kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Ю дыбысы,әрпі

Нажмите, чтобы узнать подробности

Пәні: Сауат ашу

Мектеп: Қайназар ауылындағы №1 орта мектеп КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Уразымбетова Шалхар Памировна

Сынып: 1 «А»

Күні:

Қатысқандар саны: 17

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы: Ю ю әрпі туралы біледі

Оқушылардың басым бөлігі: Ю ю әрпін буындап және тұтас оқи алады

Кейбір оқушылар: Ю ю әрпінің қызметін түсінеді

Бағалау критерийлері

 (Ойлау дағдылары: біледі,

 түсінеді,қолданады)

  1. Ю ю әрпі туралы біледі
  2. Ю ю әрпі бар сөздерді дұрыс оқиды, ю-дың сөздегі қызметін түсінеді
  3. Юю әрпі бар сөздерді өмірде қолданады.

Тілдік  мақсаттар

 

Құю, ою, қою

Құндылықтарды дарыту

 

 

Оқушыларды жануарларға қамқор болуға тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Ағылшын

Бастапқы білім

Фф дыбысы мен әрпі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет 

Ресурстар

Сабақтың   басы

«Жұмылған көзбен тап» ойыны

«Кубизм» әдісі

       (ҚБ)

Ұйымдастыру кезеңі

«Жұмылған көзбен тап» ойыны арқылы құрал – жабдықтарын тексеру.

Үй тапсырмасы сұрау

Ф ф қандай дыбыс?

Ф ф әріпінен басталатын сөз айт?

Дыбыстық талдау жаса?

Ф ф әрпі бар сөйлем айт

Топқа бөліну.

Конфет арқылы топқа бөлу

Кубик

Конфет

Тақтамен жұмыс

-Балалар, қазір қай мезгіл? Қыс мезгілі неше айдан тұрады? Қандай? Аптаның қай күні?

-Ал, мынау не?

- Бал қай жануардың  қорегі?

Аю-медведь-bear

-Аю сөзінде қай дыбыс таныс емес?

-

Ю қандай дыбыс?

-Не үшін?

Ю дыбысын айтқанда й-у қосарлы дыбыс естіледі,

Жазғанда ю болып жазылады.Ю дыбысы өз алдына жеке буын құрай алады.Ю дыбысы сөздің ортасында, аяғында кездеседі.

Ендеше Ю дыбысын хормен қайталайық.

Ю ю ю

Ауада жазу.

Аю сөзін үш тілде үйрету.

 -Ендеше балалар, видеоны тамашалайық.

Ю дыбысын жазу, бірнеше оқушыға жаздыру.

Дәптермен  жұмыс

Ю дыбысын каллиграфиялық талапқа сай жазу.

Бал

Видео

Сабақтың ортасы

«Иә, жоқ» әдісі

          (ҚБ)

Сергіту сәті

«Орамал тастау» әдісі

Жеке жұмыс

Дәптермен жұмыс

Топтық жұмыс

«Почтадағы  хат»  әдісі

№1.Оқылым.

Аю    қою     құю       есею            азаю

Ою    қию    түю        үлкею         көбею

Енді осы жерде сендерге таныс емес әріп бар ма?

№2. Мәтінді мұғалім дауыстап оқиды

              Жеңімпаз аю

Аю,түлкі, қасқыр- үшеуі жарысты.Қорбаңдаған аю араның ұясын бұзып кетті.Аралар аюды шаға бастады. Араларға таланған аю тез жүгірді.Сөйтіп аю, түлкі мен қасқырдан озып кетті.

Түлкі жеңімпаз болды.

Қасқыр аюдан озып кетті.

Аю, қоян, қасқыр, жарысты.

Аралар қасқырды шақты.

Түлкі араның ұясын бұзып кетті.

«Көктемгі ауа-райы»

№3.Сұрақтар бойынша аюды сипатта

«Орамал тастау « әдісі – оқушылардың алдына орамал тастау.Қай оқушыға түссе, сол оқушы сұраққа жауап береді.

1.Аю қандай аң?

2.Түсі қандай?

3.Оның аяға қандай болады?

4.Ол қайда тіршілік етеді?

№3.Көп нүктенің орнына төмендегі керекті сөздерді қойып жаз.

Әлия.(не?) ойды. Фарида. (қандай?)  айран  ұйытты. Сүтті ыдысқа (не істеу?) керек.

Керекті сөздер: құю, ою, қою.

1-топ.Адасқан әріптерден сөз құра.

2-топ.Аю сөзіне дыбыстық талдау жаса

Орамал

Саралау тапсырма

3-топ.Аюдың суретін жапсыр

4-топ.Мәтіндегі жануарлардың атын жаз

«Аю»  туралы  шағын әңгіме жазу.

Дескриптор

1.Сөздерді оқи алады

2. «Иә, жоқ» әдісі арқылы мәтіндегі сұрақтарға  жауап бере алады

3.«Қаламсап ортада» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бере алады

4.Қатесіз,таза жаза алады.

5. «Почтадағы хат» әдісі арқылы топпен тапсырмаларды орындай алады.

1-балл

1-балл

1-балл

1-балл

1-балл

Барлығы

5 балл

Кері байланыс

«Почтадағы  хат»  әдісі

Оқушылар хат жасап сабақтың ұнаған,ұнамағанын смайликке жазып,хаттың ішіне салады.

Смайликтер

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

«Аю» туралы шағын әңгіме жазу

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

 

Қолдау, үнемі мадақтау;

(Керемет, тамаша, ақылдысың,жарайсың)

Партада дұрыс отыру ережесі;

Оқу құралдарын дұрыс падалану;

Сабақ бойынша рефлексия

 Не білдім?

Не білгім келеді?

Нені түсінбедім?

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі?

1: «КУБИЗМ» әдісі

2: «Почтадағы хат» әдісі

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1: Әр оқушының ойын тыңдау.

2:Оқушылардың сұрақ қоя білу қабілеттерін арттыру.

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

  1. Оқушылар берілген тапсырмаларды қызығушылықпен орындады.
  2. Оқушылардың сұрақ қоя білу қабілеттерін арттыру.








 

 

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Ю дыбысы,әрпі»

Пәні: Сауат ашу

Мектеп: Қайназар ауылындағы №1 орта мектеп КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Уразымбетова Шалхар Памировна

Сынып: 1 «А»

Күні:

Қатысқандар саны: 17

Қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушы: Ю ю әрпі туралы біледі

Оқушылардың басым бөлігі: Ю ю әрпін буындап және тұтас оқи алады

Кейбір оқушылар: Ю ю әрпінің қызметін түсінеді

Бағалау критерийлері

(Ойлау дағдылары: біледі,

түсінеді,қолданады)

  1. Ю ю әрпі туралы біледі

  2. Ю ю әрпі бар сөздерді дұрыс оқиды, ю-дың сөздегі қызметін түсінеді

  3. Юю әрпі бар сөздерді өмірде қолданады.

Тілдік мақсаттар


Құю, ою, қою

Құндылықтарды дарыту




Оқушыларды жануарларға қамқор болуға тәрбиелеу

Пәнаралық байланыстар

Ағылшын

Бастапқы білім


Фф дыбысы мен әрпі




Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


«Жұмылған көзбен тап» ойыны




«Кубизм» әдісі

(ҚБ)

Ұйымдастыру кезеңі

«Жұмылған көзбен тап» ойыны арқылы құрал – жабдықтарын тексеру.



Үй тапсырмасы сұрау

Ф ф қандай дыбыс?

Ф ф әріпінен басталатын сөз айт?

Дыбыстық талдау жаса?

Ф ф әрпі бар сөйлем айт

Топқа бөліну.

Конфет арқылы топқа бөлу













Кубик



















Конфет



















Тақтамен жұмыс


-Балалар, қазір қай мезгіл? Қыс мезгілі неше айдан тұрады? Қандай? Аптаның қай күні?

-Ал, мынау не?



- Бал қай жануардың қорегі?

Аю-медведь-bear

-Аю сөзінде қай дыбыс таныс емес?

-

Ю қандай дыбыс?

-Не үшін?

Ю дыбысын айтқанда й-у қосарлы дыбыс естіледі,

Жазғанда ю болып жазылады.Ю дыбысы өз алдына жеке буын құрай алады.Ю дыбысы сөздің ортасында, аяғында кездеседі.

Ендеше Ю дыбысын хормен қайталайық.

Ю ю ю

Ауада жазу.

Аю сөзін үш тілде үйрету.

-Ендеше балалар, видеоны тамашалайық.



Ю дыбысын жазу, бірнеше оқушыға жаздыру.

Дәптермен жұмыс

Ю дыбысын каллиграфиялық талапқа сай жазу.





Бал











































Видео


Сабақтың ортасы















«Иә, жоқ» әдісі

(ҚБ)





Сергіту сәті





«Орамал тастау» әдісі













Жеке жұмыс

Дәптермен жұмыс








Топтық жұмыс

«Почтадағы хат» әдісі

№1.Оқылым.

Аю қою құю есею азаю

Ою қию түю үлкею көбею



Енді осы жерде сендерге таныс емес әріп бар ма?



№2. Мәтінді мұғалім дауыстап оқиды

Жеңімпаз аю

Аю,түлкі, қасқыр- үшеуі жарысты.Қорбаңдаған аю араның ұясын бұзып кетті.Аралар аюды шаға бастады. Араларға таланған аю тез жүгірді.Сөйтіп аю, түлкі мен қасқырдан озып кетті.



Түлкі жеңімпаз болды.

Қасқыр аюдан озып кетті.

Аю, қоян, қасқыр, жарысты.

Аралар қасқырды шақты.

Түлкі араның ұясын бұзып кетті.



«Көктемгі ауа-райы»









№3.Сұрақтар бойынша аюды сипатта

«Орамал тастау « әдісі – оқушылардың алдына орамал тастау.Қай оқушыға түссе, сол оқушы сұраққа жауап береді.



1.Аю қандай аң?

2.Түсі қандай?

3.Оның аяға қандай болады?

4.Ол қайда тіршілік етеді?



№3.Көп нүктенің орнына төмендегі керекті сөздерді қойып жаз.



Әлия ...(не?) ойды. Фарида ... (қандай?) айран ұйытты. Сүтті ыдысқа (не істеу?) керек.



Керекті сөздер: құю, ою, қою.



1-топ.Адасқан әріптерден сөз құра.

2-топ.Аю сөзіне дыбыстық талдау жаса

















































Орамал




Саралау тапсырма

3-топ.Аюдың суретін жапсыр

4-топ.Мәтіндегі жануарлардың атын жаз



«Аю» туралы шағын әңгіме жазу.


Дескриптор






1.Сөздерді оқи алады

2. «Иә, жоқ» әдісі арқылы мәтіндегі сұрақтарға жауап бере алады

3.«Қаламсап ортада» әдісі арқылы сұрақтарға жауап бере алады

4.Қатесіз,таза жаза алады.

5. «Почтадағы хат» әдісі арқылы топпен тапсырмаларды орындай алады.

1-балл

1-балл

1-балл

1-балл

1-балл


Барлығы


5 балл



Кері байланыс




«Почтадағы хат» әдісі

Оқушылар хат жасап сабақтың ұнаған,ұнамағанын смайликке жазып,хаттың ішіне салады.





Смайликтер

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?



Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

«Аю» туралы шағын әңгіме жазу

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қолдау, үнемі мадақтау;

(Керемет, тамаша, ақылдысың,жарайсың)

Партада дұрыс отыру ережесі;

Оқу құралдарын дұрыс падалану;


Сабақ бойынша рефлексия



Не білдім?

Не білгім келеді?

Нені түсінбедім?

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі?

1: «КУБИЗМ» әдісі


2: «Почтадағы хат» әдісі


Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады?

1: Әр оқушының ойын тыңдау.


2:Оқушылардың сұрақ қоя білу қабілеттерін арттыру.


Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

  1. Оқушылар берілген тапсырмаларды қызығушылықпен орындады.

  2. Оқушылардың сұрақ қоя білу қабілеттерін арттыру.




Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 1 класс

Скачать
Ю дыбысы,әрпі

Автор: Уразымбетова Шалхар Памировна

Дата: 11.10.2017

Номер свидетельства: 431801
