-
Пән:Дүниетану Мектеп:Есір Айшуақұлы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:1.Мен және қоғам
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:Уткелбаева Ардақ
Сынып:1 Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
1.2.Мектеп және мектеп қоғамдастығы.
Дос болайық бәріміз.
Оқу мақсаттары
1.1.2.3 Мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру.
Сабақ мақсаттары
1.Мектептегі тәртіп ережелерін біледі.
2.Мектептегі тәртіп ережелерін сақтауды түсінеді.
3.Мектептегі тәртіп ережелерін маңыздылығын түсінеді.
Бағалау критерийлері
1.Мектептегі тәртіп ережелерін атайды.
2.Мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығы туралы әңгімелейді.
Тілдік мақсаттар
Қарым-қатынас,дос,әңгімелесу
-Дос дегеніміз кім?
-Адамдар не үшін дос болады?
Құндылықтарды дамыту
Еңбек,ынтымақтастық, білімге құштарлық
Пәнаралық байланыс
Сауат ашу.Менің ортам сызба бойынша әңгімелейді.
АКТ қолдану дағдылар
Интербелсенді тақта
Бастапқы білім
Мектеп ережелері туралы білімдері бар.
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
(10 минут)
Шаттық шеңбері.
Ширату жаттығуы:Қарлы кесек ойыны.
Слаид
Сабақтың ортасы (20 минут)
«Өрмек ойыны»
-Қарым-қатынас ұғымын қалай түсінесің?
-Қарым-қатынас не үшін қажет?
-Оқушы мектепте кіммен араласады?
-Сыныптасыңмен қандай қарым-қатынаста болу керек деп ойлайсың?
М.Т. Қарым –қатынас бұл адамдардың әңгімелесуі,кездесуі және бірлесе жұмыс істеуі.Жақсы қарым-қатынас адамдардың бірін-бірі түсінуіне,достасуына көмектеседі.
Оқулықпен жұмыс:
Сен.
-Сыныпта дұрыс қарым-қатынас жасауды үйренесің.
Менің ортам
Ұ.Суретке қара.Сызба бойынша әңгімеле.
Сен кіммен және не үшін араласасың?
Дескриптор:
1.Сызба бойынша түсінеді
2.Кіммен не үшін араласатынын айтады.
3.Қарым қатынас түрлерін атайды.
Қ.Б «Жағымды сөздер» арқылы
Дәптермен жұмыс:
Тапсырма:
Ө.
Сыныптасыңның көңіл-күйін қай смайликпен көтересің?
Өз таңдауыңды түсіндір.Дескриптор:
1.Сыныптасының көңіл-күйін біледі
2.Өз таңдауын түсіндіреді.
Қ.Б «Жағымды сөздер арқылы»
Сергіту сәті:
Жұмыр қылыш.
Оқулықпен жұмыс:
Тапсырма:Ж.Ж.
Дұрыс қарым-қатынас түрлері:
Суретке қара.Олар не туралы әңгімелесіп тұр деп ойлайсың?
Қандай қарым-қатынасты дұрыс деп санайсың?
Неліктен?
Бұл тапсырманы оқушылар рөлдік ойындар арқылы бірнеше жұп көрсетеді,қалған жұптар қай қарым-қатынас дұрыс не бұрыс екенін айтады.Өткен сабақтағы сыныптағы қарым-қатынас ережесін еске түсіреді.Оқулықтағы ережені оқып,талқылайды.
Дескриптор:
1.Суретке қарап суреттің мазмұнын біледі.
2.Дұрыс қарым-қатынасты түсінеді.
3.Сыныптасымен қарым-қатынастың маңыздылығын түсінеді.
Қ.Б. «Басбармақ » арқылы
Дәптермен жұмыс:Достарыммен көңілді.
Тапсырма:Суретте қандай мереке бейнеленген?
Мерекенің атын ата.
Суретті боя.
Дескриптор:
1.Суретке қарап мереке бейнеленгенін түсінеді.
2.Суретке қарап өз ойын айта алады.
Қ.Б. «Жағымды сөздер» арқылы
Орындап көр:
Тапсырма:Ө.
Сыныптағы өз қарым-қатынас ережелерін ойлап табу.
1.Сыныптағы қарым-қатынас ережелерін,олардың маңыздылығын біледі.
2.Өз ойларын қарым-қатынас ережелерін құрап айта алады. Қ.Б. «Бас бармақ арқылы»
Орама жіп
Оқулық
Слаид
Бейнеролик
Оқулық
Сабақтың соңы
(5 минут)
Рефлексия
«Миыңның суретін сал»
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетудіжоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Саралауды сабағымның әркезеңіне жүргіземін.Саралау-оқушылардың әртүрлі қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған жоспарлы жаттығуларды реттеу жолы.Мен саралаудың тапсырма тәсілін пайдаландым. Саралау барысында қолдау көрсету аз керек оқушыларға тапсырмалары бар карточка беремін.
Қолдау көрсету аз:Дос дегеніміз кім? Тірек сызбаға суреттерді орналастыр және түсіндір.
Барынша қолдау қажет:
Жарайсың, өте жақсы, тағыда ойланып көр
Денсаулық сақтау технологиясы
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері
АКТ
Қауіпсіздік техникасы ережелерін сақтау