kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Екі таңбалы жазбаша бөлу тәсілі

Нажмите, чтобы узнать подробности

оқушыларды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін тиянақтау; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білу қабілетін дамыту; балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, дәптермен жұмыс жасау барысында ұқыптылыққа, тазалыққа баулу, пәнге деген  сүйіспеншілігін ояту.

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Екі таңбалы жазбаша бөлу тәсілі»

Оқу ісінің меңгерушісі:

Математика

Уақыты:19.01.2016

4 «а»сынып

Мұғалім: Бияшева Г.И.

Сабақтың тақырыбы

Өткенді пысықтау

Сілтеме

Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор

Сабақтың жабдығы

Мақсаты: оқушыларды екі таңбалы санға жазбаша бөлу тәсілін тиянақтау; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білу қабілетін дамыту; балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, дәптермен жұмыс жасау барысында ұқыптылыққа, тазалыққа баулу, пәнге деген сүйіспеншілігін ояту.

Сабақтың түрі: аралас сабақ

Әдісі : түсіндіру, көрсету, өзіндік.

Жалпы мақсаттар

Оқыту  нәтижесі

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау парақшасымен таныстыру Әр тапсырмаға 0-3 баллдан қойып отырады.

18-21 балл - «5» ; 13-17 балл - «4»; 9-12 балл - «3»; 3-8 балл –«2».

Топқа бөлу,топ ережесін еске түсіру

«Сандар әлемі» жаттығуы арқылы оқушыларды топқа бөлу. (оқушыларды бір таңбалы, екі таңбалы, үш таңбалы сандар арқылы үш топқа бөлемін.)

Оқушыларға сандар таратылып, сол арқылы әр оқушы өз тобын табады.

Ынтымақтастық атмосферасы

«Сұрақтар бұрқасыны» жаттығуы. Оқушылардың қызығушылығын арттыру мақсатында сұрақтар беру.

Параққа тек жауаптарын ғана жазу.

1.35 пен 5-тің көбейтіндісі.( 175 )

2.100 саны 25 –тен неше есе артық (4 есе )

3. 2т 612 кг неше килограмм бар? ( 2612 )

4. 1 дм неше мм? (10000 мм2)

5.360 секунд неше минут құрайды? (6 минут )

6. Ауданды қалай табамыз? (ұзындығы мен енін көбейтеміз.)

7.300 теңгеден 4 көйлек сатып алдық . Құнын тап. ( 1200 теңге )

8. Сұйық затты немен өлшейді? (литр)

9. Бөлменің төрт бұрышында бір мысықтан отыр, әр мысыққа үш мысық қарап отыр. Бөлмеде неше мысық бар? (4)

10. Тіктөртбұрыштың ауданын бөлумен табамыз. Дұрыс па, әлде қате ме ? ( қате )

Интербелсенді тақтада берілген сұрақтарға жылдамдатып жауап береді.

Бағалау парағы

жауап











Бағалау


Балл


Орындаған:


Үй тапсырмасын пысықтау

«Сен маған,мен саған» жаттығуы арқылы № 7 тапсырманы тексеру-Барлығымыз үй тапсырмасын толық орындап келдік пе? Олай болса тексерейік.(есептің берілгенін бір оқушы тұрып оқиды және шығарылуын айтады, ал қалған оқушылар сол арқылы есептерін тексереді).

-Өте жақсы балалар!

Барлығымызда есептің жауабы осылай шықты ма?

-Кімде жауабы дәл осылай шықты орнымыздан тұрамыз.

- Өте жақсы

-Қане дәптерімізді ашып 4 тор көзден кейін бүгінгі күнді жазамыз.

Әр топ сағат тілімен үй тапсырманың орындалуын дауыстап айтып шығып, интербелсенді тақтадағы жазулармен салыстырады.

Жаңа сабақ Көркем жазу 3,6,9 сандарын жазу,үш таңбалы сандар құрап жаздыру.

Жеке жұмыс №2 есептеп, дұрыстығын тексеру.

І топ ІІ топ ІІІ топ

45 150:14=3 225 740 160:36=20 560 302 520:12=25 210

921 570:51=18 070 888 860:98=9 070 908 820:18=50 490

175 440:43=4 080 813 400:28=29 050 247 230:41=6 030

986 750:50=19 735 526 350:30=17 545 195 760:80= 2 447


Топпен жұмыстану №3 тапсырманы талдап шығару.

540:х+15=150:2

540:х+15=75

540:х=75-15

540:х=60

х=540:60

х=9

540:9+15=150:2

75=75

х·50+100·9=250·4

х·50+900=1000

х·50=1000-900

х·50=100

х=100:50

х=2

2·50+100·9=250·4

1000=1000

120+х·15=375

х·15=375-120

х·15=255

х=17

120+17·15=375

375=375




600-120+х·12=600

480+х·12=600

х·12=600-480

х·12=120

х=120:12

х=10

600-120+10·12=600

600=600

1260+12·х=3000

12·х=3000-1260

12·х=1740

х=1740:12

х=145

1260+12·145=3000

3000=3000


Тақтада орындату №5 есеп. Сызбаны есептің мәліметтерімен толықтыру және оны шығар.

Шешуі: 2000-(278+278*3) =888 Жауабы: кешкі көрсетілімге 888 билет сатылды.

6 есеп. Шешуі: 1260:28*20=900 Жауабы: 20күнде 900 кіржуғыш машынасы жасалды.

7 фигураның ауданын тап. S=9*10= 90 S=5*4=20 S=90-20=70

S=18*30=540 S=20*15=300 S=540+300=840

Сергіту сәті

«Жұмыр қылыш»

Ой толғаныс

Шығармашылық есеп

Сабақты бекіту

Бүгінгі сабақта біз не істедік?

Саған қайсы тапсырма қиын болды?

Үй тапсырмасы

№ 7,8. 21- бет.

Оқушылар күнделіктеріне жазады

 Бағалау

Өзін- өзі бағалау

Бағалау парақшасын толтырады

Кері байланыс


Оқушылар жазады

Өзін- өзі бағалау парағы

Оқушының

Аты-жөні

«Сұрақтар

бұрқасыны»

Үй

тапсыр

масы

№2

№3

№4

№5,6

Шығар

машы

лық тапсыр

ма

Жал

пы балл

баға












18-21 балл - «5» ; 13-17 балл - «4»; 9-12 балл - «3»; 3-8 балл –«2».


Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Начальные классы

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 4 класс

Скачать
Екі таңбалы жазбаша бөлу тәсілі

Автор: Бияшева Гулжан Ибраемовна

Дата: 05.02.2017

Номер свидетельства: 388094
