?аза?стан Республикасы, Ма??ыстау облысы, Бейнеу ауданы, Бейнеу селосы, "Ж.?алды?араев атында?ы орта мектеп" ММ-ні? бастауыш сынып м??алімі Карымсакова Акмарал Турсынгуловна
П?ні: Математика.......................
Сыныбы: 3 "?"......................
Та?ырыбы: ?айталау......................
 
    
    
    
    
            
                Просмотр содержимого документа 
                 
                «?айталау. » 
             
            
                                                             Сабақтың тақырыбы: Қайталау 
    
  Сабақтың мақсаты:  Балалардың зейінін сабаққа аударту. Математикадағы есептерді терең ұғындыру.
    
 Күтілетін нәтижесі:  Оқушыларды топтық жұмысқа бейнелеу. Өзін – өзі бағалауды енгізу.
    
 Сабақтың көрнекілігі:  кеспе, қағаз, слайд, жеке жұмыс дәптері.
    
 Сабақтың барысы:   
   Ұйымдастыру
  Оқушыларды топқа бөлу. Кеспе қағадарды құрап бейне шығару.
      
 І – топ ІІ – топ ІІІ – топ 
 Барби Маша Дара
    
 Тапсырмаларға көшу 
   Ой қозғау Ия немесе Жоқ 
    1 кг – 1000гр 1 (ар) – 100м2 
  1000м3  – 1л 1ц – 100кг
  1дм – 10см 1т – 1000кг
  1км – 1000м
  1см – 10мм
  1м – 100см
    
   Есепті әр түрлі тәсілмен шығару   
      
 І – топ 
  Ш: Бір кітаптың – 200 бетін
  Басқа кітаптың – 80 бетін 5 күнде
  Әр күн сайын - ?
 Ш: 1. 200 + 80 = 280 Ш: 2. 200 : 5 = 40
  280 : 5 = 56 80 : 5 = 16 40 + 16 = 56
    
 ІІ – топ 
  Ш: Түске дейін – 320ж
  Түстен кейін – 400ж 8 жәшік
  Бір жәшік - ?
 Ш: 1. 320 + 400 = 720 Ш: 2. 320 : 8 = 40
  720 : 8 = 90 400 : 8 = 50 40 + 50 = 90
    
 ІІІ – топ 
 Ш: Келісім жасасты – 30 күнде – 120 ор
  Күніне – 5 орын  
  Неше күн бұрын - ?
 Ш: 1. 120 : 5 = 24 Ш: 2. 30 · 5 = 150
  30 – 24 = 6 150 – 120 = 30 30 : 5 = 6
    
 2. Өрнектердің мәнін тап. Кім шапшаң? 
    
 І – топ 
 (400 + 60) : 5 = 92 20 · (60 + 2) = 1240
 (600 + 90) : 3 = 230 (5 + 3) · 40 = 320
    
 I І – топ 
 (800 + 40) : = 210 50 · 5 + 50 · 6 = 550
 (500 + 50) : 5 = 110 70 · 3 + 70 · 4 = 490
    
 II І – топ 
 (200 + 60) : 2 = 130 500 + (0 + 1) = 501
 (690 + 60) : 3 = 250 (0 + 10) · 30 = 300
    
   Кестені толтыр. Кім шапшаң? 
   І – топ:  18см2  : 6см = 3см Р = 2 · (6см + 3см) = 18см
 І I  – топ:  S = 7см · 2см = 14см2   Р = 2 · (7см + 2см) = 18см
 І II  – топ:  12см2  : 3см = 4см Р = 2 · (3см + 4см) = 14см
    
   Бос тор көзге тиісті санды тауып жаз. Ойнайық та, ойлайық. 
   І – топ 
  8 2
   6 2
  1 2 8 1 0 0 0
   
 I І – топ 
  5 0
   7 2 9
  9 0 4  4 2 2
    
 І II  – топ 
  3  7  6 5
   2 8 1 6
   9 6  8 5
    
   Теңдеулерді шеш. Белгісіз не екен?
   І – топ:  с · 3 = 180 с · 3 = 150
 ІІ – топ:  180 : а = 30 150 : а = 30
 ІІІ – топ:  х : 3 = 60 х : 3 = 50
    
   Өрнек құр және оның мәнін тап. Ойлан, тап. 
   І – топ:  (12 + 8) : 5 = 4 8 · (29 + 11) = 320
 ІI – топ:  (18 + 24) : 7 = 6 (35 – 15) · 6 = 120
 II І – топ:   (25 + 45) : 7 = 10 (150 + 5) · 3 = 52
    
 Балалардың баллдарын сұрау.
 Кестеге өзінің сабақтан алған әсерін жазып көрсету.
 Рефлексия апсырманы белгілеу.
    
 Үй тапсырмасын беру.  48 бет 7 есеп.
    
 Бағалау.