Оқу ісінің меңгерушісі: | Мектебі: «Ә.Жангелдин атындағыЖОББМ»КММ |
Күні: 11.09.2019ж. Пәні: дүниетану Сынып: 1 «В» | Мұғалімнің аты-жөні: Тайтенова А |
1 БӨЛІМ.ӨЗІМ ТУРАЛЫ. Сабақтың тақырыбы: | Қажет заттар |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 1.1.1.5.Тұтыну заттарына деген өз қажеттіліктерінің құрылымын қайдан келетінін анықтау. |
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар: Оқу құралдарының не үшін қажет екенін біледі. Өзіне қажетті тұтыну заттарын анықтайды. Тұтыну заттарының алыну көздерін атай алады. Көпшілігі істей алады: Заттарды күтіп ұстау ережесін айтады. Кейбір оқушылар: Қауіпсіздік ережесін сақтайды . қажетті заттар туралы қосымша ақпараттар береді. |
Бағалау критерийлері | Өзіне қажетті тұтыну заттарын анықтайды. |
Тілдік мақсаттар | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс | Сауат ашу |
Алдыңғы білім | Басқаларды тыңдап, диалогқа қатыса отыра үйдегі және мектептегі өмір туралы айта алады; |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы | Психологиялық дайындық Армысың, сұлу күн! Армысың, ашық аспан! Қайырлы күн баршаға! «Ыстық алақан» Мақсаты: жылы сөздер айту. | Шаттық шебері |
Сабақтың ортасы | (Т) «Ойлан , топтас ой бөліс» әдісі 1 – топ : 1. Дене шынықтыруға қажетті заттарды суретін салып жарнамалау. 2. Олардың қайдан алынатынын анықтау. 2 – топ: 1. Көркем еңбекке қажетті заттарды суретін салып жарнамалау. 2. Олардың қайдан алынатынын анықтау. 3 – топ : 1.математикаға қажетті заттарды суретін салып жарнамалау. 2. . Олардың қайдан алынатынын анықтау. Қ. Б: Өте жақсы. Жақсы. Орташа. Оқулықпен жұмыс. (Ж.Ж) «Мен саған, сен маған» әдісі Сен немен айналысқанды ұнатасың?«Мен саған, сен маған» тәсілі арқылы оқушылар өздерінің сүйікті істерін жұпта айтады, ой бөліседі. Қ. Б Жұптар бір – бірін «бас бармақ» арқылы бағалу Оқу құралдарын қалай ұзақ қолдануға болады? Суреттегі кітаптарды салыстыр. Қ. Б арқылы өзін - өзі бағалау. Ақпарат беру: Сен білесің бе? Қағазды қай ел ойлап тапты?– Қытай. -Қағазды неден жасайды? Қағазды ағаш сүрегінен жасайды. Дәптермен жұмыс | дәптер Суретпен жұмыс |
Сабақтың соңы минут | «Ұйқас» тапсырмасы Оқушылар «иә» немесе «жоқ» деп жауап беруі тиіс. Біздің әрқайсымыз ерекшеміз? Иә. Әрқашан ереже сақтаймыз ба? Иә. Біз барлығымыз бірдейміз. Жоқ. Сенің есімің түсініксіз ұғымды білдіреді? Жоқ. | «Тамаша!» Жақсы жауап бердіңдер! |
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
| Оқушылар – сыныптастар арасындағы ұқсастық пен айырмашылық туралы; – әр адамның ерекшелігі және бірегейлігі туралы; – өз есімінің, сыныптас оқушылардың есімдерінің мағынасы туралы; – іс-әрекетке, әдеттерге және тәртіпке қатысты ережелерді сақтау қажеттілігі туралы білді. | Партада дұрыс отыру. |