К?рнекілігі: П дыбысы мен ?рпіне арнал?ан кестелер, суреттер
Саба?ты? барысы:
І.?йымдастыру кезе?і:
О?ушыларды? саба??а зейіндерін аударамын.
Саба??а ?ажетті о?у-??ралдарын дайындатамын.
Баланы? партада д?рыс отыруын ?ада?алаймын.
Психологиялы? дайынды?:
-К?лімсіреп ж?рейік жылы ж?збен,
Бізге келсін ?уаныш н?р іздеген.
Шуа? тол?ан жанымыз, ж?регіміз,
?лгі алсын к?рген жан мына бізден.
Осындай мейірімді, а?ылды, ?мірге, білімге ??штар о?ушыларымны? барына ?уанышытымын. Сендермен бірге бол?аныма тек мен ?ана емес, шуа?ты к?н де ?уанып т?р?андай. Б?гінгі к?німіз к??ілді, ?рі с?тті ая?талуы ?шін ?зімізге ж?не келген ?она?тар?а жа?сылы?, к?тері?кі к??іл к?й тілей отырып, б?гінгі саба?ымызды бастаймыз.
ІІ.?ткенді ?айталау:
Балалар ?ара?даршы к?нні? бетін б?лт жауып ?алыпты. К?нні? бетін б?лттардан тазартайы?. Ол ?шін б?лттарды? артында?ы с?ра?тар?а д?рыс жауап беруіміз керек.
- Дыбыс дегеніміз не?
- Дыбысты біз естиміз , айтамыз.
- Дыбыс нешеге б?лінеді?
- Дыбыс екіге б?лінеді. Дауысты ж?не дауыссыз деп.
Просмотр содержимого документа
«?ліппе 1-сынып "П дыбысы мен ?рпі"»
Пәні:Әліппе
Сабақтың тақырыбы:П дыбысы мен әрпі.
Сабақтың мақсаты:
1.Оқушыларға П дыбысы мен әрпін таныстыру,сөздегі орны туралы
түсінік беру,берілген сөздерді дұрыс оқу мен жазуға үйрету
2. П дыбысына қатысты жаңа сөздер ойлау,сөйлемдер
құрату.Танымдық іс-әрекеттер арқылы ой-өрісін,тілін дамыту
3.Оқушыларды сауаттылыққа,ұйымшылдыққа тәрбиелеу
Сабақ түрі: аралас сабақ
Сабақ әдісі: түсіндіру,сұрақ-жауап,әңгімелеу,көрнекілік
Көрнекілігі: П дыбысы мен әрпіне арналған кестелер, суреттер
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылардың сабаққа зейіндерін аударамын.
Сабаққа қажетті оқу-құралдарын дайындатамын.
Баланың партада дұрыс отыруын қадағалаймын.
Психологиялық дайындық:
-Күлімсіреп жүрейік жылы жүзбен,
Бізге келсін қуаныш нұр іздеген.
Шуақ толған жанымыз, жүрегіміз,
Үлгі алсын көрген жан мына бізден.
Осындай мейірімді, ақылды, өмірге, білімге құштар оқушыларымның барына қуанышытымын. Сендермен бірге болғаныма тек мен ғана емес, шуақты күн де қуанып тұрғандай. Бүгінгі күніміз көңілді, әрі сәтті аяқталуы үшін өзімізге және келген қонақтарға жақсылық, көтеріңкі көңіл күй тілей отырып, бүгінгі сабағымызды бастаймыз.
ІІ.Өткенді қайталау:
Балалар қараңдаршы күннің бетін бұлт жауып қалыпты. Күннің бетін бұлттардан тазартайық. Ол үшін бұлттардың артындағы сұрақтарға дұрыс жауап беруіміз керек.
- Дыбыс дегеніміз не?
- Дыбысты біз естиміз , айтамыз.
- Дыбыс нешеге бөлінеді?
- Дыбыс екіге бөлінеді. Дауысты және дауыссыз деп.
Оқушылардың алдыңғы сабақтан алған ұғымдарын,түсініктерін пысықтау.
-Пп дыбысы қандай дыбыс?
- Пп дыбысынан келетін сөздер құрау,сөздерден сөйлем құрау.
-Қандай дыбыстарды дауысты дыбыстар дейміз?
-Қандай дыбыстарды дауыссыз дыбыстар дейміз?
- Үйге қандай тапсырма берілді?
- «Кітап»мәтінін оқып келуге
-Оқушыларға оқыту тізбектей, дауыстап
«Балықты аула» ойыны: « Балықты аулап ал, жауабын тауып ал»
Балалар қағаздан жасалған балықты аулайды. Балықтың сыртында сұрақтар бар. Сол сұрақтарға жауап береді.