оқулық, суреттер, слайд

Әдісі: сұрақ-жауап, ізденушілік, өзіндік, эстафеталық ойын.

Пәнаралық байланыс: дүниетану, әдебиеттік оқу

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа әзірлік.

Біз балдырған баламыз

Құстай қанат қағамыз

Дүниені аралап

Оқып-білім аламыз

ІІ. Өткенді пысықтау.

Үй тапсырмасын тексеру. 79-бет №6

6+6=12                                12-6=6                        

16+6=22                              22-6=16                       

26+6=32                              32-6=26                        

ІІІ. Мақсат қою кезеңі: 8 санын қосу және азайтуды қайталау

Жаңа сабақ: Оқушылар біз әр тапсырмаларды орындай отырып, Қазақстан Республикасының алғашқы астаналарымен танысатын боламыз

№1.Ауызша орындау(дәптерге қосу кестесін пайдаланған есептерді жаздырту)

8+8=16     16-8=8    9+8=17   17-8=9    8+9=17    17-9=8

Жақсы балалар, біз бірінші есепті шығардық енді, Қазақстан Республикасының алғашқы астанасы-Семей қаласы. Семей қаласы            1917-20 жылдар аралығынды астанамыз болған. Семей қаласы аталғанда біздің есімізге Абай атамыз түседі. Абай атамыздың туған жері біздің алғашқы астанамыз. Абай Құнанбайұлының қандай өлеңдерін білеміз?

-Адам болам десеңіз...

Әрі қарай 2ші астанамызбен таныс болу үшін №3 есепті шығаруымыз керек

№3.Есептерді шығар. (Нұсқа бойынша шығару)

1-нұсқа:                                                   2-нұсқа: 

Қоян-3         ?сонша тауық                     Қаздар – 4

Үйрек – 4                                                 Үйрек -4                 ?

                                                                  Тауықтар-20

Шешуі: 3+4=7                                         Ш: (4+4)+20=28

Жауабы: 7 тауық                                    Ж: 28 құс

Ал, балалар біз үшінші есепті шығардық, енді ҚР екінші астанасы қай қала екенін білетін боламыз Ол-Қызылорда қаласы.1925-1929 жылдар аралығында ҚР астанасы болды. Қызылорда қаласында Қорқыт ата дүниеге келген. Қорқыт ата ойлап тапқан аспап?

-Қобызды ойлап тапты

Ұқсас есептерге уақыт үнемдеу мақсатында ауызша орындату

№5. Есептерді шығар. (Ауызша орындау,суреттермен түсіндіру)

1-нұсқа:                                     2-нұсқа:

Шарты:                                       Шарты:

Бұзау-3                                       Сиыр-4          ?сонша жылқы                      

Қозы-3            ?                          Бұзау-3

Лақ-4                                                                       

Шешуі:(3+3)+4=10                  Шешуі:4+3=7

Жауабы:10төл                          Жауабы:7жылқы

Біз 5 есепті дұрыс шығардық, енді үшінші астанамызбен таныс боламыз. Бұл-Алматы қаласы.1929-1996жылдар аралығында ҚР астанасы болған. Алматыны еске алсақ біздің есімізге не түседі? Аты айтып тұрғандай-алма түседі. Байырғы аты-Алма-ата, 1996жылғы бұйрыққа сәйкес Алматы деп өзгертілген. Алматы қаласына биыл 1000 жыл

Сергіту сәті

Поэззия минуты

Күләш Ахметова апамыздың «Астана» өлеңін оқыту

№4. Өрнекті жаз және оның мәнін тап(Нұсқа бойынша бөлу)

1. 8+ а, а=20; 21; 9     8+20=28;    8+21=29;     8+9=17

2. а-8, а=28;29;17       28-8=20;     29-8=21;      17-8=9

Жақсы, біз 4 есепті де дұрыс орындадық. 4-ші астанамызбен танысатын боламыз, ол қазіргі-Астана қаласы. 1997 жылы 17 желтоқсанда ресми Астана атанып,1998 жылы 10 шілде де халыққа танылды. Астана қаласы болашақтың қаласы. Қызықты ақпарат: әлемде екі мемлекеттің астанасы Астана деп аталады. Соның бірі біздің меклекет, екіншіci Оңтүстік Корей елі, астанасы Сеул-өз тілдерінде «Сеул-Астана» деген мағына білдіреді.

№ 6.Фигуралар сызу, салыстыру. Жіппен фигуралар құрастыру. 

1-Төртбұрыш-төрт нүктеден және оларды тізбектей қосатын төрт кесіндіден тұратын фигура

2-Тік төртбұрыш-қарама-қарсы қабырғалары тең болады

3-Шаршы-барлық қабырғалары тең болады

Не ортақ? 4 қабырғасы және 4 бұрышы бар.

Шығармашылық тапсырма:

Тақтаға 14 бөлікке бөлінген  ҚР картасы ілінеді. Әр бөліктің астында 14 сұрақ болады(пәнаралық байланыс)

1. Қазақтың үш биін ата:Төле би, Қазыбек би, Әйтеке би

2. Жердің ауа қабаты? Атмосфера

3. «Отан туралы» өлеңінің авторы? М.Мақатаев

4. 5+20=25

5. Тұстарды ата: солтүстік, оңтүстік, шығыс, батыс

6. (5+5)+15=25

7. 7 саны ағылшынша-seven

8. «Кімнің мекені жақсы» әңгімесіндегі негізгі ой: жерін сүюге баулу

9. (40-10)-5=25

10. Егер есепте жақша берілсе, алдымен қай амал орындалады:жақша

11. 30-5=25

12. 8 саны ағылшынша-eight

13. 7+7=14

14. 10+15=25

VІ.Қорытынды: 8+8=16

1.Үйге тапсырма: № 2 , 80 бет.

2.Оқушылардың жұмысын талдай отырып бағалау



Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 2 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Қайталау ±8

Автор: Килыбаева Жадыр Сагидоллакызы

Дата: 10.02.2017

Номер свидетельства: 390163
