Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы
№1 орта мектептің Бастауыш сынып мұғалімі
Қонарбаева Камшат Наурызбаевна
Пәні
Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы:
Дауыссыз н мен ң
Сабақтың мақсаты:
Оқушыларды дауыссыз дыбыстардың түрлерімен
таныстыруды жалғастыру.Дауыссыз н мен ң дыбыста-
рының айтылу,жазылу ерекшеліктерін ұғындыру. Сөздерге дыбыстық талдау жасауға үйрету. Айтылу ерекшеліктерін
түсіндіру. Сауатты жазуға дағдыландыру.Тазалыққа,
ұқыпттылыққа баулу.
Күтілетін нәтиже
Дыбыстық таладу жасап үйренеді.
Сілтеме
Оқулық Алматы «Атамұра» 2013 жыл 2-сынып.
Қолданылатын матер.
Оқулық,тақырыпқа байланысты плакат,суреттер.
Оқыту әдістері:
СТО, АКТ
Оқыту үшін бағалау
1.жұппен жұмыс
2.топтық жұмыс
3.жеке жұмыс
Сабақтың барысы.
І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.
Психологиялық ахуал
-Көңіл күйлерің қалай? Керемет. (қол көтеру)
-Сабаққа дайындықтарың қалай? Тамаша (қол соғу)
-Ендеше бастайық. (Бас бармақты көтереді)
ІІ.Үй тапсырмасын тексеру
Берілген тапсыраны тексеріп шығу. №128 жаттығуды оқыту. Ереже пысықтау.
Жеке тапсырмалармен жұмыс жасау.
ІІІ. Жаңа сабақ
Дауыссыз н мен ң
Топтық жұмыс
Дәптермен жұмыс
Оқулықпен жұмыс
Ауызша талдау
Өз бетімен жұмыс
Ауызша талдау.
Оқулықпен жұмыс.
«Шалқан» ертегісі желісімен сабақты өткізу. Ертегінің басын слайд арқылы еске түсіру.
№ 129 ж. Атайға көмек беру. Сөздерді көшіру. Н,ң
әріптерінің астын сызу. Сөздерді салыстыру.
№ 130. Әжейге көмек беру. Өлеңді ауызша оқыту.
Ң дыбысы туралы қорытынды жасату.
№ 131. Қызға көмек беру. Ңғ, нг, ңг әріптерінің тиістісін қойып көшіру. Тағы осы әріптер қатар келетін сөздерді еске түсіру.
Сергіту сәті. Ән айту.
№ 132. Күшікке көмек беру. Жауынгер,таңғы,әңгіме сөздерін қатыстырып сөйлемдер құру.
№ 134. Мысыққа көмек беру. «Менің Қазақстаным» тақырыбына әңгіме құрастыру.
V. Сергіту сәті
АКТ арқылы қимыл-қозғалыс жаттығулары орындалады.
VІІІ. Қорытынды
Бі Тышқанға көмек беру. Көру диктанты. Сөздерді еске сақтай отыра қатесіз жазу.
Жаңбыр, сәнді, аңшы,әуен,оң,таң.
-Бүгінгі сабақта не істедік? Қандай әріп туралы білдік?
ІХ. Үй тапсырмасы
№ 133. Бағалау.