kopilkaurokov.ru - сайт для учителей

Создайте Ваш сайт учителя Курсы ПК и ППК Видеоуроки Олимпиады Вебинары для учителей

Геометриялық фигураларды әріппен белгілеу

Нажмите, чтобы узнать подробности

Сабақтың тақырыбы:Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу

Сабақтың мақсаты:Оқушыларды геометриялық фигураларды әріптермен беелгілеу және үш тілділікті меңгерту,көбейту мен бөлуді пысықтау

Вы уже знаете о суперспособностях современного учителя?
Тратить минимум сил на подготовку и проведение уроков.
Быстро и объективно проверять знания учащихся.
Сделать изучение нового материала максимально понятным.
Избавить себя от подбора заданий и их проверки после уроков.
Наладить дисциплину на своих уроках.
Получить возможность работать творчески.

Просмотр содержимого документа
«Геометриялық фигураларды әріппен белгілеу»

Тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптерімен белгілеу 
Мақсаты: 
1.Оқушыларды геометриялық фигураларды әріптерімен белгілеу және үш тілділікті меңгерту, көбейту және бөлудің мағынасын бекіту, арифметикалық амалдардың мәнін ашу; 
2.Математикаға деген қызығушылығын арттыру; 
3.Ұқыптылыққа тәрбиелеу. 
Түрі: жаңа сабақ. 
Әдісі : сұрақ-жауап, түсіндіру, өзіндік, жұппен жұмыс,топтық жұмыс
Сабақтың барысы: 
І. Ұйымдастыру кезеңі. 
Сабаққа даярлық,оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару

Көшбасшы:

Біз білімдіміз! 

-ия

Мы умные

-да

Ю а хепес

-уеs,уеs
ІІ.Үй тапсырмасын сұрау. 

С=30 а=10 в=80

С=90 а=90 в=10

С=480 а=70 в=50

ІІІ. Сынып оқушыларын геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу

- барлық қабырғасы тең көпбұрыш (шаршы,квадрат,sguare)

- қарама-қарсы қабырғалары тең көпбұрыш(тіктөртбұрыш,rectangle)

- Р=3см+2см+3см қай фигураның периметрі(үшбұрыш,триугольник,triangle)
ІV.Өткен сабақты бекіту 
математикалық диктант: 
1. Ені 4см,ұзындығы 5см фигураның ауданың тап. 
2. Геометриялық фигураларды белгілеу үшін қандай әріптерді пайдаланамыз? 
3. Қабырғасы 9см болатын шаршының периметрін қалай табамыз? 
4. 10см= дм

5. 83:9=

6. а : 8=90 
ІІІ.
№ 1№2. Практикалық жұмыс. 
алдарынағы түрлі түсті қағаздан сүйір және доғал бұрыш жасап оны әріптермен белгілеу

Көркем жазу

15,16

ІҮ.дәптермен жұмыс
№ 3 . Бұрыш атауларының дұрысын таңдау. Ж:АВС, СВА 
Үш қатарға үш түрлі геометриялық фигура беріп, сыздырту. Оларды әріптермен белгіле. Олардың әрқайсысының дұрыс атауларын ата және жаз. 
1-қатарға үшбұрыш, 2-қатарға шаршы, 3-қатарға төртбұрыш 

V.Топтық жұмыс
№ 4 мысалдар практикалық тапсырмалар ретінде орындалып, талданады. 
Суреттердегі белгілері бойынша жаз: 
Төртбұрыштың төбелері(орысша,ағылшынша): О, М, К, Е 
Төртбұрыштың қабырғалары(орысша,ағылшын): ОМ, МК, КЕ, ЕО 
Төртбұрыштардың бұрыштары(орысша,ағылшын): МОЕ, ОЕК,ЕКМ,КМО 

Сергіту сәті: 
а)Есеп шығару. № 5 
Барлығы-300 м
әр бала-30м жүгірді

қатысты -?
Ш:300/30=10
Ж: 10 бала

ә)қатысты-10бала

әр бала-30 м жүгірді

барлығы-?

Ш:10 .30=300м

Ж:барлығы 300м жол

Тақтамен жұмыс : № 6 Теңдеулерді шеш: Оқушылар бір-бірін тексереді, баға қояды. 
С*9 = 720 720:а= 9 х:9 = 80 
с = 720:9 а=720:9 х=80*9 
с = 80 а=80 х=720 
80*9 =720 720:80=9 720:980 
№ 7 Өрнектің мәнін табу. Кім жылдам? Үш қатардан шығарып үш есептен шығарту. 
39+42:7 – 15=30 100 – 8*8 =36 9*9 – 8*5 =41 
83 – 72 :9+25=100 91 – 7*7 =42 9* (9 – 8)*5=45 
8-мысал жұптық жұмыс
3*2=6 6:2=3 
13*2=26 26:2=13 
23*2=46 46:2=23 
33*2=66 66:2=33 

Ү. Сабақты қорыту. Біз бүгін сабақта немен таныстық? 
Кел, ойнайық! «Координаталар» 
6 Ю Ұ 
5 Р Ы 
4 Ы Ү 
3 П Ш 
2 Б 
1 И Ш 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 
Ш: Үшбұрыш 


?

9

?

8

х




:


х

5

?

8





(45.5.40 сандарын орысша ағылшынша айту)


ҮІ. Кері байланыс

Алдарыңдағы бұлт,қырау,күнді тақтаға жапсырады

Үйге тапсырма: 1. № 7. 99 бет 2. Бағалау.





































Сабаққа негізделген

оқу мақсаты:

Геометриялық фигураларды әріппен белгілеу жолдарымен оқушыларды таныстыру, геометриялық фигуралар жайлы білімдерін пысықтай түсу.

Алдыңғы оқу:

Барлық оқушылар:

Геометриялық фигураларды әріппен белгілеу жолдарымен оқушыларды танысты;

Оқушылардың басым бөлігі:

Логикалық ой-өрісі,танымдық қабілеттері дамиды 
Кейбір оқушылар:

Ұқыптылыққа,шапшаңдыққа тәрбиеленеді. 

Міндеттері

Геометриялық фигураларды әріппен белгілеу жолдарымен оқушыларды таныстыру,

Логикалық ой-өрісі,танымдық қабілеттері дамыту 

Ұқыптылыққа,шапшаңдыққа тәрбиелеу

Кезекті оқу

3мин

6-есеп, шығармашылық тапсырма

Жоспар



Жоспарланған

уақыт

Жоспарланған жаттығулар

(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар



Психологиялық дайындық

1 мин

Білу

3 минут





Математика сабағын

Жақсылап ұғып аламыз.

Сәулесі деп сананың

Мәнінен ұғып ой табамыз

«түрлі –түсті» қағаздар арқылы 3 топқа бөлінеді.

«Ой толғау»

«Сен білесің бе?»

1. Фигураның  периметрін  қалай табамыз?

2. Фигураның  ауданын  қалай  табамыз?

3. Аудан  қандай бірліктермен өлшенеді?

4. Қандай геометриялық фигураларды білеміз?
5. Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
6. Оларды белгілеу үшін латынның:
А, В, С, D, Е К О әріптері пайдаланылады.

«бас бармақ»

(формативті бағалау)

Сыныппен сәлемдесу

Ауызша есептеу. 
Фигураның  ауданы, периметрі ұғымдарын, тік төртбұрыш пен шаршының  қасиеттерін қайталау.



Өз-өздерін бағалайды.

Мағынаны тану

5 минут

2 мин

Өзбеттік жұмыс

1-есеп ауызша талданады

2-есеп Суреттегі бұрыштың атауларының қайсысы дұрыс



А С



АВС; СВА





В

«Жұлдызшалар» арқылы

(формативті бағалау)

Топтық жұмыс

3-есеп.

1-топ Үшбұрыш

2-топ. Шаршы

3-топ. Тіктөртбұрыш сызып, әріптермен белгілеп, атауларын жазу

Сурет бойынша жаңа тақырыпты меңгереді



Бағалау



Топтық жұмыс орындалады. Атауларын жазады

5 минут



«Топтас, ойлан, талқыла»

«Топтық жұмыс»

1-топ

Ш: барлығы-300 м Ш: 300:3=10

Әр бала жүгіріп -30 м Ж: эстафетаға 10 бала қатысты.

Бала-?

2-топ

Ш: Қатысты-10 бала Ш: 30*10=300

Әр қайсысы-30 м жүгірді Ж: барлығы 300 м

Барлығы -? М

3-топ

Ш: Барлығы-300 м Ш: 300:10=30

Қатысты-10 бала Ж: әр бала 30 метрден жүгірді

Жүгірді-? м

«смайлик»

(формативті бағалау)

Сергіту сәті

Көз жаттығулары»



Оқулық



Бағалау



Видео ролик



Талдау

8 минут

Жеке жұмыс»

Теңдеу шешу

7-есеп

Өзбеттік жұмыс

39+42:7-15=30                    100-8*8=36                   9*9-8*5=41

83-72:9+25=50                    91-7*7=42                     9*(9-8)*5=45

41+56:8-16=32                    82-5*5 =57                    36:6*8-19=29

Оқулық

Дәптерге орындайды

Жинақтау

6 минут



Бағалау

2

Кері байланыс

2 минут





Үй тапсырмасы

1 минут

Бағалау

«Кім жылдам?» ойыны

Жұптық жұмыс

13*2=20+6=26                      26:2=10+3=13

23*2=40+6=46                      46:2=20+3=23

33*2=60+6=66                      66:2=30+3=33

43*2=80+6=86                      86:2=40+3=43

«Тест»
1. 9*8 тең нешеге?

а)81            ә) 72          б) 64

  1. Тіктөртбұрыштың ауданын қалай табамыз?

а)қабырғалардың  ұзындықтарын қосу.

ә) қабырғалардың  ұзындықтарын азайту.

б)ұзындығы мен енін көбейту керек

  1. Шаршының периметрін қалай табамыз?

а)барлық қабырғаларының ұзындықтарын қосу.

ә)ұзындығын мен енін көбейту керек.

б)ұзындығы мен енін қосу керек.

4) 1 дм2 неше см–ге тең.

а)10 см2                  ә)100 см2      б) 1000 см2

5)  Бұрыш қалай оқылады? Берілген

а)ВСА          ә)АСВ                  б)АВС







Шығармашылық есеп

Смайликтер арқылы бағалау

Әр оқушы жұптық жұмыс орындайды





Тест орындау



Таратпа бетше

Сабақта үйренген, оқып-білген білімдерінің деңгейін түстер кемені бояу арқылы көрсет


























Математика 3 сынып
Тақырыбы: Геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеу
Мақсаты мен міндеттері: геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеуді таныстыру, белгіленуі бойынша фигураларды оқу дағдыларын қалыптастыру, есептеу дағдыларын қалыптастыру, геометриялық фигураларды салуға жаттықтыру. Шапшаң есептеуге үйрету, есептердің шешуін табуға үйрету.
1. Білімділік: мемлекеттік білім стандарты деңгейде білім, білік және дағдыларды игеру.
2. Дамытушылық: оқушының ақыл - ойының математикалық стилін, логикалық ойын, интеллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту;
3. Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қолдануға жан - жақты дайындауды жүзеге асыру, ұқыптылыққа, белсенділікке тәрбиелеу.
Сабақ түрі: аралас сабақ
Көрнекіліктер: кесте, қималы карточкалар, геометриялық фигуралар, сызбанұсқалар, проектор, т. б.
Әдіс - тәсілдер:, көрнекілік, түсіндіру, сұрақ - жауап, жұптық, топтық, өзіндік жұмыстар, ойын, тірек схемалары арқылы оқыту әдістері.

Сабақ барысы: I. Ұйымдастыру: сәлемдесу, балаларды түгендеу, назарын сабаққа аудару.
1. Слайд. Әнұран:«Менің Қазақстаным»
Психологиялық ахуал орнату: Күндей жадырап,
Айдай арайлап,
Жұлдыздай жарқырап,
Судай таза көңілмен
Бүгінгі сабағымызды бастаймыз.
Ал бүгінгі сабағымыздың ұраны:

«Білгенімізді қайталаймыз,
Білмегенімізді үйренеміз!»

Кіріспе сөз:- Ал балалар, алдымызда қандай мереке келе жатыр еді?
2 - слайд - 1 - желтоқсан Президент күні.
- Балалар, Президентіміздің тәуелсіздік алғалы қазақ елі үшін жасаған еңбегі ұшан теңіз көп. Қазақстан мемлекетін алға ұмтылдырып, дүние жүзіне танытты. Қазақстанда тұрып жатқан әрбір халық, әр ұлт өкілі жақсы өмір сүріп, білім алуына бар жағдайды жасап келеді.
Бүгінгі сабағымыз, бүгінгі жетістігіміз Президент күніне арналады.
(Проектордан елбасының сөзін оқыту)

II. Үй тапсырмасын тексеру:
1. Сынып оқушыларын геометриялық фигуралар арқылы топқа бөлу.
3 - слайд. III. «Қалт етпей қағып ал, жауабын тез тауып ал!»
10 - сұрақ????????????????????

1 - топ «Зеректер»
1. Бір шеті тұйықталған түзу (сәуле)
2. Азайтудың бірінші компоненті (азайғыш)
3Сегіз ондық(сексен)
4. 1 дециметрде неше сантиметр бар? (10 см)
5. 32 - ні 4 есе кеміт (8)
6. Біз қай елде туып өстік? (Қазақстан)
7. Барлық қабырғасы тең көпбұрышты не дейміз? (шаршы)
8. 63 пен17 - нің қосындысын4 - ке бөл (20)
9. Б. Майлиннің қандай әңгімесін оқыдық? (Күлпаш)
10. 100 - ден 50 - ді алып, 3 - ке көбейт.

2 - топ «Ойшылдар»
1. Екі шеті тұйықталған түзу (кесінді)
2. 1метр неше сантиметрге тең? (100)
3. қабырғасы 6см шаршының ауданын тап (S=6см*6см)
4. Қ. Р - ның президенті кім? (Н. Ә. Назарбаев)
5. Баяндауыш деген не?
6. Тірі табиғатқа нелер жатады? (адам, өсімдік, жануар)
7. 150 мен 50 - дің айырмасын2есе кеміт (50)
8. Қазақстанның астанасы қай қала? (Астана)
9. Белгісіз көбейткішті қалай табамыз?
10. 8 бен 9 - дың көбейтіндісіне 8 - ді қос (80)

3 - топ «Алғырлар»
1. Көлден ұшты 50 қаз,
Қайтып қонды 20 қаз
Қонбады оның нешеуі,
Қане кім тез шешді? (30қаз)
2. Ағаш басында екі балық отыр еді. Оларға тағы 2 балық ұшып келді. Барлығы неше балық болды? (Балық ұшпайды)
3. 36 мен9 - дың бөліндісін 8 есе арттыр (32)
4. 4 жұмыртқа 4 минут піседі. 8 жұмыртқа неше минут піседі? (4мин)
5. Б. Майлин «Күлпаш» әңгімесінің басты кейіпкерлері кімдер? (Қали, Мақтым, Күлпаш)
6. Қосу амалының компоненттерін ата?
7. Бірдей сандардың бөліндісі неге тең?(1 - ге)
8. Санды 1 - ге көбейткенде не шығады?(сол санның өзі)
9. Өзара кері амалдарға нелер жатады? (қосу мен азайту, көбейту мен бөлу)
10. Президент күні қашан? (1 - желтоқсан)
4 - слайд.

IV. Қызығушылығын ояту.

1 - топ «Зеректер»
1. Екі басы тұйық,
Өзі түзу сызық.(кесінді)

2. Бір шеңберді бір шеңбер
Көтеріп тұр білсеңдер.(8)

2 - топ «Ойшылдар»
1. Бір үйде тұрады екен елу батыр, Үй сыртына сүйкенсе - ақ өліп жатыр.
2. Қос құлақты 100 тісті, жүзінен бірақ із түсті.

3 - топ «Алғырлар»
1. Егіз қайық бой бастары тең өскен, Іске дайын бұтақтары бес - бестен.
2. Екі ағайынды екеуі де бір үйде, Бірін - бірі көрмейді екен өмірде..

V. Жаңа мағынаны таныту:
- Оқушылар, біз бүгін не арқылы топқа бөліндік?
- Фигуралар арқылы топқа бөліндік.
- Иә өте жақсы.
- Қандай фигуралар арқылы?
- Геометриялық фигуралар арқылы.
- Сендер геометриялық фигуралардың қандай түрлерін білесіңдер?
- Үшбұрыш, төртбұрыш, шаршы, кесінді, сәуле, шеңбер, дөңгелек, нүкте т. б.
- Тамаша.
Олай болса сол геометриялық фигураларды бір - бірінен ажырату үшін
математикада латын әріптерін пайдаланады екен.
Олай болса, бүгінгі тақырып қалай аталады екен?
- «Геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеу»

5 - слайд. Латын әріптерін көрсету.
Жазылуы, айтылуы, оқылуы.
А(а), В(бэ), С(цэ), Д(дэ), Е(е), К(ка), М(эм), N(эн). Р(пэ), Т(тэ), О(о), S(эс), Х (икс),
Ү(игрэк
Топпен жұмыс.
(Үш топ постер қорғай

VI. Оқулықпен жұмыс.
№1.(а) 1 - топ
(ә) 2 - топ
(б) 3 - топ

№2. А3 - ге орындату.
Үш топтан сұрау

№3 Жазуларды жалғастыру үш топқа бөліп беру

1 - топ ОК кесіндісін сыз
2 - топ ДС түзуін сыз
3 - топ ОКЕД төртбұрышын сыз (қорғайды )

- Сонымен бірдей фигураларды бір - бірінен ажырату үшін математикада оларды латынның бас әріптерімен белгілейді.
Оқылуы: егер ол кесінді болса, бірінші әріптен, егер ол көпбұрыш болса, сол жақтағы төменгі бұрыштан бастап оқу керек. мыс: А.. С кесіндісі
АЕДК төртбұрышы, АВС үшбұрышы т. с. с.
Ал егер ол сәуле болса, оны тұйықталған жағынан бастап оқу керек.
Ал төртбұрышты бастаған бұрышынан бастап оқу керек.

Ұжыммен жұмыс
VII слайд №4. Есеп оқылып ұжымды түрде (тақтада орындалады )

VIII слайд Сергіту сәті: «Ойын» приз беріледі.

1. Туристер2 адамнан 7 қайыққа отырды да жорыққа аттанды. Неше адам жорыққа аттанды?
2. Арбаға жегілген 2 ат 40 км жүгірді. Әрқайсысы неше километр жүгірді?
3. Сиырдың қауіпті мүшесі?

№5. Топпен жұмыс
1 - топ «Зеректер» ---------2 - топ «Ойшылдар» --------3 - топ «Алғырлар»
569 - 282+19= 396----------427+255 - 112= 570 ----------56: 8+9*9=88
720: 9 - 33=47----------------981 - 639+83=425 ------------35: 5 - 24: 4=1
640: 8+20=100---------------100: 2+7*7=9 -----------------40* 6 - 160=80

Өзіндік жұмыс №6 (Дауыстап оқыту)
Топтарға тесттік тапсырмалар берілуі арқылы қорытындылау:

1 - топ «Зеректер»
1. Спорт алаңына 32 ер бала және 8 қыз бала келді. Ер балалар саны қыз балаларға қарағанда неше есе артық?
а) 5 ә) 4 б) 6
2. Теңдеуді шеш: 5* а=45
а) 5 ә) 7 б) 9
3. Амалдарды орында: (40+24): 8
а) 7 ә) 8 б) 6
4. Салыстыр: 45: 5*9
а) ә)

2 - топ «Ойшылдар»
1. Әр баланың 5асығы бар. Сонда 6 балада неше асық бар?
а) 20. ә) 30 б) 35.
2. Теңдеуді шеш: Х: 9=100
а) 90 ә) 900 б) 106
3. Амалдарды орында:(26+24): 5
а) 7 ә) 8 б) 10
4. Салыстыр: 40: 5*6
а) б) =

3 - топ «Алғырлар»
1Тік төртбұрыш пішіндес бөлменің ұзындығы 20 м. Ені 9м. Бөлменің ауданы қандай?
а) 190м ә) 180м. б) 100м.
2. Теңдеуді шеш; Х: 8=80
а) 640 ә) 64 б) 600
3. Амалдарды орында:(39+21): 10
а) 6 ә) 8 б) 60
4. Салыстыр: 8. 3*24 а) б)=
Бағалау: «Бағдаршам әдісі» Жасыл – «5»
Қызыл - «3»
Сары – «4»

Қорытынды:
- Балалар, бүгінгі сабағымызды Елбасымыз Н. Әбішұлының құрметіне арнаған едік. Сабағымыздың қорытындысында еліміздің тыныштығы мәңгілік болсын, Қазақстан мемлекеті өрлей берсін.! Өсіп келе жатқан ұрпақтарымыз аман болып, болашақ білімді ұрпақтың қолында екенін ескере отырып, тәуелсіздігіміз жасай берсін!. Көк туымыз ғұмырлы болып, мәңгілік желбірей берсін! деген ниетпен елбасы күніне сыныбымыздың әншілері «Көк тудың желбірегені»әнін сыйға тартады.
Оқушылар туды желбіретеді.
Үйге тапсырма: №7 - тапсырма





































Сабақтың тақырыбы: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу.

Мақсаттары:

Білімділік: Геометриялық фигураларды әріптермен белгілеу жайлы біліктерді

жалпылау және жүйелеу, фигуралар мен бұрыштарды белгілеу, оқу

және жазу.

Дамытушылық: ауызша көбейту мен бөлу дағдыларын  дамыту.

Тәрбиелік: Өз әрекетіне саналы көзқарасқа ұжымда өз бетінше жұмыс жасай

білуге, есептеу  әдістерін күнделікті өмірде қолдана білуге

тәрбиелеу.

Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту.

Сабақтың түрі: «Танымдық ойын» сабақ.

Сабақтың өтілу әдістері: сұрақ – жауап, түсіндіру, өзіндік жұмыс, ойын, көрнекілік, «Алтын қақпа» ойын элементтері, тест.

Пәнаралық байланыс: ән, ана тілі, дүниетану.

Сабақтың көрнекілігі: тапсырма жазылған слайдтар, тест, қақпа есіктері, бағалау түрлері.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

– Оқушыларды сабаққа бағыттау.

– Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру.

Психологиялық дайындық

Амансың ба, күн!

Амансың ба, дос!

Амансың ба, әлем!

Баршаға амандық сәлем!

Үй тапсырмасы: №6, Карточкамен жұмыс.

ІІ. Кіріспе. Балалар, бүгін біз «Алтын қақпа» танымдық ойынына қатысамыз. «Алтын қақпа» ойынының шартында бірнеше қақпалар берілген. Әр қақпаның тапсырмалары дұрыс орындалған жағдайда қақпадан математикалық керемет нақыл сөздерді оқитын боламыз. Ендеше, «Алтын қақпа» ойынына қош келдіңдер!

ІІІ. Жаңа сабақ

№1. Тақтаға сызып түсіндіру.ЕОД,ДОК

№2.АВС,СВА.

Тапсырмалар орындалып, «Мыс қақпа» ашылады. Қақпадан нақыл сөз шығады.

Білімнің тұңғиығы бойлайтұғын,

Тоқысаң жалықтыра қоймайтұғын.

Ғылымдар патшасы боп дараланып,

Математика қызықты тоймайтұғын.

«Темір қақпа» тапсырмасы.№3. Үшбұрыш, төртбұрыш, шаршы сызу.белгілеу.

№4.Суреттегі белгіленуі бойынша жазу.

«Темір қақпа» ашылады.

Ғылымның сырын ұғына,

Шығыңдар білім шыңына.

Ұқыптылық пен зеректік

Жеткізеді сендерді

Математика сырына.

Сергіту сәті.

«Күміс қақпа» тапсырмасы . №5

Барлығы-300 м             Ш:300:30=10

Әр бала-30 м                Ж:10  бала

Бала-?

Кері есеп. 10*30=300

«Күміс қақпа» ашылады.

Есептерге жүйрік болсаң жасыңнан

Математикаға орын берсең басыңнан.

Барлық ғылым саған үйір болады

Досың болар табылатын қасыңнан.

 «Алтын қақпа» тапсырмасы.Тақтамен  жұмыс. №7

39+42:7-15=30                    100-8*8=36                   9*9-8*5=41

83-72:9+25=50                    91-7*7=42                     9*(9-8)*5=45

41+56:8-16=32                    82-5*5 =57                    36:6*8-19=29

 

  «Алтын сандық» тапсырмасы. №8

13*2=20+6=26                      26:2=10+3=13

23*2=40+6=46                      46:2=20+3=23

33*2=60+6=66                      66:2=30+3=33

43*2=80+6=86                      86:2=40+3=43

«Алтын сандықтан» – «Білім – байлық» деген сөз шығады.

Жалынды жастық желкені,

Егеменді елдің ертеңі – Біз боламыз!

Бар байлыққа білімнің негізінде қол жеткіземіз

Ендеше білімді болуға тырысайық!

ІҮ. Жаңа сабақты бекіту

Тест.

  1. 9*8 тең нешеге? а)81            ә) 72          б) 64

  2. Тіктөртбұрыштың ауданын қалай табамыз?

а)қабырғалардың  ұзындықтарын қосу.

ә) қабырғалардың  ұзындықтарын азайту.

б)ұзындығы мен енін көбейту керек

  1. Шаршының периметрін қалай табамыз?

а)барлық қабырғаларының ұзындықтарын қосу.

ә)ұзындығын мен енін көбейту керек.

б)ұзындығы мен енін қосу керек.

4) 1 дм2 неше см–ге тең.

а)10 см2                  ә)100 см2      б) 1000 см2

5)                А       Бұрыш қалай оқылады?

В                С    а)ВСА          ә)АСВ                  б)АВС

 

Ү. Қорытындылау,

оқушыларды бағалау.

Бәрекелді, балалар!

Бәріңе бестік баға бар.

Азамат боп өсіңдер

Ел қадірін бағалар.

ҮІ. Үйге  тапсырма.№6


























Получите в подарок сайт учителя

Предмет: Математика

Категория: Уроки

Целевая аудитория: 3 класс.
Урок соответствует ФГОС

Скачать
Геометриялық фигураларды әріппен белгілеу

Автор: Кусайнова Айжан Багдатовна

Дата: 13.05.2018

Номер свидетельства: 469397
