Ма?саты: Білімділік: геометриялы? фигураларды ?ріптермен белгілеу жайлы біліктерді жалпылау ж?не ж?йелеу,фигуралар мен б?рыштарды белгілеу,о?у ж?не жазу біліктерін ?алыптастыру.
Дамытушылы?:математикага деген ?ызы?ушылы?ын,есептеу да?дыларын ?алыптастыру, ойлау ?абілетін дамыту,шы?армашылы? ?абілеттерін, д?рыс есептеу ж?не есте са?тау, логикалы? ойын дамыту.
Тірбиелік: ойшылды??а, ?йымшылды??а, жауапкершілікке,ал?ырлы??а, жылдам есептей білуге,??ыптылы??а т?рбиелеу.
Мақсаты: Білімділік: геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу жайлы біліктерді жалпылау және жүйелеу ,фигуралар мен бұрыштарды белгілеу,оқу және жазу біліктерін қалыптастыру.
Дамытушылық:математикага деген қызығушылығын ,есептеу дағдыларын қалыптастыру, ойлау қабілетін дамыту,шығармашылық қабілеттерін, дұрыс есептеу және есте сақтау, логикалық ойын дамыту.
Тірбиелік: ойшылдыққа, ұйымшылдыққа, жауапкершілікке,алғырлыққа, жылдам есептей білуге ,ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Типі: жаңа сабақ.
Түрі: аралас сабақ.
Әдісі : сұрақ-жауап,түсіндіру,өзіндік,жұппен, іздену.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Сабағымыз басталды,балаларға пайдалы.
Бәрін ұғып алыңдар, санауға зер салыңдар.
ІІ. Мақсат қою кезеңі.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын хабарлау.Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу және фигураларды бас әріптермен белгілеу және дұрыс оқу біліктерін қалыптастыруды пысықтау.
ІІІ. Жаңа материалды түсіндіру:
Геометриялық фигураларды белгілеу үшін латынның :A, B,C, D,E .... әріптері пайдаланылады.
Фигураларды ата
нуктелер
КЕсінділер
түзулер
көпбұрыштар
.
. .
. .
.
.
. .
. .
№ 1 . Практикалық жұмыс . Дәптеріңе кез-келген бұрыш сыз. Бұрыштың төбесін O әрпімен белгіле. Оның бір қабырғасының бойына E әрпін, ал екінші қабырғасының бойына D әрпін жаз.
Е
А О
Бұрышты атағанда және жазғанда оның төбесіндегі әріп қабырғалары бойындағы екі әріптің ортасында аталады және жазылады.Суретте ЕОD немесе DOE бұрышыт бар.