Пәні
Қазақ тілі
Мұғалімі
Утеубекова Алмагуль Жилкайдаровна
Сыныбы
3 «Ә»
Сілтеме:
Ә.Е.Жұмабаева, Г.И.Уайсова
Сабақтың тақырыбы: Cөйлем мүшелері
Сөйлем мүшелері 84-90 жаттығулар
Сабақтың мақсаты
Сөйлем мүшелерінің байланысы туралы білімдерін толықтыру.
Күтілетін нәтиже
Оқушылар сөйлем мұшелерінің байланысын біледі, білген білімін топпен жұмыс істеуге пайдалана отырып, өз бетімен жұмыс жасау арқылы теориялық ойлауын, сөйлеу тілін дамытады
Берілген жаттығуларды көркем, сауатты жазады.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер:
- Бірлеске оқу
- Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары:
- Жеке, жұппен, топпен жұмыс;
- Ой қозғау;
- Диалогтік оқыту
-«Екі жұлдыз, бір тілек» әдіс-тәсілдері
Керекті жабдықтар
плакаттар, суреттер, үлестірмелі карточкалар.
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Модульдер көрінісі
Психологиялық дайындық
Топқа бөліну
Сергіту сәті
Шенбер құру
Гүл, кітап, доп, қалам сөздері арқылы топқа бөлу
«Кел билейік» биі
Оқушылар сабақты жақсы көңіл күймен бастау үшін бір-біріне жақсы тілек сөздер айтады.
4 топқа бөлінеді
Сергіту биін билейді.
ОЖТ
АКТ
Үй тапсырмасын тексеру
Үйге берілген тапсырманы тексеру
Жазған жаттығуларын оқиды, тексереді
Бағдаршам арқылы бір-бірін бағалайды.
ОЖТ (ДО)
ОүБ
Білу
Доп лақтыру» әдісі арқылы диалогқа түсіру. Ережелерді сұрау
Өткен тақырыптар бойына сұрақтарға жауап береді, топпен өз білімдерін көрсетеді.
ОЖТ (ДО)
Түсіну
Оқулықпен жұмыс
84-жаттығу. «Сұрағын тап» ойыны
арқылы ұйымдастыру
Жұмбақтың шешуін табыдыЖаттығудағы сөйлемдерді көшіріп жазады, сұрақтар қояды, сөйлем мүшелеріне талдайды.
Қонақтар төрге отырды. Мөлдір шай жасады. Дастарқанды дімді тағамға толтырды. Шайды әжесі құйды.
СТО
ДО
ОүБ
Қолдану
73- жаттығу
Мақалдың жатқа жаздыру, мағынасын сұрау
Мақалды оқиды, мағынасын түсіндіреді, жаттайды, жатқа жазады. Тұрлаулы, тұрлаусыз мүшелердің астын сызады
Кең киім оңай тозбайды,
Кеңесті ел азбайды.
ОЖТ (ДО)
ОүБ, ЖЕ
Талдау
Топпен жұмыс
Топтар бір-бірін бағалайды
1-2т.Сурет бойынша әңгіме құрастырады
3-4т. Адасқан сөйлем мүшелерін өз орнына қояды
СТО, ЖЕ
ОүБ
Жинақтау
Бір сөз сөйлемнің әр түрлі мүшесі» ойыны
Жеке-жеке сөз беріледі. Сөздерді түрлеше қолданып, сөйлемнің әр түрлі мүшесі етіп сөйлем құрату
Берілген сөздерден әр түрлі сөйлем мүшесі етіп сөйлем құрайды
Мысалы: Бала оқып отыр. Оқып отырған-бала. Баламен бала болма. Баланың тілі қызық.
СТО, ДТО
ОүБ
Бағалау
Кері байланыс
Үй тапсырмасы
Бағалау парақтары
Екі жұлдыз,
бір тілек
76- жаттығу.
Бағалау парағы бойынша қорытынды бағасын шығарады
-Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өздеріне ұнаған екі әрекеттері туралы ойларын және бір ұсыныс, тілектерін стикерге жазады.
ОүБ О