Алматы облысы
Енбекшіқазақ ауданы
Қаратұрық орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі
Иманғазы Самал Бақбергенқызы
Сынып: 1 ә
Пән мұғалімі: Имнғазы Самал Бақбергенқызы
Сабақтың тақырыбы
Ғ дыбысы мен әрпін оқып үйренеміз.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту
Сабақтың мақсаттары
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс
Дүниетану, көркем еңбек
Ойлау қабілеттерінің деңгейі
Білу. Түсіну. Қолдану. Талдау. Бағалау
Тілдік құзыреттілік
Мен және табиғат. Ғ дыбысы мен әрпі.
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Дескрипторлар
Р
Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
.
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Балалар бір-біріне сәттілік тілейді, топқа бөлінеді
Шаттық шеңбері
Өткен материалды еске түсіру.
Слайд көрсету арқалы түсінік беріп, жаңа тақырыпты бастау
Ғ әрпін қайталау Кім жылдам?
Ойыны арқылы тақырыпты ашу,дыбыстық талдау жасау
1.Ғ әрпіне мысал келтіре алады.
2. Ойларын нақты айта алады.
3. Ғарышкерлер туралы біледі
4. Ғарышкер сөзін талдай алады
Суреттер,АКТ
Сабақтың ортасы
№1 Оқылым.
(Сөздерді оқытып түсіндіру.
1.Ғ әрпін айта алады.
2. Мәтінді оқи алады.
3. Жетекші сұрақтар арқылы жауап бере алады
Оқулық дәптермен жұмыс
Сергіту сәті
«Көңілді күн» видеоролигі арқылы сергіту сәтін өткізу
АКТ
Қызықты тапсырма
Аяқталуы
Сағат, ғарыш, сырға, таға, ағаш сөздеріне дыбыстық талдау жасау, буынға бөлу.
Топпен жұмыс
1. Сөздерге дыбыстық талдау жасай алады.
2.Сөздерді буынға бөле алады
.3. Топпен жұмыс істей алады.
4.Сөздерден ғ әрпін таба алады
1-топ Ғ әрпіне келетін сөздер жазу
2-топ Ғ әрпінен келетін суреттер салу
3-топ Ғарышкерлер туралы әңгімелеу
Сабақтың соңы
2 минут
Кері байланыс.
Нені үйрендім? Нені білдім? Нені білгім келеді?
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
.
Рефлексия